Produkty w promocji
Blog Kamienne Wnętrza
To, jakie materiały wykończeniowe zastosujemy, powinno zależeć od bryły budynku i wyglądu jego elewacji. Pokrótce omówimy teraz jak dobrać je tak, by tworzyły jedną całość z fasadą. a jako przykład weźmiemy gres i kamień elewacyjny. Uwzględnimy oczywiście ich kolorystykę i różnice w fakturach.
Materiałem, który cieszy się coraz większą popularnością, jest kamień naturalny. Jego podstawową zaletą jest uniwersalność, ale także ceniony jest za trwałość, estetykę i naturalność. Może być wykorzystany zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku oraz co bardzo ważne jest przyjazny dla środowiska naturalne. W jaki sposób skorzystać z jego zalet? Kamień naturalny jest często wykorzystywany do budowy domów, czy aranżacji przestrzeni. Na rynku dostępny jest pod wieloma postaciami, dzięki czemu dalej wiele możliwości zastosowań, z którymi warto się zapoznać.
Choć często wybierane są płytki ceramiczne, to płytki z kamienia naturalnego gwarantują o wiele większą trwałość, a ich niebanalny wygląd cechuje się surową elegancją. Jakie są rodzaje płytek kamiennych? Jakie skały najlepiej nadają się jako materiał wykończeniowy?
Podczas prac wykończeniowych wybór odpowiedniego materiału do podłóg może okazać się sporym dylematem. Jednym z najpopularniejszych materiałów do wykończenia podłoża w pomieszczeniach domowych czy biurowych jest gres, czyli płytki ceramiczne. Na rynku oferowane jest również inne rozwiązanie w postaci płytek z kamienia naturalnego. Wahając się między tymi dwoma opcjami, warto wziąć pod uwagę cechy każdej z nich oraz różnice, które mogą okazać się kluczowe przy podjęciu ostatecznej decyzji.
W wielu mieszkaniach jako dekoracja służy kamień. Poszczególne jego rodzaje różnią się kolorem lub formą, z tego względu może nadać wnętrzu zarówno elegancji jak i minimalizmu.
Niepowtarzalny wygląd, estetyka i walory użytkowe, które gwarantuje kamień naturalnych, to cechy, które są doceniane od zawsze. Kamienne elewacje są doskonałym wykończeniem zarówno ścian zewnętrznych, jak i tych w środku pomieszczeń. Kamień jest idealny jako dekoracja, ale równie dobrze sprawdza się jako materiał budowlany. Używając go, można mieć pewność, że posłuży przez lat.
Kamień elewacyjny wykorzystywany jako materiał wykończeniowy do ścian, cieszy się nieustającym zainteresowaniem. Jego uniwersalność sprawia, że można stosować go nie tylko na elewacjach budynków, ale także w ich wnętrzach. Montaż nie jest trudny i powinien zmieścić się w możliwościach średnio doświadczonego majsterkowicza. Najważniejsza jest kolejność, w jakiej wykonuje się przy nim prace. W tym artykule dowiesz się, jak powinna wyglądać.
Większość z nas używa środków do czyszczenia renomowanych firm, w które możemy zaopatrzyć się w dobrych sklepach. Jednak nie zawsze możemy im zaufać. Wówczas z pomocą przychodzą nam domowe sposoby, na przygotowanie mieszanek, które usuną zabrudzenia. Do czyszczenia jest jednak wiele powierzchni jak np.: marmur, gres, kamień naturalny czy klinkier. Oto jak przywrócić im dawną czystość i blask, bez korzystania z silnych, chemicznych środków.
Na rynku nie brakuje specjalistycznych klejów. Środki te dedykowane są do różnych płytek, nie można więc stosować jednego do wszystkich dostępnych rodzajów. W przypadku takiego postępowania, efekt końcowy będzie znacznie gorszy od spodziewanego i konieczne będzie ponowne klejenie. Zasada odnosi się zarówno do preparatów do użytku wewnętrznego, jak i do tych, których używa się do elewacji. Płytki z kamienia naturalnego wymagają odpowiednio dostosowanego elastycznego kleju o dużej sile wiązania, w którego składzie nie może zabraknąć dodatku, jakim jest białego cementu.
Podłogi z kamienia były wykorzystywane już od najdawniejszych czasów. Kamień, jako surowiec, znajdował swoje zastosowanie także w innych elementach budownictwa. Przeznaczano go to wykańczania wnętrz, tworzenia schodów, tarasów, murków. Kamień do dziś bardzo często wykorzystywany, także w nowoczesnym budownictwie. Kamień, jak każdy inny materiał budowlany, ma swoje plusy oraz minusy. W niniejszym artykule zostaną przedstawione najistotniejsze zalety oraz wady, które mogą być związane ze stosowaniem kamienia podczas tworzenia wykończeń.
Choć w Polsce okładzina kamienna jest jeszcze mało popularna, to na światowym rynku robi furorę od blisko 10 lat. Fornir kamienny bo o nim tu mowa, uniwersalnym materiale wykończeniowym, który świetnie sprawdza się w aranżacji i dekorowaniu wnętrz. Z upływem czasu coraz częściej i chętniej wykorzystywany jest w polskich domach. Skąd ta nagła zmiana trendu?
Każdego dnia mijamy na swojej drodze dziesiątki budynków i placów wykończonych kamieniem naturalnym. Nikt z nas nie zastanawia się jednak jaką drogę musi przejść ten materiał, aby z szarej i chropowatej skały przeistoczyć się w błyszczącą i mieniącą się wieloma kolorami płytę. Czytaj więcej ➡️
Sprawdź jak krok po kroku samodzielnie zamontować fornir kamienny - poradnik ➡️
Do najbardziej pożądanych kamieni naturalnych, które wykorzystuje się we wnętrzach należy granit. Kojarzymy go z elegancją, wyjątkową trwałością na uszkodzenia związane z eksploatacją i niezwykłą urodą. Granit chiński charakteryzuje się nie tylko walorami estetycznymi, które urozmaicą każdą przestrzeń, ale również jest inwestycją w jakość. Sprawdź więcej informacji o tym popularnym produkcie -->
Wśród znawców problematyki urządzenia wnętrz, kamień uchodzi za materiał o wiele bardziej estetyczny i wyrafinowany niż drewno czy ceramika. Zwłaszcza granit tworzy skojarzenia z górami (Tatry, Alpy), monumentalnym pięknem natury (Mont Blanc) i trwałością na wiele lat. Stąd również płytki granitowe do łazienki umożliwiają nam stworzenie aranżacji pod każdym względem odmiennej od wykończenia ścian i podłogi wyrobami ceramicznymi. Granitowe płytki w naszej łazience to również korzyści praktyczne.