Filtry
Kolor dominujący
Rodzaj materiału
Schody z noskiem / Bullnose
Grubość
Promocja

Każda nieruchomość jest ściśle związana ze swoim otoczeniem, które odpowiednio zagospodarowane - pozwoli podsycić walory estetyczne jej samej. Aranżacja otoczenia nieruchomości i terenów zielonych wokół to wbrew pozorom opcja, która nie wiąże się z wysokimi kosztami zakupu materiałów i wykonania.

Galanteria kamienna pozwoli na zagospodarowanie przestrzeni w oryginalny sposób, który idzie w zgodzie z trendami. Współcześnie, projekty architektoniczne domów uwzględniają aranżację ogrodu lub otoczenia wokół z wykorzystaniem właśnie galanterii betonowej, kamiennej lub żwiru. Ich zastosowanie niesie za sobą wiele zalet, które nie tylko będą poprawiać estetykę terenów zielonych, ale będą przyjazne roślinom i pozwolą zadbać o ogród. Kamień ogrodowy pozwala na wykorzystanie jego odpowiednio wykończonych elementów w dowolny sposób, który zapewni dobry wygląd i ułatwi utrzymanie roślinności w ryzach.

Kamień ogrodowy - funkcjonalny i estetyczny 

Zastosowanie palisad ogrodowych to bardzo popularne rozwiązanie, które nie tylko dobrze się prezentuje, ale także pozwala na odgrodzenie trawnika, od roślinności. Zwykle stosuje się je obkładając nimi klomby z kwiatami lub krzewami. Równie dobrze będą się prezentowały jako element ograniczający trawnik od chodnika lub ścieżki oraz spotęgują efekt oświetlenia ogrodowego. Ten z pozoru minimalistyczny element pozwala na uzyskanie niepowtarzalnej aranżacji terenu zielonego, który znajduje się w otoczeniu budynku. Palisady ogrodowe są wykorzystywane na dużą skalę z uwagi na wiele zalet, którymi możemy się cieszyć w naszym ogrodzie. 

Kamienie ozdobne do ogrodu to nieodłączny element udanego zagospodarowania terenu. Chodniki, ścieżki czy klomby - to wszystko urozmaicone i utrzymane w zamierzonych granicach, dzięki produktom, jak kamień ogrodowy. Teren wykończony dedykowanymi surowcami będzie się dobrze prezentował wraz z oświetleniem ogrodowym, a także wkomponuje się w roślinność. 

Jeden kamień ogrodowy - wiele możliwości w ogrodzie

Bloki kamienne na schody pozwolą na swobodne korzystanie z dobrodziejstw ogrodu i otoczenia. Różnicę wysokości wynikającą z pochylenia terenu lub jego stromych fragmentów doskonale wyrównamy, dzięki blokom kamiennym. Wykorzystanie produktów tego typu w stworzeniu funkcjonalnych stopni lub schodów będzie estetycznym rozwiązaniem dla występujących pochyłości. To właśnie kamień ogrodowy na bloki kamienne umożliwią komfortowe poruszanie się i interakcje w ogrodzie. Dodatkowy atut to względy estetyczne - zielony metraż w otoczeniu budynku będzie prezentował się nowocześnie. Kamień ozdobny do ogrodu to nie tylko bloki kamienne czy palisady, ale również oporniki i kostka granitowa. 

Dzięki kostce granitowej będziemy w stanie wykończyć chodnik lub ścieżkę, a także zapanować nad rozmieszczeniem roślinności. Dokładnie w tym samym celu stosujemy oporniki w ogrodzie - wykorzystuje się je do tworzenia niepowtarzalnych kompozycji, które ułatwiają korzystanie z ogrodu.

Kamienie ogrodowe wykorzystuje się je zarówno w układaniu ścieżek i chodników, ale również w konstrukcji stopni i schodów. Dodatkowo kamienie do ogrodu pełnią funkcję ograniczania rozrostu chwastów oraz narastania trawnika na klomby. Odgradzając krzewy czy kwiaty za pomocą oporników ogrodowych, zyskamy estetyczną przestrzeń, która nie zmienia formy - to właśnie domena nowoczesnych ogrodów.

Aspekt estetyczny wszystkich produktów z kamienia, dedykowanych ogrodom to ich część wspólna. Decydując się na jeden produkt mamy gwarancję funkcjonalności, która płynie z możliwości wykorzystania ich do konstrukcji wielu elementów. Zarówno do wspomnianych wcześniej schodów, chodników i ścieżek, a także wszelkiego rodzaju form ograniczania rozrostu krzewów czy kwiatów. Mamy pewność, że wszystko będzie dopasowane względem siebie i każdy jeden element będzie tworzył harmonijną aranżację z resztą otoczenia. Idealne rozwiązanie, kiedy chcemy podnieść walor estetyczny otoczenia budynku, jak i jego samego. Produkty wykonane z kamienia są bardzo trwałe i odporne na czynniki atmosferyczne. Zarówno mróz, jak i silne nasłonecznienie, a nawet uszkodzenia mechaniczne nie są im straszne. 

przewiń do góry do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl