Płytki Elewacyjne zewnętrzne

Płytki Elewacyjne zewnętrzne

Płytki Elewacyjne zewnętrzne

Płytki elewacyjne – estetyka zewnętrznych ścian

Uzyskanie trwałej i estetycznej, a także ponadczasowo modnej elewacji może być trudne, niemniej nie jest niewykonalne. Gwarantowany efekt można bowiem uzyskać stosując płytki elewacyjne wykonane z materiału naturalnego, czyli z kamienia.

Płytki Elewacyjne Black Slate

Materiał płytek elewacyjnych

Łupki, z których wykonuje się płytki elewacyjne zewnętrzne, przeszły długą drogę geologiczną. Jest to skalny materiał sprasowany przez miliony lat tektoniki ziemi, niezwykle odporny zarówno na działanie zróżnicowanych warunków atmosferycznych, jak i na uszkodzenia mechaniczne. Aby płytki kamienne mogły trafić na ściany i swoją ponadczasowością cieszyć oczy właścicieli budynków oraz osób postronnych, zostały przy tym poddane starannej obróbce.

Kamień podczas przerobu na płytki elewacyjne nie jest poddawany żadnej przeróbce jego naturalnej struktury. Zachowuje swoje właściwości, tworząc estetyczną kamienną strukturę, a staranność produkcji umożliwia łatwość wykonania elewacji z użyciem takich płytek. Płytki elewacyjne zewnętrzne wykonane są ponadto ze zróżnicowanych kolorystycznie łupków, dzięki czemu mogą być z łatwością dopasowane do ścian każdego domu jednorodzinnego, wielorodzinnych kamienic, czy budynków użyteczności publicznej. Ekspozycja ścian ma charakter rustykalny, a nawet monumentalny, a przy tym zachowuje naturalną harmonię z otoczeniem.

Płytki Elewacyjne zewnętrzne

Jak dopasować płytki elewacyjne do stylu budynku?

Nowoczesna stylistyka to  płytki kamienne California Gold. Łupki w wielotonowej kolorystyce, łączącej złoto z brązami i szarościami zapewnią wyjątkowy efekt domom ze stolarką okienną w odcieniach brązu lub antracytu. Najwyższa jakość kamiennych płytek zewnętrznych zapewnia ponadto idealne dopasowanie do nowoczesnej kostki brukowej, a także skomponowanie się z ogrodzeniem, w którym wykorzystano płytki tego samego rodzaju.

Chłodny odcień klasyki to wybór szarych płytek z łupka Silver Grey, gdzie stonowana i dumna struktura kamienia tworzy rustykalny charakter domostwa. Szary odcień łupka jest idealny do białej stolarki okiennej i do antracytowego koloru dachówek, pozwalając również na skomponowanie elewacji z otaczającą dom roślinnością. Przy tym tego rodzaju płytki elewacyjne ozdobią zarówno front, gdzie można pokryć całą przestrzeń płytkami, jak i okolić otwory okienne i drzwiowe, a także bramę garażową. Doskonale nadają się jako element ozdobny narożników i stref tarasowych i dotyczy to również formatu większego.

Płytki Elewacyjne zewnętrzne

Duże płytki elewacyjne Silver Grey jeszcze dodadzą ścianom elegancji, jednak aby zachować pierwotny wygląd płytek i odpowiednio je chronić, zaleca się zastosowanie na nich impregnatów. Płytki elewacyjne zewnętrzne w odcieniu ciemnej szarości i gładkiej powierzchni to z kolei idealny element wykończeniowy budynków komercyjnych. Nowoczesna elewacja z płytek kamiennych Black Slate niezawodnie podniesie prestiż siedziby firmy.

Do komponowania z drewnem warto wybrać Płytki elewacyjne łupek Green, gwarantujące swoim wybarwieniem efekt unikalny. Budynki w stylu klasycznym będą dostojniejsze, gdy ozdobią je płytki granitowe o wysokim połysku Brąz Królewski. Trwałe i wykonane z najwyższą precyzją dopasują się idealnie do wszystkich odcieni beżu. Ciepłe brązy dodadzą gustownego smaku, a szary granit z kolei będzie idealnie komponował się z białą stolarką – szary granit G602. Ten rodzaj płytek dopasujemy również do zimnych odcieni tynków strukturalnych. 

Zastosowanie płytek elewacyjnych zewnętrznych – zalety

Dlaczego warto położyć płytki kamienne elewacyjne?

Są łatwe w nakładaniu nawet dla niewykwalifikowanych właścicieli domów. Płytki nakłada się na klej bezpośrednio na ocieplenie ściany, a do wysokości trzech metrów nie zachodzi potrzeba używania podkładów w postaci siatek i kołków.

Są bardzo trwałe, pozostając nowe przez wiele lat po nałożeniu i są odporne na zabrudzenia.

Zapewniają elewacjom wyraz mocy charakteru i stabilności, a ponadto są na tyle atrakcyjne cenowo, że nierzadko ich koszt jest niższy od zakupu farby elewacyjnej do pokrycia całego budynku.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą na płytki elewacyjne zewnętrzne

przewiń do góry do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl