Jaka jest odpowiednia cena płytek granitowych?

Jaka jest odpowiednia cena płytek granitowych?

Jaka jest odpowiednia cena płytek granitowych ?

Granit to materiał, który symbolizuje trwałość i długowieczność, dlatego płytki z niego zrobione zyskują coraz większą popularność. Idealne do zastosowania zarówno wewnątrz domu, jak i na zewnątrz budzą pożądanie miłośników elegancji. Sprawdź jaka cena granitu nie powinna nas zaskoczyć podczas remontowych zakupów.

 

Rodzaje płytek granitowych i ich zastosowania

Każdy, kto przechodzi przez proces budowy lub remontu własnego domu, stanie w końcu przed wyborem płytek podłogowych. Płytki granitowe są jednym z najbardziej prestiżowych, eleganckich oraz najtrwalszych modeli. Spośród dostępnych na rynku płytek granitowych najczęściej stosuje się jeden z trzech ich rodzajów, których cena niekiedy dosyć znacząco się od siebie różni. W zależności od indywidualnych preferencji i miejsca przeznaczenia możemy zdecydować się na:

– granit polerowany  –  polerowane płytki nabierają połysku i wyglądem najbardziej przypominają marmur, dlatego doskonale sprawdzają się jako podłoga w kuchni lub wyłożenie schodów wewnętrznych.

– granit szlifoany – płytki z niego wykonane mają bardziej delikatną satynową oraz lekko szorstką powierzchnię, którą można zastosować na przykład przed wejściem do domu

– granit płomieniowany – płytki z granitu płomieniowanego mają największe właściwości antypoślizgowe. Posiadają szorstką, lekko nierówną i przez to najbardziej naturalną wizualnie fakturę. 

 

Płytki granitowe – cena a jakość

Dla osób, które decydują się na płytki granitowe, cena za m2 na pewno będzie odgrywała dosyć duże znaczenie. Zastanawiamy się wówczas, ile musimy wydać, aby móc cieszyć się  granitową podłogą. Odpowiedź na to, jak kosztowna może okazać się taka inwestycja, brzmi oczywiście: to zależy. Na polskim rynku dostępnych jest bowiem wiele płytek granitowych, proponowanych przez wielu różnych producentów. Mamy do wyboru produkty zarówno od rodzimych przedsiębiorców, jak i te produkcji chińskiej, dostępne najczęściej w marketach. Jeżeli zdecydujemy się na chińskie płytki granitowe, cena, jaką za nie zapłacimy, będzie wahała się w okolicach stu złotych za metr kwadratowy. Jak łatwo się domyślić płytki granitowe produkowane w Polsce lub innych krajach europejskich będą już odpowiednio wyższe. Jeżeli zdecydujemy się na rodzimy granit, cena materiału zakupionego od dobrego producenta może nas zaskoczyć. Jakich cen powinniśmy się spodziewać? 

Mówiąc najbardziej ogólnie, cena płytek granitowych od polskich producentów waha się w granicach od stu do trzystu złotych za metr kwadratowy. Wiele zależy od konkretnego producenta oraz od tego, na jaki rodzaj płytek się decydujemy. Najmniej zapłacimy za granit polerowany. Płytki z tego surowca można nabyć już za około sto dwadzieścia złotych za metr kwadratowy. Płytki szczotkowane to koszt około stu siedemdziesięciu — dwustu złotych. Jeżeli natomiast zapragniemy, aby na naszym tarasie znalazł się granit płomieniowany cena, jaką możemy za niego zapłacić to nawet trzysta złotych za metr kwadratowy. 

Jak więc widać cena płytek granitowych uzależniona jest od wielu czynników. Za płytki produkowane na Dalekim Wschodzie zapłacimy o mniej niż za te, które powstały na terenie Europy.  Dużą rolę ogrywa tutaj także prestiż, jakim szczyci się na rynku producent wybieranych przez nas płytek. W końcu wiele zależy od tego, na jaki rodzaj płytek granitowych się zdecydujemy.

# Płytki granitowe cena

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą płytek granitowych w najniższych cenach:

 https://kamiennewnetrza.pl/kamien-naturalny/plytki-granitowe

przewiń do góry do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl