Fornir Kamienny Łupek London 280x125x0,2 cm

Dostępność: brak towaru
Cena: 717,50 zł 717.50 / szt.
  ( 1 m2 = 205,00 zł )
Cena w innych sklepach: 230,00 zł
ilość szt.
dodaj płytkę do ulubionych dodaj do przechowalni

Co to jest fornir kamienny London

Fornir Kamienny London w formacie 280x125x0,2 cm to nowy innowacyjny produkt do każdego rodzaju zastosowań wewnętrznych lub zewnętrznych. Wykonany jest z prawdziwego kamienia naturalnego przyklejonego do żywicy poliestrowej i siatki z włókna szklanego. Takie rozwiązanie sprawia że tapeta z kamienia naturalnego jest bardzo lekka, a jednocześnie wytrzymała i elastyczna. Produkt występuje dużych formatach, dzięki czemu jest bardzo łatwy i szybki w montażu.

To rewolucyjny produkt, który pozwala na aranżację kamiennej powierzchni za niższą cenę niż tradycyjne płytki kamienne.

Również dzięki swojej lekkości, fornir kamienny pozwala na wykorzystanie go wszędzie tam, gdzie okładzina kamienna była by zbyt ciężka.

Fornir kamienny jest dodatkowo materiałem elastycznym. Można go przyklejać do zakrzywionych powierzchni na kominku czy wokół filarów.

Cienkie paski forniru z kamienia, podczas montażu można bez problemu ciąć nożyczkami lub nożem do tapet. Pomimo tak wielkiej wygody w obsłudze, materiał ten zachował wszystkie cechy standardowego kamienia naturalnego. Jest odporny na wodę, warunki atmosferyczne oraz ścieranie.

Zalety forniru kamiennego

Do głównych zalet oferowanych przez nas tapet kamiennych należą

  • Łatwość w obsłudze.
  • Odporność na wodę i warunki pogodowe.
  • Bardzo lekki.
  • Bardzo cienki, każdy łupek ma tylko 1 mm do 3 mm grubości.
  • Nieograniczone możliwości zastosowania.
  • Może być stosowany na dowolną powierzchnię (ceramika, meble, beton itp.)
  • Każdy łupek jest wyjątkowy.
  • Nie ma specjalnych narzędzi ani wymagań do instalacji, wystarczy ceramiczny klej.
  • Łatwe do cięcia i pracy.
  • Opłacalne.
  • Przyjazny dla środowiska.

Wykorzystanie Forniru kamiennego

Najczęściej tapety kamienne wykorzystujemy do:

  • Pokrycie ścian
  • Obudowa kominka
  • W łazienkach
  • Elewacje kamienne
  • Okleiny meblowe
  • Posadzki kamienne
  • Okleiny drzwi
  • Okleiny sufitów
  • W kuchni

Fornir kamienny

Dekoratorzy wnętrz, a także sami użytkownicy, zaczęli znacznie częściej wybierać materiały pochodzenia naturalnego. Kamień, czy drewno nie jest wyłącznie marzeniem o byciu blisko natury, ale także ukazuje szyk, elegancję oraz wyczucie gustu. Surowce kamienne zwracają na siebie uwagę, poprzez swoją niepowtarzalną kolorystykę i fakturę, która powoduje częściowe odbijanie światła oraz rozpraszanie go, co skutkuje ciekawym efektem wizualnym, który przyciąga wzrok. Biorąc to pod uwagę, najlepszy efekt uzyskamy, gdy wyeksponujemy kamień, wykładając nim jedną ścianę albo obłożymy nim istotny element wystroju pomieszczenia, przykładowo kominek w salonie. Jednak surowiec kamienny jest ciężkim materiałem, co skutkuje, iż wyłożenie go na wybranym elemencie, jest naprawdę kosztowne i czasochłonne. Istnieje jednak rozwiązanie tego problemu- wybór forniru kamiennego.

Fornir kamienny- co to za produkt?

Poprzez całkowity przypadek, doszło do wynalezienia forniru kamiennegoW wieku XXpewien stolarz amerykański- Ehrlich Gernot tworzył stoły oraz fontanny stołowe na zamówienie, korzystając z popularnych płyt meblowych MDF. Stosując żywicę epoksydową, naklejał na płyty tabliczki pochodzące z naturalnych łupów. Gdy zdecydował się na wykonania renowacji pewnego stołu, okazało się, że gdy oderwał kamień, na płycie pozostała warstwa minimalnej grubości, tak zwanego łupka. To właśnie Gernot Ehrlic stworzył tę innowację, która pozwala na produkowanie forniru. Skała łupkowa, jak wskazuje jego nazwa, jest materiałem, który łupie się-rozwarstwia, dzięki czemu tworzy bardzo cienkie płaty. Materiał ten był wykorzystywany przez tysiące lat w budownictwie, jednak niedawno znaleziono pomysły na efektowne zastosowanie go w dekorowaniu wnętrz.

Jak wygląda produkcja forniru kamiennego?

Początek powstania forniru kamiennego rozpoczyna się w kamieniołomach. Zaczyna się od rozwarstwienia, następnie skały są wyrównywane oraz silnie podgrzewane. Dzięki temu, możliwe jest uzyskanie warstw grubości papieru. Gdy materiał wystygnie, naklejana zostaje siatka ze szklanego włókna. Po wyschnięciu kleju, arkusz łupka zostaje rozdzielany i wzmacnia się go od spodu, używając do tego żywicy poliestrowej. Kolejnym krokiem jest docięcie go do rozmiarów standardowych, czyli 122 centymetry na 61 centymetrów albo 122 centymetry na 244 centymetry. Żeby ułatwić transport, arkusz zwija się w rulon. Fornir kamienny osiąga wymiar grubości 1 do 3 milimetrów (wraz z podkładem żywicznym i siatką wzmacniającą). Istnieje także produkcja forniru z zastosowaniem samoprzylepnej folii, dzięki czemu łatwiej jest go ułożyć. Folia samoprzylepna sprawia, że nie musimy używać specjalnego kleju do ułożenia forniru. Natomiast, materiał ten, z użyciem bawełnianego podkładu, jest bardzo giętki, przez co można go wykorzystać do wyklejenia narożników meblowych. Fornir Kamienny zachowuje efektowną kolorystykę oraz niepowtarzalną strukturę, w zależności od miejsca, z którego jest wydobywana skała, a także zawartości minerałów i modyfikacji, mających miejsce podczas produkowania forniru. 

Fornir kamienny - zalety

Pierwszą zaletą forniru kamiennego jest jego lekkość, a przy tym elastyczność i wysoka wytrzymałość. Jego arkusze mogą być dowolnie przez nas docinane oraz wyginane, przy czym nie musimy martwić się, że popęka. Istnieje możliwość oklejenia nim gładkiej ściany, kolumny, a nawet szafki kuchennej. Wygląd i estetyka nie różnią się od kamienia naturalnego elewacyjnego, jednakże jego cena jest dużo niższa. Natomiast prostszymetoda wykładania, zmniejsza czas trwania pracy, przez coobcinawielkość kosztów przeznaczanych na robociznę. Na początku fornir kamienny był dość drogi, jednak przez stosowanie nowej technologii , cena zdecydowanie się obniżyła. W sklepach internetowych koszt arkuszu o wymiarach 122 centymetry na 62 centymetrów wynosi około100 do 120 złotych. Materiał ten nie jest podatny na niekorzystny wpływ promieniowania UV, dzięki czemu nie pęka, nie traci swojego koloru i nie zarysowuje. Istotne jest jednak, żeby rolki rozwijać, zwijać, a także układać fornir tylkoprzy odpowiedniej temperaturze, najlepiej pokojowej, ponieważ zimno może spowodować pękanie laminatu, znajdującego się na spodzie. Nie jest odporny również na działanie zbyt wysokich temperatur. Nie należy go stosować, jako wykładziny podłogowej, ze względu na jego elastyczny podkład, a także grubość. 

Kamienny fornir - wykorzystanie

Zwracając uwagę na opinie fachowców, a także wypowiedzi internautów, można stwierdzić, że jego zastosowanie coraz bardziej się poszerza. Biorąc pod uwagę jego estetykę, będzie on idealnym uzupełnieniem wnętrza kuchni, czy też łazienki. Bez problemu można okleić nim niewykorzystane ściany, a same meble możemy uatrakcyjnić przez doklejenie tapety kamiennej. Jest on zdecydowanie bardziej wytrzymałą opcją, niż tradycyjne lakiery oraz okleiny meblowe. Fornir lepiej znosi uszkodzenia mechaniczne. Warto jednak pamiętać, żeby unikać jegospotkań z wysokimi temperaturami, ponieważ sprężysty podkład nie znosi ich odpowiednio. Świetnym rozwiązaniem jest wyłożenie kabiny prysznicowej okładzina kamienna. Należy go jednak zaimpregnować, ponieważ choć jest odporny na wodę, posiada jednak naturalne pory, przez które może przesiąkać wilgoć.Pod model prysznica, powinno się dobrać odpowiedni kamień, który nie posiada szorstkich i ostrych nierówności. Kamienna tapeta będzie wyglądać fenomenalnie również w salonie. Warto wykorzystać ją na jednej ścianie, a resztę utrzymać w jednolitych barwach, wykończonych na gładko. Dzięki szerokiemu wyborowi forniru, można dopasować go do podłóg, imitujących naturalny łupek. To wszystko pozwala nam na wykorzystanie kamienia, który stworzy piękne wnętrze, urządzone za przystępną cenę. 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroki wybór tapet kamiennych zapraszamy Fornir kamienny, cena ➡️

Dostawa

Wszystkie zamówienie ze względu na swoje gabaryty i ciężar dostarczane są przesyłkami kurierskimi paletowymi. Wyjątek stanowią paczki kurierskie zawierające środki specjalistyczne

  • do 1000 kg - 190 zł brutto / paleta
  • do 30 kg - 30 zł brutto*
    * Środki specjalistyczne
  • wysyłka realizowana jest do 5 dni roboczych od zaksięgowania środków na koncie*
  • paleta pozostaje do dyspozycji klienta

* - czas oczekiwania na wysyłkę w sezonie może się wydłużyć, sprzedawca będzie Państwa informować o bieżącym czasie oczekiwania na realizację zamówienia

przewiń do góry do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl