Najczęściej kupowane płytki granitoweNajczęściej kupowane

To szybki, prosty i skuteczny sposób na zmianę wyglądu ściany wewnętrznej pomieszczenia, czy elewacji budynku. To doskonałe rozwiązanie na wykończenie nowego mieszkania lub domu. Kamień dekoracyjny szary w salonie, oraz do innych pomieszczeń powstaje przez połączenie kamieni naturalnych, dzięki czemu nadają wnętrzu oraz całej bryle domu niepowtarzalny charakter. Wykorzystywane w budownictwie kamienie dekoracyjne od wielu sezonów cieszą się ciągłą popularnością. Wyróżniają się na tle innych wykończeń, niewątpliwie przykuwają uwagę oraz w naturalnej konsekwencji podnoszą wartość nieruchomości.

 
 

Kamień dekoracyjny - zalety 

Dużą zaletą kamieni dekoracyjnych jest na pewno ich różnorodność. Każdy znajdzie coś dla siebie. W swojej ofercie posiadamy wzory bardziej stonowane, spokojne, ale również takie, które zwrócą uwagę bardziej odważnych klientów. Jest więc w czym wybierać.

Ponad to sam kamień dekoracyjny (tutaj oczywiście mówimy o użyciu panelu wewnątrz pomieszczenia - kamień dekoracyjny wewnętrzny ) oraz o kamieniu dekoracyjnym na elewację, czyli panel, którego użyjemy na zewnątrz, jest bardzo wytrzymały. Jedną z głównych zalet jest również łatwość z jaką przeprowadzimy montaż kamienia dekoracyjnego.

Istotną rolę odgrywa tutaj również odporność na wilgoć – przy zastosowaniu panelu jako elewacji kamiennej ta cecha jest w większości przypadków nadrzędna. Jeśli chodzi o wykorzystanie paneli kamiennych we wnętrzach, w przeciwieństwie do innych materiałów, np. tapet – nie zbiera się na nich kurz. Mogłoby się wydawać, że kamień obciąży wnętrze i pozbawi je lekkości. Wręcz przeciwnie, panele kamienne optycznie powiększą przestrzeń.

Naturalny kamień dekoracyjny

Zalety stosowania naturalnych materiałów w celu wykończenia wnętrz i przestrzeni zewnętrznych budynków znakomicie wpisują się w ekologiczny trend stylistyki pomieszczeń oraz brył budynków. Zwarte bryły efektywnych energetycznie budowli jednorodzinnych oraz komercyjnych znakomicie komponują się z zastosowaniem naturalnych materiałów zarówno na elewacji, jak i wewnątrz.

Kamień dekoracyjny, jako naturalny materiał na zewnątrz budynku stosowany w wykończeniu domów pasywnych świetnie pasuje do koncepcji budowli.

Naturalny kamień, dostępny w zróżnicowanej ofercie kolorystycznej oraz struktury, wielkości i stylu wykonania tworzy nieograniczone możliwości aranżacyjne powierzchni budynku. Możemy stosować go jako materiał, pokrywający całą ścianę budynku ( kamień dekoracyjny na ścianę )lub jako element dekoracyjny na wykończonej elewacji, stanowiący jednocześnie ochronę koloru przed zabrudzeniem w strefie wejścia lub garażowej.

Naturalny i trwały materiał odporny jest na uszkodzenia mechaniczne, dlatego komfort użytkowania domu wzrasta poprzez możliwość swobodnego użycia. Zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, które uwielbiają zabawę przed domem lub zdarza im się niechcący zaparkować rowerek bezpośrednio przy elewacji, kamień dekoracyjny spełni funkcję użytkową, chroniąc ścianę przed zabrudzeniem i uszkodzeniem.

Jeżeli przed domem przebywają często zwierzęta, kamień dekoracyjny podobnie jak w przypadku uszkodzeń, powodowanych przez dzieci, wpłynie na zachowanie estetycznego wrażenia elewacji domu.

Komercyjne zastosowanie kamienia dekoracyjnego

Kamień dekoracyjny stanowi wyjątkową ozdobę elewacji i wnętrz. W połączeniu z odpowiednio skierowanym oświetleniem, tworzy zachwycający efekt wizualny, spełniając jednocześnie funkcję użytkową.

Kamień dekoracyjny sprawdzi się w miejscach, gdzie prezencja jest bardzo istotna oraz tam, gdzie ekspozycja logo firmy wymaga wyjątkowej oprawy. Ściana, pokryta kamieniem dekoracyjnym, na którym widnieje nazwa restauracji, domu przyjęć, hotelu (lub recepcji obiektu), salonu kosmetycznego, fryzjerskiego lub kliniki prywatnej będzie prezentować się wyjątkowo, wzbudzając podziw u klientów oraz pracowników.

