Fornir kamienny Galeria Fornir kamienny Galeria

Fornir kamienny - Realizacje

Fornir kamienny - Wzory kamienia

Wszelkie wykończenia wnętrz wymagają coraz to nowocześniejszych rozwiązań. Technologia cały czas się rozwija, a coraz modniejsze i popularniejsze stają się forniry kamienne. Jednak nie każdy wie, co to takiego.

Fornir kamienny to typowy kamień dekoracyjny. Występuje w postaci bardzo cienkich 2-3 milimetrowych arkuszy, które możemy przykleić bezpośrednio do wybranej powierzchni. Powstaje, poprzez przyklejenie cienkiej warstwy łupka do podkładu, złożonego z żywicy poliestrowej i włókna szklanego.Występuje w formie arkuszy. Kamienie są pochodzenia naturalnego i w sposób nieprzewidywalny ulegają niewielkim zmianom kolorystycznym, co dodaje im niepowtarzalnego designu.

Fornir kamienny zastosowanie

Wykorzystanie forniru kamiennego nie ogranicza się tylko do jednej konkretnej powierzchni. Jego możliwości są bardzo urozmaicone, co potwierdza jego uniwersalność. Fornir kamienny ( okładzina kamienna ) można zastosować w przypadku drzwi (zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych oraz przesuwnych), elewacji, bramy czy też altany. Tworzy on dekorację w akwariach, frontach meblowych, meblach łazienkowych i kominkach. Ozdobić nim możemy także panele ścienne, meble RTV oraz recepcję bądź ladę sklepową. Są to najbardziej rozpowszechnione pomysły, a zastosowania mogą być najróżniejsze. Wszystko zależy od pomysłowości.

Fornir kamienny - główne zalety

Tak przygotowana tapeta, jak kamień dekoracyjny jest wielokrotnie lżejsza niż jej odpowiednik – płytki kamienne. Pozwala to na jej umieszczenie wszędzie tam, gdzie ciężar tradycyjnych płyt kamiennych byłby utrudniony lub niemożliwy. Dodatkowo arkusze forniru kamiennego są elastyczne i łatwo poddają się modelowaniu.

Przy całej prostocie aplikacji, fornir kamienny zachowuje wszelkie typowe cechy kamienia naturalnego. Jego struktura jest nieregularna, a każdy arkusz jest niepowtarzalny i zachwycający.

Fornir kamienny, cena zakupu i m2

Cenowo fornir kamienny kształtuje się bardzo przyzwoicie. Metr kwadratowy kosztuje z reguły około 100 do 180zł, w zależności od wybranego modelu. Natomiast płytki z łupka cenowo są droższe i co jest istotne – ich nie zamontujemy sami. Do montażu płytek kamiennych z łupka potrzebna jest fachowa ekipa, która potrafi profesjonalnie przeprowadzić montaż. Pracy przy montażu jest zdecydowanie więcej, a bałagan również tworzy się dosyć pokaźny. Natomiast fornir kamienny jesteśmy w stanie położyć sami, przy czym oszczędzamy, nie płacąc nikomu na montaż. Przyklejanie forniru jest proste i łatwo się je wykonuje. Praca przebiega w czystych warunkach w szybkim tempie.

Pełna oferta na fornir kamienny

budowa-forniru-kamiennego

przewiń do góry do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl