Kategorie
Schody z noskiem / Bullnose
Grubość
Najczęściej kupowane
Fornir kamienny Silver Grey 122x61x0,2 cm
Płytki Granitowe Płomieniowane Bianco Cristal 60x60x2
Fornir kamienny Silver Grey 244x122x0,2 cm
Fornir kamienny Silver Grey 280x122x0,2 cm
Fornir kamienny Black Slate 122x280x0,2 cm
W wystroju wnętrz kamień uznawany jest za materiał bardziej elegancki i wyrafinowany, niż drewno i ceramika. Dotyczy to także aranżacji przestrzeni łazienki: płytki granitowe do łazienki dają nam możliwość wywołania niepowtarzalnego wrażenia, nieporównywalnego ze zwykłymi płytkami ceramicznymi. Granit to elegancja, trwałość i naturalne piękno. Płytki do łazienki cechuje jednak nie tylko uroda, ale także korzystne właściwości użytkowe.
Płytki Granitowe Polerowane Bianco Cristal 60x60x1,5
Płytki granitowe w wystroju wnętrz
Kamień to materiał uniwersalny, doskonale sprawdza się w wielu stylach wystroju wnętrz. W stylu rustykalnym, naturalnym i skandynawskim odpowiednio dobrane płytki granitowe do łazienki pomogą nadać wnętrzu pożądaną chropowatość, autentyczność i prostotę. Granit jest przecież, w odróżnieniu od ceramiki, materiałem szczególnie silnie kojarzącym się z naturą. W klasycznych i śródziemnomorskich łazienkach regularne, polerowane płytki kamienne stwarzają wrażenie szlachetności, komfortu i luksusu. Świetliste, wielobarwne płytki o nietypowych formach sprawdzą się także w luksusowych łazienkach glamour oraz we wnętrzach w stylu egzotycznym. Szare płytki granitowe, w odcieniach czerni i bieli pasują najlepiej do łazienek w stylach nowoczesnych, awangardowych i minimalistycznych. Nie należy przy tym myśleć o grancie jako o materiale „zimnym”, „surowym” – jeśli zależy nam na przytulności pomieszczenia, wybierzmy płytki do łazienki utrzymane w ciepłych odcieniach brązów i kolorów ziemi.
Płytki granitowe do łazienki – zastosowanie
Polerowane płytki granitowe stosuje się tak do pokrycia ścian, jak podłóg w łazienkach. W każdym przypadku zastąpić mogą ceramikę, cechuje je jednak znacznie większa trwałość i lepsze właściwości użytkowe. Ze względu na korzystne właściwości cieplne, płytki z kamienia naturalnego dobrze sprawdzają się jako materiał podłóg w łazienkach z ogrzewaniem podłogowym. Także rozmiary i formy granitowych płytek stosowanych w łazienkach są tak samo urozmaicone, jak w przypadku ceramiki. Prócz niewielkich płytek, możemy wybrać także masywniejsze płyty, a nawet granitowe tafle. Płytki granitowe do łazienki sprawdzają się także jako ciekawe uzupełnienie wnętrza, np. jako dekoracyjny detal lub jako obudowa kabin prysznicowych, umywalek i wanien. Także blaty łazienkowe warto wykonywać nie z masywnych płyt granitu, ale z cieńszych polerowanych płytek: są one równie efektowne, ale mniej kosztowne.
Płytki granitowe do łazienki – główne zalety
Znaczna wytrzymałość granitu na pękanie i obciążenia mechaniczne to jego oczywista, znana wszystkim zaleta: kamień to najtrwalszy materiał budowlany. Płytki granitowe do łazienki cechują się jednak także większą, niż inne materiały odpornością na ścieranie. Pozwala to na długotrwałe utrzymanie połysku. Płytki z kamienia naturalnego są także odporne na większość stosowanych w łazienkach środków chemicznych, dzięki czemu nie powstają na nich odbarwienia, a naturalny kolor kamienia utrzymuje się przez całe dziesięciolecia. Mimo, że kamień kojarzymy z chłodem, płytki granitowe do łazienki mają korzystne właściwości termiczne: długotrwale kumulują ciepło, co pozwala na dogrzanie pomieszczenia (szczególnie w łazienkach z ogrzewaniem podłogowym). Zaletą polerowanych płytek granitowych są także piękne gry świateł, które pozwalają na naturalne doświetlenie nawet niewielkich i ciemnych łazienek.