Kamień dekoracyjny wpływa na postrzeganie obiektu jako wykończonego w najwyższej jakości materiałach, a co za tym idzie, luksusowego.

Prywatne zastosowanie kamienia dekoracyjnego

W domach prywatnych lubimy zaakcentować ścianę telewizyjną, która w salonie jest najważniejszym miejscem. Kamieniem dekoracyjnym obkładamy półki, wykonane z płyt gipsowo – kartonowych, które w zestawieniu z odpowiednim, punktowym oświetleniem stworzą indywidualne miejsce, zachwycające dopracowaniem.

Dobór kamienia dekoracyjnego z szerokiej palety kolorów i struktur zapewni idealne dopasowanie materiału do stylistyki pomieszczeń. Kamień dekoracyjny po impregnacji sprawdzi się również nad kuchennym blatem, w przedsionku oraz w łazience.

Znakomity efekt osiągniemy, stosując go jako wykończenie klatki schodowej lub przestrzeni przy dużym akwarium. Panele kamienne w odcieniu zimnym sprawdza się w minimalistycznych, nowoczesnych wnętrzach, w kolorze ciepłym pasuje do drewna np kamień dekoracyjny szary. 

Zastosowanie kamieni dekoracyjnych

jest naprawę bardzo szerokie. Dzięki temu, że zbudowane są z kamienia naturalnego, na ścianach naszych domów, czy mieszkań, możemy budować prawdziwe mozaiki. Różne odcienie wybranego koloru oraz mnogość struktur pozwala nam wspaniale i ekskluzywnie wykończyć wnętrze.

Bardzo dobrym przykładem będzie obudowa sauny, okrągłej wanny, czy samej ściany w łazience. Całość nabierze szyku i będzie sprzyjało relaksowi podczas kąpieli.

Kamień dekoracyjny w salonie

Kamień dekoracyjny w salonie to dobry pomysł jeśli chcemy zachować klimat (tak popularny teraz) surowego kamienia, idealnie sprawdzą się panele z różną wielkością wykorzystanych do jego budowy kamieni. Stosowane również w sypialni, czy kuchni - kamień dekoracyjny do kuchni, jako delikatny dodatek wydobywający charakter pomieszczenia. Kamień dekoracyjny w postaci panelu można również stosować jako wykończenie wnęki, gdzie mieści się kominek, czy telewizor.

Fantastycznym rozwiązaniem będzie również użycie kamienia dekoracyjnego w przydomowej oranżerii, np. pokrywając nim jedynie ścianę przylegającą do domu - pomoże nam w tym kamień dekoracyjny na ścianę. Rośliny i kamień naturalny doskonale się uzupełnią.

Kamień dekoracyjny zewnętrzny

Jeśli chcemy użyć kamień dekoracyjny zewnętrzny na zewnątrz domu, np. do jego obejścia – możemy wykończyć nim słupki ogrodzenia, a nawet całe ogrodzenie posesji. Tutaj również możemy pójść w stronę jednolitych stonowanych rozwiązań, albo nadać naszemu ogrodzeniu nieco finezji i zaskoczyć sąsiadów.

Panele kamienne świetnie sprawdzą się również przy samym wejściu i drzwiach frontowych domu, pełniąc rolę dekoru. Możemy upiększyć nimi elewację od strony tarasu, kamiennej altany itp. Jak widzimy, możliwości jest cała masa.

Kamień dekoracyny wewnętrzny

Kamień dekoracyjny sprawdza się doskonale również do ozdoby wnętrz, szczególnie dla osób ceniących sobie elegancki i niepowtarzalny, kamienny wystrój.

Kamień dekoracyjny - impregnacja

Dekoracyjne panele kamienne zachowują taką samą trwałość na upływ czasu oraz warunki atmosferyczne jak skała a której powstały. Wszystko wskazuje więc na to że okres użytkowania tego efektownego elementu wykończenia naszej elewacji powinien wytrzymać dziesiątki a nawet setki lat na naszym domu.

Aby przez cały ten okres kamienny panel dekoracyjny zachował możliwie jak najlepszy wygląd, należy pamiętać o jego odpowiedniej impregnacji. Kamień naturalny odpowiednio zabezpieczony, będzie odporny na zabrudzenia oraz warunki atmosferyczne. 

 

Kamień dekoracyjny na elewacji

 

Kamień dekoracyjny w ogrodzie 

 

Kamień dekoracyjny na ścianie 

 

Kamień dekoracyjny w salonie

 

 
przewiń do góry do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl