Kamień dekoracyjny - piękna ozdoba elewacji i ścian

Kamień dekoracyjny - piękna ozdoba elewacji i ścian

Kamień dekoracyjny - piękna ozdoba elewacji i ścian

Ostatnimi czasy coraz większą popularność zyskuje wykańczanie ścian i elewacji przy użyciu kamiennych paneli dekoracyjnych. Wynika to z wielu zalet i zastosowań tego materiału. Czym w ogóle jest kamień dekoracyjny i jak można go wykorzystać? Przed podjęciem decyzji o jego zakupie warto poznać odpowiedzi na te pytania.

Jak powstaje kamień dekoracyjny?

Kamienne panele dekoracyjne tworzy się przez spajanie naturalnych kamieni, najczęściej takich jak kwarcyt, marmur, gnejs i łupek. Popularną techniką tworzenia płyt jest wykorzystywanie naturalnej skały, którą po wydobyciu z kamieniołomu tnie się na części, a następnie pojedyncze panele łączy się za pomocą kleju. Dzięki wykorzystaniu takich surowców i przy takim sposobie produkcji otrzymuje się oryginalne, niepowtarzalne płyty, które nadadzą unikalnego charakteru każdej elewacji lub ścianie.

Zalety kamienia dekoracyjnego

Jedną z najbardziej cenionych zalet kamiennych paneli dekoracyjnych, jest, bez wątpienia, ich solidność i trwałość. Kamień jest bowiem materiałem odpornym na różne warunki pogodowe i przede wszystkim na wilgoć, co jest niezwykle istotne, jeśli służy on do wykończenia elewacji budynku. Warto dodatkowo go zaimpregnować, aby jeszcze bardziej wzmocnić tę jego właściwość i zwiększyć wytrzymałość. Jeśli zaś panele kamienne mają zostać wykorzystane do dekoracji wnętrza, jedną z ich najważniejszych zalet okaże się z pewnością fakt, że nie zbiera się na nich zbyt wiele kurzu, dzięki czemu dbanie o ich czystość nie sprawi większego problemu. Nie bez znaczenia są również wizualne zalety kamienia dekoracyjnego – nie tylko optycznie powiększa on pomieszczenie, ale też, umieszczony na przykład tylko na jednej ścianie, zapewnia doskonałą estetykę wnętrza. Ponadto, na rynku dostępnych jest tak wiele typów i wzorów paneli kamiennych, że każdy klient może znaleźć coś, co będzie pasować do jego wyczucia smaku. Kupić można bowiem zarówno płyty klasyczne, stonowane, jak i te bardziej oryginalne, umożliwiające swoistą zabawę ze stylem.

Kamień dekoracyjny na elewację

Kamienne panele dekoracyjne doskonale sprawdzają się na zewnątrz ze względu na swoją, wspomnianą już wcześniej, wytrzymałość oraz odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Można więc nimi wykończyć całą elewację – jednym rodzajem kamienia lub tworząc fantazyjne mozaiki z różnych płytek. Taki zabieg z pewnością doda budynkowi niepowtarzalnego, fantastycznego charakteru. Ciekawym pomysłem może być też udekorowanie tylko jednej ściany – na przykład frontowej. Projektanci chętnie sięgają również po tak niebanalne rozwiązania, jak stosowanie kamieni tylko przy drzwiach wejściowych – taki zabieg dodaje elewacji unikalnego stylu i przyciąga uwagę.

 

Kamień dekoracyjny KORA na elewacji 

Kamień dekoracyjny do ogrodu

Dekoracyjne płytki z kamienia rewelacyjnie sprawdzą się także w ogrodzie. Mogą posłużyć do wykończenia altany albo na przykład ogrodzenia – całego lub tylko pewnych jego elementów, na przykład słupków. W tym przypadku również można pozwolić sobie na odrobinę kreatywnego szaleństwa i wybrać kilka rodzajów kamiennych paneli, a następnie skomponować z nich ciekawy wzór. Można też, oczywiście, wybrać ponadczasową klasykę i całość wykończyć jednakowo. Jedno jest pewne – kamień i rośliny doskonale ze sobą współgrają, dobrze jest więc przemyśleć tego typu rozwiązania i sprawić, by ogród stał się jeszcze piękniejszym miejscem!

 

Kamień dekoracyjny Mexicana w ogrodzie

Kamień dekoracyjny do wnętrz

Projektując swój wymarzony pokój lub kuchnię, również warto wykorzystać potencjał drzemiący w kamiennych panelach. Są one dziś coraz częściej stosowane w pomieszczeniach, gdyż pozwalają uzyskać niesamowite, stylowe i dopasowane do indywidualnych potrzeb efekty. Dobrze jest więc wiedzieć, po jakie rozwiązania można sięgnąć i jak stosować kamienne płytki, aby stworzyć wnętrze idealne.

Kamień dekoracyjny na ścianę

Kamienie na ścianach pokojów są obecnie niezwykle modne i chętnie wybierane przez klientów. Pozwalają one nadać pomieszczeniom niepowtarzalnego charakteru, który w zależności od koloru wybranego kamienia może być ciepły, tradycyjny i rustykalny (tu sprawdzają się szczególnie beże), albo też nowoczesny, industrialny (w takim przypadku warto postawić na szarości i biele). Dla osób lubiących eksperymenty i unikalne połączenia idealnym zabiegiem będzie zaprojektowanie ścian z różnego rodzaju kamiennych paneli dekoracyjnych – unikalna mieszanka faktur i kolorów pozwoli osiągnąć świetne estetyczne wyniki. Popularnym rozwiązaniem jest też umieszczanie paneli kamiennych tylko na jednej ścianie w pokoju – daje to naprawdę ciekawy efekt stylistyczny, przełamując jednakowość pozostałych ścian ( kamień dekoracyjny do pokoju )

Kamień dekoracyjny na ścianie mieszkania

Kamień dekoracyjny do salonu

W salonie płytki z kamienia sprawdzą się nie tylko jako niepowtarzalna dekoracja ściany. Można je również zastosować na przykład do wykończenia kominka – dzięki takiemu zabiegowi efekt przytulności lub nowoczesności zostanie spotęgowany! Coraz częściej używa się także kamiennych paneli do dekoracji wnęki, w której ma się znaleźć telewizor. W ten sposób można sprawić, że to miejsce w salonie jeszcze bardziej przyciąga uwagę, a do tego prezentuje się naprawdę wspaniale!

 

Kamień dekoracyjny w salonie - schowek na drewno kominkowe

 

Kamień dekoracyjny do kuchni

Płytki dekoracyjne z kamienia doskonale nadają się także do kuchni( kamień dekoracyjny do kuchni ). Pozwalają dodać jej rustykalnego lub nowoczesnego charakteru, a także rysu oryginalności. Bardzo popularne są kuchnie, w których przynajmniej jedna ściana wyłożona jest kamiennymi płytkami. Mogą one być na przykład różnej wielkości i niewygładzone, co umożliwia wydobycie z pomieszczenia pewnej stylowej surowości. Często też stosuje się w kuchniach inne rozwiązanie – kamienne panele umieszczane są tylko w jednym pasku, jako swoisty subtelny ozdobnik. Można też pokusić się o dodanie kamiennego detalu na przykład na ścianie nad piecem lub pod wiszącymi szafkami kuchennymi – takie pomieszczenie będzie niezwykle stylowe i unikalne.

Dekoracyjne kamienne panele są zatem doskonałym sposobem na wykończenie i ozdobienie zarówno elewacji i terenu na zewnątrz budynku, jak i różnego rodzaju wnętrz. Sprawdzają się jako materiał wykańczający na całe ściany, a także jako elementy dekoracyjne, nadające pomieszczeniom niepowtarzalnego charakteru. Są przy tym odporne i trwałe, dzięki czemu, zwłaszcza po dodatkowej impregnacji, tym bardziej nadają się do różnych zastosowań i świetnie wyglądają przez wiele lat.

 

Zachęcamy również do sprawdzenia innego kamienia dekoracyjnego - FORNIR KAMIENNY 

Pełna oferta na kamień dekoracyjny 

Kamień dekoracyjny w kuchni 

przewiń do góry do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl