Filtry

Najczęściej kupowane płytki granitoweNajczęściej kupowane

Płytki Granitowe Płomieniowane Bianco Cristal 60x60x2

Płytki Granitowe Płomieniowane Bianco Cristal 60x60x2

81,00 zł 59,40 zł
szt.
Fornir kamienny Silver Grey 122x61x0,2 cm

Fornir kamienny Silver Grey 122x61x0,2 cm

145,00 zł 125,00 zł
szt.
Fornir kamienny Silver Grey 244x122x0,2 cm

Fornir kamienny Silver Grey 244x122x0,2 cm

730,00 zł 639,00 zł
szt.
Płytki Granitowe Polerowane Bianco Cristal 61x30,5x1

Płytki Granitowe Polerowane Bianco Cristal 61x30,5x1

26,97 zł 22,13 zł
szt.
Fornir kamienny Silver Grey 280x122x0,2 cm

Fornir kamienny Silver Grey 280x122x0,2 cm

830,00 zł 730,00 zł
szt.

W tej kategorii proponujemy Państwu różnorodne wydania kamieni dekoracyjnych, z pomocą których można wykreować kuchnię o indywidualnym, jedynym w swoim rodzaju stylu. Wybór takiego budulca to jednocześnie wybór elegancji, ponadczasowego piękna i modnej, nieustannie zachwycającej naturalnym pięknem, ozdoby.

Zastosowanie kamienia dekoracyjnego w kuchni

Kamień dekoracyjny wielu osobom kojarzy się z budynkami użyteczności publicznej lub wystrojem wielkich firm. Tego typu elewacje czy schody wyglądają pięknie, monumentalnie i podbijają często prestiż takich miejsc jak sądy, różnego rodzaju urzędy czy duże korporacje.

Przestrzeń, w której użyto takiego naturalnego budulca, zyskuje na elegancji i wzbudza u odwiedzających wrażenie obcowania z czymś dostojnym, podniosłym. Kamień dekoracyjny coraz częściej wykorzystuje się do wystroju przestrzeni prywatnych – elementy stworzone z naturalnych materiałów znajdziemy zarówno w niewielkich pomieszczeniach, takich jak łazienka, czy garderoba, jak też w salonach i sypialniach.

Mimo tak wielu zastosowań w obrębie całego mieszkania, wydaje się, że najpełniej i najbardziej okazale kamień naturalny prezentuje się w … kuchni. Wynika to z dwóch ważnych powodów.

Po pierwsze – kuchnia to przestrzeń, którą urządza się, priorytetowo traktując przede wszystkim funkcjonalność. Projektując kuchnię należy wziąć pod uwagę ułożenie mebli i sprzętów, zapewniające jak najlepszą realizację zasad związanych z ergonomią tego pomieszczenia. W efekcie elementy dekoracyjne zostają ograniczone, bo albo nie ma na nie miejsca, albo są niepraktyczne, łatwo się brudzą lub zawadzają. Takie środowisko pozwala w pełni wybrzmieć dekoracyjności kamienia naturalnego.

Wykorzystanie tego materiału pozwala zachować pełną funkcjonalność pomieszczenia oraz jednocześnie wyposażyć je w piękną, elegancką ozdobę. Taką dekoracją mogą być blaty, podłoga, fragmenty lub całe ściany pokryte kamieniem. Drugi powód wiąże się już bezpośrednio z cechami kamienia dekoracyjnego w kuchni i wynika z zalet surowca.

Zalety kamienia dekoracyjnego

Naturalny kamień to niezwykle wdzięczne tworzywo, bo charakteryzuje się nie tylko walorami estetycznymi, ale też dużą wytrzymałością oraz odpornością na wilgoć. Kamień dekoracyjny w kuchni – na blacie, na podłodze lub na ścianie – idealnie zniesie wymagające, parne, kuchenne środowisko, w którym nietrudno o takie wypadki, jak uderzenia nawierzchni czy różnego rodzaju zarysowania.

Co również jest bardzo ważne, kamień dekoracyjny, którym pokrywa się powierzchnie kuchenne, nie pochłaniają tłuszczów oraz zapewniają higieniczne środowisko do gotowania – gładka powierzchnia kamienia dekoracyjnego nie przyciąga kurzu, a po zabrudzeniu, w prosty sposób można przywrócić ją do czystości. Nie sposób nie wspomnieć o jeszcze jednej sprawie – o modzie.

Zmiana aranżacji kuchni często bywa dużo bardziej problematyczna niż zmiany wystroju innych pomieszczeń. Z tego powodu warto wybierać nawierzchnie, których popularność nie wynika z krótkotrwałego trendu. Kamień dekoracyjny w kuchni to inwestycja na wiele lat; przez cały ten czas pomieszczenie będzie wyglądało modnie.

Gdy zapragniemy odświeżyć wygląd tej części mieszkania, możemy dokonywać nieproblematycznych zmian. Takie niezobowiązujące przearanżowanie może dotyczyć np. frontów szafek; nawierzchnie (podłogi, blaty) możemy pozostawić w dotychczasowym stanie, ze świadomością, że pomieszczenie będzie wyglądać modnie i elegancko.

Kamień dekoracyjny w kuchni

Piękny, jedyny w swoim rodzaju wygląd kamienia dekoracyjnego sprawia, że jest to sprawdzone rozwiązanie, które można wykorzystać zarówno w mniejszych, jak i większych kuchniach. Dzięki różnorodnym technikom polerowania, mamy szansę uzyskać różnorodne efekty – od pełnej gładkości, doskonale odbijającej światło i optycznie powiększającej pomieszczenie, aż po chropowatość, dającą wrażenie matowości. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dostępną w tej kategorii.- kamień dekoracyjny do kuchni. Wierzymy, że dzięki szerokiej gamie dostępnych opcji uda się Państwo wybrać najlepsze rozwiązanie.

przewiń do góry do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl