Zewnętrzne schody granitowe

Zewnętrzne schody granitowe

Zewnętrzne schody kamienne

Zewnętrzne schody granitowe – dlaczego warto?

Projektując schody zewnętrzne, w pierwszej kolejności trzeba zastanowić się nad materiałem, z jakiego będą one wykonane. W dzisiejszym artykule zaproponujemy Wam schody z kamienia, które z powodzeniem można uznać za jedno z najtrwalszych możliwych rozwiązań. Istotnie – wytrzymałość materiałów konstrukcyjnych, które pozostaną na zewnątrz to jeden z głównych czynników warunkujących użyteczność. Nie można jednak zapominać o kwestiach wizualnych, które zapewne dla większości osób będą równie ważne, o ile nie ważniejsze. Kamień ze względu na swoje uwarunkowania naturalne zapewnia trwałą strukturę, a po odpowiedniej obróbce zyskuje bardzo elegancki i w wielu przypadkach efektowny wygląd. Bez względu na to, czy planujemy schody wejściowe, tarasowe, stopnice, podstopnice, czy każdy inny rodzaj stopni zewnętrznych, warto rozważyć zabudowę z kamienia, a w tym artykule postaramy się wypunktować zalety takiego rozwiązania.

Schody granitowe na zewnątrz

Schody drewniane, stalowe, czy właśnie kamienne – bez względu na to, na jaki materiał padnie wybór, każdy kto decyduje się na taką zabudowę, z pewnością myśli o niej w kategoriach inwestycji na lata. Jeśli chodzi o wytrzymałość, to schody z granitu wysuwają się na pozycję lidera głównie ze względu na uwarunkowania naturalne. Wszystkie materiały wykorzystywane w kamieniarstwie zostały pozyskane ze złóż, w których przebywały przez tysiące lat. Wliczając w to odpowiednią obróbkę kamieniarską oraz impregnację, można przypuszczać, że kamień będzie praktycznie niezniszczalny. To bardzo ważne szczególnie w przypadku elementów usytuowanych na zewnątrz, gdzie duże różnice temperaturowe, słońce, opady, czy wszystkie inne czynniki zaliczane do warunków atmosferycznych wystawiają każdą powierzchnię na poważną próbę. W dodatku nie można zapominać, że schody służą w głównej mierze do chodzenia, co nierozłącznie wiąże się z ich intensywną eksploatacją. Również dlatego kamień przeznaczony na schody powinien być antypoślizgowy, czyli posiadać specjalnie przygotowaną powierzchnię zewnętrzną. Skała kamienna poddana obróbce idealnie sprawdzi się we wszystkich tych zadaniach! Przykładowo: kamień płomieniowany z łuszczonym wierzchem zapewni powierzchnię antypoślizgową, a stopień granitowy Bianco Cristal oraz blok kamienny z granitu to niezwykle trwałe rozwiązania stosowane zarówno w ogrodach, jak i przestrzeniach miejskich.

Zalety schodów granitowych

Przyszła pora na zalety wizualne, jakie niosą ze sobą schody z kamienia. Tutaj wiele zależy od rodzaju wybranej skały. Przykładowo: stopnień granitowy Crystal Pearl Fustone warto wyróżnić za rzadko spotykaną fakturę. Jeżeli schody znajdują się w nasłonecznionym miejscu, promienie odbijane od lśniącej powierzchni granitu stworzą bardzo oryginalne efekty świetlne. Dla wielbicieli eleganckich i szykownych elementów z pewnością dobrym rozwiązaniem będzie granit czarny Crystal Black lub równie głęboki grafitowy Padang Dark. Wymienione skały najczęściej pozostawia się w bardzo surowej stylistyce, dzięki czemu idealnie oddają swój naturalny charakter. Warto zastosować je np. na schody tarasowe prowadzące do ogrodu utrzymanego w konwencji „dzikiej natury”.

Zalet schodów i stopnic wykonanych z poszczególnych rodzajów kamienia naturalnego z pewnością znalazłaby się jeszcze długa lista, jednak w tym przypadku wiele zależy od charakteru planowanych prac i upodobań właściciela. Niezależnie od tego, na który typ padnie wybór, należy pamiętać o regularnej impregnacji, gdyż nawet o „twardy jak kamień” materiał warto odpowiednio zadbać, a taka praktyka znacznie wydłuży jego żywotność.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na schody granitowe

 

przewiń do góry do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl