Ranking sprzedaży kamienia naturalnego

Ranking sprzedaży kamienia naturalnego

Raport sprzedaży kamienia naturalnego

Szanowni Państwo, trzeci kwartał tego roku mamy już za sobą.

Hurtownia kamienia naturalnego Kamienne Wnętrza chciała by przedstawić Państwu zestawienie sprzedaży produktów za omawiany okres. Mamy nadzieję że pomoże to Państwu w podjęciu decyzji o wyborze odpowiedniego materiału czy to z płytek granitowych, czy elewacji kamiennej. Poniższe zestawienie pokazuje również jakie materiały dekoracyjne cieszą się u klientów największym zainteresowaniem.

 

 

Sprzedaż kamienia naturalnego – z podziałem na produkty

Sklep internetowy Kamienne Wnętrza posiada w swojej ofercie ogromną ilość produktów z kamienia naturalnego. Poniżej przedstawimy zestawienie procentowe, pokazujące, które produkty cieszyły się u klientów największym zainteresowaniem.

Płytki granitowe – 65%

Jak można było się domyślić, płytki granitowe wiodą prym wśród sprzedaży kamienia naturalnego na całym świecie. Płytki z granitu są uniwersalnym materiałem dekoracyjnym. Nadają się idealnie na posadzki, tarasy granitowe, balkony, podjazdy. Znajdują również zastosowanie na elewacjach oraz ogrodzeniach posesji. Płytki granitowe cena za m2 waha się od 79 zł do 200zł za m2. Tak szeroka rozbieżność cenowa sprawia że płytki z granitu mogą znaleść miejsce w każdej inwestycji, od granitu na podłogę we własnej kuchni, po wystawny hol w drogiej restauracji.

Płytki z łupka – 21%

Płytki z łupka kamiennego, to drugi najchętniej kupowany materiał dekoracyjny. Dostępny w wielu kolorach oraz rozmiarach, daje nie ograniczone wręcz możliwości wykończenia wszelkiego rodzaju powierzchni. Płytki z łupka naturalnego po impregnacji, stanowią piękną ozdobę elewacji lub ogrodzenia posesji. Cena płytki z łupka oscyluje w przedziale od 80 – 200 zł za m2. Dzięki ilości kolorów, rozmiarów oraz przystępnej cenie, płytki z łupka kamiennego z roku na rok są coraz chętniej wybieranym materiałem z kamienia naturalnego.

Kamień dekoracyjny – 10%

Kamień dekoracyjny, pomimo, że istnieje na rynku od wielu lat, w Polsce jest relatywnie świeżym rozwiązaniem. Klienci potrzebują jeszcze trochę czasu aby się do niego przekonać, jednak za granicą jest to topowy produkt używany jako kamień dekoracyjny na ścianę wewnętrzny, jak również na elewacje zewnętrze. Łatwy w transporcie, montażu, impregnacji, utrzymaniu czystości, jest świetnym izolatorem ciepła oraz nie pokryje się grzybem czy pleśnią – posiada wręcz wszystkie cechy kamienia idealnego. Wierzymy w niezwykły potencjał tego materiału, dlatego w hurtowni kamienia naturalnego Kamienne Wnętrza znajdziecie Państwo bogatą ofertę paneli kamiennych. Cena kamienia dekoracyjnego oscyluje w przedziale 120 – 220 zł za m2. Należy jednak pamiętać, że duży format tego panelu np 60×15 jest łatwy i szybki w ułożeniu, co przełoży się na niższe koszty robocizny. Mogą również Państwo sami ułożyć swoją elewację kamienną co opisaliśmy w poradniku poniżej:

Montaż kamienia dekoracyjnego

Stopnie kamienne – 3%

Schody granitowe stanowią ostatni z produktów znajdujący się na naszym wykresie. Pomimo niskiego udziału procentowego, stopnie z granitu od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród klientów. Schody z granitu są inwestycją na wiele lat. Raz poprawnie zamontowane, nie okleją się po przymrozkach, nie odbarwią po deszczu, a ich wzór i faktura pozostanie niezmienna. W ofercie naszej hurtowni internetowej znajdziecie Państwo schody granitowe zewnętrze płomieniowane, oraz schody granitowe wewnętrze – polerowane.

przewiń do góry do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl