promocje płytki granitowePłytki Kamienne Promocje

Panel Ścienny 10PM Murak 15x60x1,5cm Naturalny
Panel Ścienny 10PM Murak 15x60x1,5cm Naturalny
265,00 zł 230,00 zł
m2
Kamień Elewacyjny 3P 6P 15x60x1,5cm Naturalny
Kamień Elewacyjny 3P 6P 15x60x1,5cm Naturalny
199,00 zł 183,00 zł
m2
Płytki Gresowe Dallas Grey 120x20x1 cm Drewnopodobne
Płytki Gresowe Dallas Grey 120x20x1 cm Drewnopodobne
128,16 zł 122,40 zł
m2
Płytki Gresowe  Denver Brown 120x20x1 cm Drewnopodobne
Płytki Gresowe Denver Brown 120x20x1 cm Drewnopodobne
120,96 zł 113,76 zł
m2
Płytki Łupek Multicolor 30 x 10 cm
Płytki Łupek Multicolor 30 x 10 cm
105,00 zł 95,00 zł
m2
Płytki Granitowe Spray White 60x40x2 Płomieniowane
Płytki Granitowe Spray White 60x40x2 Płomieniowane
45,60 zł 43,20 zł
szt.
Panel Ścienny Stackstone GREY Łupek 36 x 10 cm
Panel Ścienny Stackstone GREY Łupek 36 x 10 cm
71,28 zł 51,48 zł
Opakowanie
Płytki Łupek Indian Autumn 30 x 10 cm
Płytki Łupek Indian Autumn 30 x 10 cm
110,00 zł 99,00 zł
szt.
Płytki Granitowe Yellow Pink 60x40x2 Płomieniowane
Płytki Granitowe Yellow Pink 60x40x2 Płomieniowane
45,60 zł 42,96 zł
szt.
Kamień Dekoracyjny 16P Rustic 15x60x1,5cm Naturalny
Kamień Dekoracyjny 16P Rustic 15x60x1,5cm Naturalny
235,00 zł 230,00 zł
m2
Płytki Łupek 2 PO Lugano  30 x 5 x 1,2
Płytki Łupek 2 PO Lugano 30 x 5 x 1,2
140,00 zł 130,00 zł
m2
Płytki granitowe - płomieniowane, polerowane, szlifowane. Które wybrać?

Płytki granitowe - płomieniowane, polerowane, szlifowane. Które wybrać?

Płytki granitowe - płomieniowane, polerowane, szlifowane. Które wybrać?

W dzisiejszych czasach coraz częściej możemy pozwolić sobie nie tylko na funkcjonalne, ale również efektowne wykończenie wnętrz oraz całego domu. Kamień naturalny staje się ostatnio bardzo popularnym wyborem, nie tylko ze względu na jego oryginalny wygląd, ale również jakość i trwałość.

Płytki z granitu – jak dokonać wyboru?

Przede wszystkim warto zastanowić się nad tym jakie przeznaczenie nas interesuje. Mówiąc krótko – do czego płytki granitowe są nam potrzebne. Inne wybierzemy do wyłożenia podłóg, schodów wewnętrznych, zewnętrznych, blatów kuchennych, ścian, tarasu, a inne do ogrodu. Przed zakupem powinniśmy zwrócić uwagę na fakturę, oczywiście kolor (niektóre odmiany płytek tego samego rodzaju mają bardzo różniące się odcienie), podatność na uszkodzenia, rozmiar, grubość itp. Jednym słowem - zapoznać się ze wszystkimi cechami, jakimi charakteryzują się poszczególne rodzaje płytek granitowych. Jak sobie pościelimy, tak się wyśpimy, a jakie płytki wybierzemy, takie będą proporcje naszego zadowolenia z ich użytkowania.

Rodzaje płytek granitowych

Płytki granitowe płomieniowane

Przede wszystkim trwałość i uniwersalizm; to główne wyróżniki płytek z granitu płomieniowanych. Ich jakość uzyskuje się poprzez obróbkę termiczną granitu, a następnie szybkie schłodzenie go wodą. Dzięki temu uzyskana powierzchnia jest szorstka. Tutaj wyłania się najistotniejsza i często najbardziej pożądana właściwość płytek używanych do pokrycia powierzchni, po której chodzimy, czy biegamy – antypoślizgowość. Ten kamień naturalny idealnie spełniały swoją rolę jako płytki tarasowe (w czasie deszczu nie będziemy się po nich ślizgać), wyłożenie schodów zewnętrznych (tutaj najczęściej narażeni jesteśmy na ryzyko potknięcia się), podjazdów (szorstka powierzchnia zapobiegnie oblodzeniu podczas mrozów), elewacji, czy ścieżek w ogrodzie. Powierzchnia płyt granitowych umożliwia komfortowe przemieszczanie się, jest płaska oraz bardzo estetyczna; nie odbija światła, a wyglądem przypomina nieco starą skałę. Płyty płomieniowane będą nam służyły wiele lat, są bardzo trwałe nawet wtedy gdy narazimy je na intensywną eksploatację.

Płytki granitowe polerowane

Elegancja – to główny wyróżnik płytek granitowych polerowanych. Ich zastosowanie jest nieco węższe i mniej uniwersalne niż płytek płomieniowanych, jednak mówiąc krótko – „szkoda ich” używać w miejscu, gdzie nie będą widoczne. Wybór płyt polerowanych to przede wszystkim postawienie na estetykę i naturalne odwzorowanie kamienia. Doskonale nadadzą się jako okładzina ścian, blaty łazienkowe, kuchenne (wybierany często z powodu wysokiej odporności na wysokie temperatury), jako kamień dekoracyjny może być zastosowany niemalże w każdym zakątku domu czy ogrodu. Przykuje oko i nada szyku. Co ciekawe, granitowe płytki polerowane są nie tylko bardzo estetycznym elementem wystroju, czy wykończenia, ale również niesamowicie trwałe. Najczęściej zatem wykorzystujemy je do wyłożenia posadzki wewnątrz mieszkania, biura, hotelu itd. Nawet przy duży natężeniu ruchu zachowają świeżość i połysk na wiele lat. Niektórzy decydują się również na wyłożenie nimi kominków, ogrodzeń, czy schodów. W ostatnim wypadku może być to nieco ryzykowne, ponieważ płytki te nie posiadają funkcji antypoślizgowej.

Płytki granitowe szlifowane

Złoty środek; płytki granitowe szlifowane są idealnym wyborem dla tych, którzy cenią sobie zarówno porządne wykończenie, trwałość, jak i ciekawy wystrój wnętrza, czy tego co widoczne dla sąsiadów, czyli ogrodzenia, podjazdu, czy elewacji. Dlaczego możemy nazwać je złotym środkiem? Są kompromisem między płytkami płomieniowymi, a polerowanymi. Potrzebują znacznie mniej intensywnego i częstego czyszczenia niż płytki płomieniowe, ale są bardziej odporne na zarysowania, uszkodzenia, czy zbyt szybką eksploatację niż płytki polerowane. Mamy więc szyk i użyteczność w jednym. Mają właściwości antypoślizgowe, ale są też bardzo estetyczne, można je więc stosować wszędzie tam, gdzie tylko poniesie nas wyobraźnia, czy poprowadzi zdrowy rozsądek.

Jakkolwiek trwałe płytki wybierzemy, musimy pamiętać o ich właściwej impregnacji. Nawet te najtrwalsze potrzebują tego, aby o nie zadbać. Na pewno odwdzięczą się nam i posłużą wiele lat.

Kiedy już dokonamy wyboru…

…zmiana może kosztować nas wiele nerwów, pieniędzy oraz czasu. Warto więc dokładnie przemyśleć jak, gdzie, co i po co. Dom jest miejscem, w którym spędzamy dużą część naszego życia. Pamiętajmy: niekomfortowe piękno to tylko coś, czym możemy błyszczeć przed sąsiadami. Dobrze dobrane płyty z granitu powinny zaspokajać nasze potrzeby estetyczne, ale przede wszystkim stwarzać poczucie komfortu.

przewiń do góry do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl