Kategorie
Schody z noskiem / Bullnose
Format
Najczęściej kupowane
Płytki Granitowe Płomieniowane Bianco Cristal 60x60x2
Fornir kamienny Silver Grey 122x61x0,2 cm
Fornir kamienny Silver Grey 244x122x0,2 cm
Fornir kamienny Silver Grey 280x122x0,2 cm
Kamień we wnętrzu to odzwierciedlenie estetyki oraz trwałości. Decydując się na kamienne płytki podłogowe będziemy mieć na co dzień w mieszkaniu styczność z pięknem, które cieszyć będzie oko przez długie lata. Trudno wyobrazić sobie bardziej oryginalną stylizację. Z tego względu, dekoracyjny kamień znajduje coraz więcej zwolenników. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kamiennych płytek, wykonanych z rozmaitych kamieni, o różnorodnej kolorystyce i strukturze, a także charakteryzujących się niekiedy znacznie odmiennym kosztem.
Płytki Granitowe Płomieniowane Bianco Cristal 60x60x2
Płytki kamienne z Łupka Silver Grey 30 x 60 x 1,2 cm
Płytki z Łupka Black Slate 30 x 60 cm
Płytki Granitowe Polerowana Brąz Królewski 60x60x2
Płytki Granitowe Polerowane Bianco Cristal 60x60x1,5
Płytki Granitowe Płomieniowane Szare G602 60x60x2
Płytki podłogowe z kamienia - bogata oferta rynkowa
Podłoga to miejsce w mieszkaniu, które jest codziennie dość mocno eksploatowane. Doskonale wiemy o tym, jak łatwo może ona ulec zarysowaniom i uszkodzeniom. Zwłaszcza gdy w domu są małe dzieci, utrzymanie podłogi w czystości i w stanie niezmienionym przez długi czas jest nie lada wyzwaniem. Decydując się na płytki podłogowe kamienne wybieramy praktycznie opcję najtrwalszą. Biorąc pod uwagę niepowtarzalny efekt wizualny kamienia, można śmiało stwierdzić, że płytki kamienne nie mają konkurencji.
Jeśli chodzi o wykończenie podłóg, najbardziej popularne są płytki granitowe. Choć wszystkie kamienie tak naprawdę odznaczają się swojego rodzaju unikalnością i trudno je porównywać, to jednak powszechność granitu ma wiele na swoją obronę. Granit to jeden z najtwardszych i przez to najbardziej trwałych kamieni. Dzięki temu jest wyjątkowo odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania i po zastosowaniu odpowiedniej impregnacji praktycznie nie przyjmuje wody. Jest również bardzo odporny na rozmaite środki chemiczne i z łatwością się go czyści. Kto z nas nie marzy o tak trwałej podłodze?
Innym, często stosowanym kamieniem w pomieszczeniach jest marmur. Współcześni dekoratorzy wnętrz wręcz ubóstwiają płytki marmurowe i z pasją tworzą zapierające dech aranżacje z ich udziałem. Tak, marmur to kamień wyjątkowo efektowny wizualnie. Można rzec - majestatyczny. Elegancja i prestiż to jego drugie imiona. Luksusowe wnętrza marmurowe przypadną z pewnością do gustu najbardziej wymagającym klientom. W tak pięknych pomieszczeniach, w których dominują przytulne, ekskluzywne płytki marmurowe po prostu chce się przebywać!
Wielbiciele wnętrz niestandardowych i jedynych w swoim rodzaju na pewno zwrócą także uwagę na wielobarwne płytki z łupka. Bogactwo barw, które daje się zauważyć na niewielkim obszarze płytki, czyni ten materiał wykończeniowy jednym z najbardziej unikatowych. Strukturalna, naturalna powierzchnia płytek sprawia, że jest to obecnie jeden z najbardziej pożądanych i najmodniejszych sposobów na aranżację podłogi w mieszkaniu. Łupki to także kamienie bardzo odporne na działanie czynników zewnętrznych.
Płytki marmurowe, czy granitowe - które okażą się idealne do Twojego mieszkania?
Kamień to naturalny materiał wykończeniowy, który odznacza się wyjątkową unikatowością. Trudno jest tak naprawdę porównywać poszczególne jego rodzaje między sobą. Właściciele mieszkań decydując się na płytki kamienne kierują się zwłaszcza ich walorami wizualnymi.
Płytki kamienne nabywane w renomowanych sklepach są odpowiednio impregnowane i wszystkie te o przeznaczeniu podłogowym z pewnością nie zawiodą swoich właścicieli i będą służyły przez długie lata. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy naszą podłogę mają ozdobić płytki granitowe, czy też płytki marmurowe to najlepiej jest zapoznać się z szeroką ofertą zdjęć z poszczególnych aranżacji dostępnych w internecie. Zdecydujmy, jaki klimat wnętrzarski najbardziej nam odpowiada. Zdajmy się więc na swój gust.
Granit i marmur to odmienne kamienie. Różnią się one zarówno cenami, jak i kolorystyką, fakturą, a także trwałością. Płytki marmurowe są bardziej narażone na czynniki zewnętrzne i odznaczają się wyższą podatnością na pojawianie się niepożądanych plam w wyniku styczności na przykład z chemicznymi substancjami. Płytki granitowe z pewnością czyści się łatwiej. Wynika to z tego, że marmur jest kamieniem miękkim, bardziej nasiąkliwym i przez to mniej odpornym również na wszelkie zarysowania. Miękkość marmuru z drugiej strony jednak sprawia, że można w szybki sposób przywrócić zarysowanej posadzce dawny blask.
Ponadto, stąpanie po miękkim marmurze to przyjemność dla ciała, której nie da się tak naprawdę opisać. Tak czy inaczej, decydując się na kamień naturalny starajmy się nie kierować ich cenami. Choć marmur wydaje się być dużo droższym kamieniem to z pewnością ceny pewnych rodzajów płytek granitowych mogą być nawet wyższe.
Metoda wykończenia płytek kamiennych - istotny aspekt przy podejmowaniu decyzji
Bardzo istotną kwestią dla ogólnej estetyki wnętrza jest rodzaj powierzchni zastosowanych płytek podłogowych z kamienia. Inaczej prezentować się będzie podłoga kamienna gładka i błyszcząca, a inne wrażenie wizualne sprawi kamień o wykończeniu matowym i szorstkim. Ponownie, wybór jest kwestią gustu. Polerowane, gładkie i błyszczące płytki kamienne z granitu lub marmuru idealnie sprawdzą się we wnętrzach prestiżowych i luksusowych. Przykładem mogą być chociażby majestatyczne stylizacje glamour.
Szczególną uwagę zwracają polerowane płytki kamienne w ciemnych barwach. Niemal lustrzana ich powierzchnia dodatkowo odbija światło, przez co barwa polerowanych płytek wydaje się jeszcze bardziej intensywna i głęboka. Ze względu na swoje właściwości antypoślizgowe, na podłogi najlepiej nadają się bardziej matowe i szorstkie płytki kamienne. Są to płytki granitowe szlifowane lub płomieniowane. Te drugie ze względu na wyjątkowo szorstką powierzchnię doskonale nadają się na powierzchnie zewnętrzne.
Dostępne są również antypoślizgowe płytki z marmuru lub płytki z łupka o wykończeniu szlifowanym lub szczotkowanym. Płytki z łupka świetnie prezentują się na powierzchniach podłogowych również w wersji naturalnej. Kamień naturalny o wykończeniu matowym to domena stylizacji modernistycznych, w tym też surowych aranżacji industrialnych.
Ogrzewanie podłogowe, a płytki kamienne
Wszystkie płyty kamienne doskonale sprawdzają się w przypadku ogrzewania podłogowego. Kamień przewodzi ciepło i jako naturalny materiał cieszy się ogromną zdolnością również do akumulowania ciepła. Oznacza to, że nawet długo po wyłączeniu ogrzewania kamienna posadzka pozostanie przyjemnie ciepła i będzie powoli oddawała temperaturę pomieszczeniu. Tak więc, płytki granitowe, czy też płytki marmurowe to materiały, które potrafią sprostać najnowocześniejszym technologiom zastosowanym w mieszkaniu.
Ułożenie płytek z kamienia - jak bardzo obciąży nasz budżet?
Płytki kamienne to piękny i niezwykły materiał wykończeniowy, którego ułożenie wymaga sporo doświadczenia, czasu i precyzji. Najlepiej, by płytki układane były przez profesjonalistów, którzy mogą pochwalić się wieloletnim stażem pracy z kamieniem. Całkowity koszt ułożenia kamienia obejmuje nie tylko usługę przyklejenia płytek, ale także zakup odpowiednich materiałów używanych do ich mocowania oraz fugowania. Wydatki powiększane są dodatkowo o usługę impregnacji płytek wraz z właściwym środkiem chemicznym. W zależności od rejonu kraju, całkowity koszt profesjonalnego ułożenia 1m2 płytek kamiennych wraz z materiałami będzie wahał się w okolicach 90-130 zł/m2 .