Najczęściej kupowane płytki granitoweNajczęściej kupowane

Elegancja, klasa, estetyka i wygoda – te cechy granitu niezmiennie zaliczane są do jego największych zalet. Zainteresowanie tym tworzywem nie może dziwić ze względu jego walory wizualne i praktyczne, ale także dużą trwałość płytek granitowych. Spektrum zastosowań tego kamienia jest szerokie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Dlaczego płytki granitowe do kuchni są coraz bardziej docenianym elementem wykończeniowym? O tym poniżej.

Płytki Granitowe Polerowane Kashmir GOLD 61x30,5x1

Płytki Granitowe Polerowane Kashmir GOLD 61x30,5x1

Cena: 54,87 zł
( 1 m2 = 295,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Płytki Granitowe Polerowane Colonial IVORY 60x60x1,5

Płytki Granitowe Polerowane Colonial IVORY 60x60x1,5

Cena: 132,84 zł
( 1 m2 = 369,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Płytki Granitowe Polerowane Colonial IVORY 61x30,5x1

Płytki Granitowe Polerowane Colonial IVORY 61x30,5x1

Cena: 51,89 zł
( 1 m2 = 278,98 zł )
szt.
zobacz więcej
Płytki Granitowe Polerowane Imperial GOLD 60x60x1,5

Płytki Granitowe Polerowane Imperial GOLD 60x60x1,5

Cena: 125,64 zł
( 1 m2 = 349,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Płytki Granitowe Polerowane Kashmir GOLD 61x61x2

Płytki Granitowe Polerowane Kashmir GOLD 61x61x2

Cena: 124,62 zł
( 1 m2 = 335,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Płytki Granitowe Polerowane Tiger Skin Red 30x60x1

Płytki Granitowe Polerowane Tiger Skin Red 30x60x1

Cena: 50,40 zł
( 1 m2 = 280,00 zł )
szt.
zobacz więcej

Płytki granitowe do kuchni – dlaczego warto na nie postawić?

Solidność to jedna z głównych przyczyn, dla których granit od lat ceniony jest tak wysoko. Minerał ten zaliczany jest do wyjątkowo twardych, przez co jest również odporny na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Zastosowanie płytek granitowych do wykończenia podłogi to rozsądne rozwiązanie – zaimpregnowane tworzywo jest w zasadzie nieprzemakalne.

Zaletą granitu jest też jego odporność na uwarunkowania termiczne i promieniowanie słoneczne, a także niska wrażliwość na niekorzystne oddziaływanie chemikaliów. Płytki granitowe dostępne są w wielu wzorach i wariantach kolorystycznych, co dodatkowo zwiększa ich atrakcyjność i oryginalność.

Polerowane płytki granitowe są dzięki swojemu połyskowi bardzo modnym i zachwycającym wizualnie materiałem wykończeniowym, który zyskuje coraz większą popularność przy projektowaniu wymarzonej domowej kuchni.

Granit jest doskonałym przewodnikiem ciepła, a to z kolei pozytywnie wpływa na jego walory przy instalacji systemu ogrzewania podłogowego. Płytki granitowe w kuchni łatwo utrzymać w czystości ponieważ są one bardzo odporne na zatłuszczenia i inne zabrudzenia.

Płytki granitowe do kuchni – impregnacja

Choć płytki granitowe charakteryzują się dużą trwałością i zjawiskową estetyką, to jednak ich długowieczność w stanie zadowalającym wymaga poddawaniu ich impregnacji. Kamienie naturalne cechuje wysoka nasiąkliwość, przez co zwiększa się także ich podatność na zabrudzenia. Zachlapanie granitu tłuszczem lub sokiem skutkuje pojawieniem się w niedługim czasie nieprzyjemnej dla oka, gęstej i dość trudnej do wyczyszczenia plamy. Uniknięcie tego przewidywalnego – szczególnie w trakcie przygotowywania potraw – problemu jest dość łatwe, a rozwiązaniem jest konieczność impregnacji płytek granitowych w kuchni. Zabieg ten powoduje, iż na zabezpieczonej powierzchni powstaje warstwa ochronna separująca kamień od szkodliwego działania naniesionych na niego substancji. Bez względu na fakturę (płytki granitowe polerowane, szlifowane, płomieniowane), w trosce o idealną kondycję płytek wskazane jest cykliczne powtarzanie impregnacji (co około 12 miesięcy).

Oferta preparatów do impregnacji jest na rynku bardzo szeroka, a wybór odpowiedniego środka dodatkowo utrudnia specyfika miejsca jego zastosowania. W przypadku kuchni należy skłaniać się ku tym produktom, które w żaden negatywny sposób nie będą oddziaływały na żywność. Środek nałożony na płytki granitowe nie tylko nie może być szkodliwy dla spożywanych potraw, ale też nie powinien wchodzić z tworzywem w nadmierne interakcje – nie zaleca się wobec tego zakupu najtańszych impregnatów, których stosowanie może doprowadzić np. do przebarwień granitu. Położenie preparatu poprzedzone musi być dokładnym oczyszczeniem i osuszeniem powierzchni.

przewiń do góry do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl