7 powodów dla których warto wybrać kamień naturalny

7 powodów dla których warto wybrać kamień naturalny

Kamień jest klasyczny i zawsze modny. Jest reprezentantem trwałego stylu, który od stuleci używany jest w sztuce, budownictwie i architekturze wnętrz. Dla każdego stylu wykończenia istnieje osobny rodzaj kamienia naturalnego. Aby stworzyć styl klasyczny – sięgamy po marmur, styl rustykalny – łupek. Powody dla których warto wybrać właśnie kamień, jako jeden z elementów wykończenia wnętrz jest wiele, oto kilka z nich:

 

1) Unikatowość – Każdy kamień posiada pewien poziom ekskluzywności. Dwie płyty kamienia nigdy nie będą wyglądać tak samo, masz więc gwarancję unikatowego stylu.

 

2) Twardość – jeśli jesteś zaskoczony, oznacza to tylko że nigdy nie miałeś do czynienia z kamieniem naturalnym w swoim domu. Granit, jest niemal zupełnie odporny na zarysowania, przez co jest drugim najtwardszym minerałem w skali twardości. Na pierwszym miejscu znajduje się diament.

 

3) Niskie koszty eksploatacji – Kamień jest w rzeczywistości bardzo łatwy w utrzymaniu czystości. Jeśli płytki kamienne zostały odpowiednio zaimpregnowane, niemal są odporne na warunki atmosferyczne oraz zabrudzenia.

 

4) Doskonały na elewację – łupek i trawertyn stanowią uosobienie stylu rustykalnego i idealnie nadają się do patio oraz innych pomieszczeń na zewnątrz budynków. Unikatowość każdej płytki oraz naturalne kolory, idealnie łączą się z otaczającą przyrodą.

 

5) Termoregulacja – Kamień, prócz świetnego wyglądu, ma tendencje to utrzymywania niskiej temperatury w gorące dni, co może pomóc w schłodzeniu domów w cieplejszym klimacie. Dodatkowo świetnie współpracuje z ogrzewaniem podłogowym. Nagrzany kamień długo będzie ciepły, nawet po wyłączeniu ogrzewania.

 

6) Wartość nieruchomości – Kamień jest nie tylko piękny, ale i wartościowy. Okładziny kamienne, mogą znacznie podnieść wartość domu podczas jego odsprzedaży. Kupcy decydują się na zapłacenie wyższej kwoty za domy z kamienia naturalnego. 

7) Różnorodność – kamień sam w sobie jest materiałem niezwykle różnorodnym. W sprzedaży znajdziemy płytki granitowe, płytki marmurowe, mozaiki kamienne, płytki z łupka, elewacje kamienne, schody, parapety. Dodatkowo każdy element z tych materiałów będzie niepowtarzalny.

przewiń do góry do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl