Filtry

Najczęściej kupowane płytki granitoweNajczęściej kupowane

W tej kategorii proponujemy Państwu różnorodne wydania kamieni dekoracyjnych, z pomocą których można wykreować kuchnię o indywidualnym, jedynym w swoim rodzaju stylu. Wybór takiego budulca to jednocześnie wybór elegancji, ponadczasowego piękna i modnej, nieustannie zachwycającej naturalnym pięknem, ozdoby.

2029-09-21 23:59:59
Kamień Dekoracyjny Imperial 15x60x1,5cm Naturalny

Kamień Dekoracyjny Imperial 15x60x1,5cm Naturalny

Cena: 229,00 zł 280,00 zł -18%
( cena za m2 )
m2
zobacz więcej
  • promocja
  • -18%
Kamień Dekoracyjny Ramzes 15x60x1,5cm Naturalny

Kamień Dekoracyjny Ramzes 15x60x1,5cm Naturalny

Cena: 259,00 zł
( cena za m2 )
m2
zobacz więcej
Paski kamienne Perto 7 x 30

Paski kamienne Perto 7 x 30

Cena: 185,00 zł
( 1 m2 = 185,00 zł )
m2
zobacz więcej

Zastosowanie kamienia dekoracyjnego w kuchni

Kamień dekoracyjny wielu osobom kojarzy się z budynkami użyteczności publicznej lub wystrojem wielkich firm. Tego typu elewacje czy schody wyglądają pięknie, monumentalnie i podbijają często prestiż takich miejsc jak sądy, różnego rodzaju urzędy czy duże korporacje.

Przestrzeń, w której użyto takiego naturalnego budulca, zyskuje na elegancji i wzbudza u odwiedzających wrażenie obcowania z czymś dostojnym, podniosłym. Kamień dekoracyjny coraz częściej wykorzystuje się do wystroju przestrzeni prywatnych – elementy stworzone z naturalnych materiałów znajdziemy zarówno w niewielkich pomieszczeniach, takich jak łazienka, czy garderoba, jak też w salonach i sypialniach.

Mimo tak wielu zastosowań w obrębie całego mieszkania, wydaje się, że najpełniej i najbardziej okazale kamień naturalny prezentuje się w … kuchni. Wynika to z dwóch ważnych powodów.

Po pierwsze – kuchnia to przestrzeń, którą urządza się, priorytetowo traktując przede wszystkim funkcjonalność. Projektując kuchnię należy wziąć pod uwagę ułożenie mebli i sprzętów, zapewniające jak najlepszą realizację zasad związanych z ergonomią tego pomieszczenia. W efekcie elementy dekoracyjne zostają ograniczone, bo albo nie ma na nie miejsca, albo są niepraktyczne, łatwo się brudzą lub zawadzają. Takie środowisko pozwala w pełni wybrzmieć dekoracyjności kamienia naturalnego.

Wykorzystanie tego materiału pozwala zachować pełną funkcjonalność pomieszczenia oraz jednocześnie wyposażyć je w piękną, elegancką ozdobę. Taką dekoracją mogą być blaty, podłoga, fragmenty lub całe ściany pokryte kamieniem. Drugi powód wiąże się już bezpośrednio z cechami kamienia dekoracyjnego w kuchni i wynika z zalet surowca.

Zalety kamienia dekoracyjnego

Naturalny kamień to niezwykle wdzięczne tworzywo, bo charakteryzuje się nie tylko walorami estetycznymi, ale też dużą wytrzymałością oraz odpornością na wilgoć. Kamień dekoracyjny w kuchni – na blacie, na podłodze lub na ścianie – idealnie zniesie wymagające, parne, kuchenne środowisko, w którym nietrudno o takie wypadki, jak uderzenia nawierzchni czy różnego rodzaju zarysowania.

Co również jest bardzo ważne, kamień dekoracyjny, którym pokrywa się powierzchnie kuchenne, nie pochłaniają tłuszczów oraz zapewniają higieniczne środowisko do gotowania – gładka powierzchnia kamienia dekoracyjnego nie przyciąga kurzu, a po zabrudzeniu, w prosty sposób można przywrócić ją do czystości. Nie sposób nie wspomnieć o jeszcze jednej sprawie – o modzie.

Zmiana aranżacji kuchni często bywa dużo bardziej problematyczna niż zmiany wystroju innych pomieszczeń. Z tego powodu warto wybierać nawierzchnie, których popularność nie wynika z krótkotrwałego trendu. Kamień dekoracyjny w kuchni to inwestycja na wiele lat; przez cały ten czas pomieszczenie będzie wyglądało modnie.

Gdy zapragniemy odświeżyć wygląd tej części mieszkania, możemy dokonywać nieproblematycznych zmian. Takie niezobowiązujące przearanżowanie może dotyczyć np. frontów szafek; nawierzchnie (podłogi, blaty) możemy pozostawić w dotychczasowym stanie, ze świadomością, że pomieszczenie będzie wyglądać modnie i elegancko.

Kamień dekoracyjny w kuchni

Piękny, jedyny w swoim rodzaju wygląd kamienia dekoracyjnego sprawia, że jest to sprawdzone rozwiązanie, które można wykorzystać zarówno w mniejszych, jak i większych kuchniach. Dzięki różnorodnym technikom polerowania, mamy szansę uzyskać różnorodne efekty – od pełnej gładkości, doskonale odbijającej światło i optycznie powiększającej pomieszczenie, aż po chropowatość, dającą wrażenie matowości. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dostępną w tej kategorii.- kamień dekoracyjny do kuchni. Wierzymy, że dzięki szerokiej gamie dostępnych opcji uda się Państwo wybrać najlepsze rozwiązanie.

przewiń do góry do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl