Najczęściej kupowane płytki granitoweNajczęściej kupowane

Płytki granitowe płomieniowane

Projektując jakąkolwiek przestrzeń, warto stawiać na takie rozwiązania wykończeniowe, które okażą się nie tylko estetyczne, ale też funkcjonalne i łatwe w utrzymaniu. Doskonałym przykładem materiału spełniającego te kryteria są płytki granitowe płomieniowane. Mają one bardzo wiele użytecznych zalet, można więc z powodzeniem stosować je w wielu różnych miejscach.      

2025-05-29 23:59:59
Płytki Granitowe Płomieniowane Bianco Cristal 60x60x2

Płytki Granitowe Płomieniowane Bianco Cristal 60x60x2

Cena: 64,80 zł 81,00 zł -20%
( 1 m2 = 180,00 zł )
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • -20%
Płytki Granitowe Płomieniowane Brąz Królewski 60x40x2

Płytki Granitowe Płomieniowane Brąz Królewski 60x40x2

Cena: 45,60 zł
( 1 m2 = 190,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Płytki Granitowe Płomieniowane Brąz Królewski 60x60x2

Płytki Granitowe Płomieniowane Brąz Królewski 60x60x2

Cena: 68,40 zł
( 1 m2 = 190,00 zł )
szt.
zobacz więcej
2025-05-31 23:59:59
Płytki Granitowe Płomieniowane Szare G602  60x60x2

Płytki Granitowe Płomieniowane Szare G602 60x60x2

Cena: 59,40 zł 81,00 zł -27%
( 1 m2 = 165,00 zł )
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • -27%
Płytki Bazaltowe Płomieniowane 60x40x2

Płytki Bazaltowe Płomieniowane 60x40x2

Cena: 82,80 zł
( 1 m2 = 345,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Płytki Bazaltowe Płomieniowane 60x60x1,8

Płytki Bazaltowe Płomieniowane 60x60x1,8

Cena: 118,80 zł
( 1 m2 = 330,00 zł )
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • -18%
Płytki Granitowe Płomieniowane Bianco Cristal 30,5x61x1

Płytki Granitowe Płomieniowane Bianco Cristal 30,5x61x1

Cena: 25,85 zł
( 1 m2 = 138,98 zł )
szt.
zobacz więcej
Płytki Granitowe Płomieniowane Bianco Cristal 40x40x4

Płytki Granitowe Płomieniowane Bianco Cristal 40x40x4

Cena: 36,00 zł
( 1 m2 = 225,00 zł )
szt.
zobacz więcej

Płytki granitowe

Granit jest jedną z najtwardszych i najbardziej wytrzymałych skał na świecie, dlatego też wykonane z niego płytki charakteryzują się podobnymi właściwościami - są niezwykle trwałe oraz odporne na uszkodzenia czy zmienne warunki atmosferyczne. Można więc wykorzystywać je zarówno we wnętrzach, jak i na dworze, bez obaw o ich zniszczenie.

Warto zaimpregnować je specjalnym preparatem, aby dodatkowo ochronić je przed wpływem negatywnych czynników. Barwy naturalnego granitu są dość zróżnicowane, dlatego też płytki tworzone z tego kamienia dostępne są w rozmaitych kolorach - od beżów i szarości, przez czerwienie, po biel lub czerń. Dzięki temu można z powodzeniem wykorzystywać je do dekoracji przestrzeni urządzanych w wielu różnych stylach. W niemal każdym miejscu będą stanowić piękną ozdobę i fantastyczne uzupełnienie aranżacji.

Płytki granitowe płomieniowane

W przypadku płytek granitowych istotny jest również rodzaj ich wykończenia. Jednym z najczęściej stosowanych jest płomieniowanie - proces, podczas którego materiał poddawany jest niezwykle wysokiej temperaturze - sięgającej aż 1280 - 1360 stopni Celsjusza. W wyniku tego zabiegu powierzchnia płytek staje się szorstka, chropowata i matowa.

Pory kamienia pozostają w tym przypadku otwarte, zaleca się zatem jego impregnację w celu ochrony przed czynnikami atmosferycznymi. Jako że płytki granitowe płomieniowane są bardzo wytrzymałe i nabierają właściwości antypoślizgowych, doskonale sprawdzają się w przestrzeniach zaludnionych i często odwiedzanych - takich jak restauracje, galerie handlowe czy biurowce, a także na dworze, gdzie są nieocenione zwłaszcza w czasie deszczu, śniegu lub oblodzenia - ich szorstka powierzchnia pomaga w zapobieganiu niebezpiecznym upadkom. Można więc stosować je między innymi na podjazdach lub tarasach - nadadzą tym miejscom pięknego, dekoracyjnego charakteru.

Płytki granitowe płomieniowane - granit antypoślizgowy

Granit to bardzo popularny materiał wykończeniowy, który znajduje zastosowanie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Ceniony za wysoką wytrzymałość oraz duże walory estetyczne coraz częściej pojawia się w naszych domach i ogrodach. Jego wyjątkową odmianą są płytki granitowe płomieniowane. Jak powstaje oraz gdzie można go stosować?

Płytki granitowe płomieniowane - jak powstają

Granit to taka skała, która już sama w sobie posiada duże walory estetyczne. Odpowiednio przycięta i wyszlifowana jest elegancką ozdobą pasującą do wielu miejsc. Istnieje jednak sposób pozwalający na podkreślenie jej naturalnego wyglądu, jest to płomieniowanie.

Proces ten polega na poddaniu przyciętej do wymaganych rozmiarów płyty granitowej oddziaływaniu wysokiej temperatury. W pierwszym etapie płyta jest suszona w celu pozbycia się nadmiaru wody. Następnie jest ona jednocześnie podgrzewana specjalnymi palnikami i chłodzona wodą co powoduje złuszczenie się wierzchniej warstwy.

W kolejnym etapie następuje momentalne podgrzanie płyty do bardzo wysokiej temperatury. Powoduje to odpryskiwanie niewielkich fragmentów skały. W ten sposób powstają płytki granitowe płomieniowane i granit płomieniowany

Granit płomieniowany - Zastosowanie

Proces płomieniowania nadaje płytkom granitowym wyglądu naturalnie zwietrzałej skały. Jest to dodatkowy efekt, który może jeszcze bardziej podkreślić wyjątkowy charakter tego materiału. Płytki pozostają płaskie jednak ich powierzchnia jest bardzo chropowata. Są one całkowicie matowe w efekcie czego w ogóle nie odbijają światła. Żeby uzyskać większe nasycenie kolorów konieczne jest zastosowanie odpowiedniego impregnatu. 

Płytki granitowe płomieniowane doskonale sprawdza się w takich elementach jak schody granitowe zewnętrzne płomieniowane, chodniki czy płytki granitowe na taras. Ze względu na dużą szorstkość posiada on właściwości antypoślizgowe. Poza zastosowaniem na zewnątrz można wykorzystać go również jako element wykończenia wnętrz.

Płytki granitowe płomieniowane na schody zewnętrzne

Podczas podejmowania decyzji dotyczącej wykończenia schodów zewnętrznych priorytetem są zazwyczaj bezpieczeństwo, wytrzymałość oraz walory estetyczne. Schody są jednym z najczęściej uczęszczanych miejsc w budynku, muszą więc być trwałe i niezagrażające zdrowiu.

Płytki granitowe płomieniowane spełniają te wymagania, dlatego warto zdecydować się właśnie na nie. Są one odporne na ścieranie, zarysowania i inne uszkodzenia, nie zaszkodzi im również zmienna pogoda, zwłaszcza, jeśli zostaną zaimpregnowane. Niezwykle praktyczne są również ich antypoślizgowe właściwości, które pozwalają zmniejszyć ryzyko poślizgnięcia się i upadku ze schodów. 

Płytki ponadto pięknie się prezentują i można kupić je w różnych wersjach kolorystycznych. Dzięki temu z łatwością da się stylistycznie dobrać je do elewacji i nadać całemu obejściu prestiżowego charakteru. Możliwy jest także zakup tego typu produktów w różnych wymiarach, co znacznie ułatwia ich stosowanie - zdarza się, że schody mają niespotykane, zróżnicowane długości i szerokości, dużo prościej jest więc dopasować do nich płytki niż dostępne w sklepach standardowe stopnice. Jak się zatem okazuje, jest to naprawdę świetne rozwiązanie - praktyczne, bezpieczne, a przy tym bardzo stylowe.

Płytki granitowe będą więc rewelacyjnym wyborem dla osób, które zwracają uwagę nie tylko na piękny wygląd, ale też na funkcjonalność. Pozwalają wspaniale udekorować przestrzeń, a przy tym są niemal niezniszczalne. Różnorodność kolorystyki, trwałość i znikoma podatność na uszkodzenia sprawiają, że jest to rozwiązanie właściwie idealne.

Co więcej, płytki granitowe płomieniowane, za sprawą swojej antypoślizgowej powierzchni, są tym bardziej praktyczne i znajdują sporo ciekawych zastosowań. Bez cienia wątpliwości będzie to doskonały sposób na dekoracyjne i funkcjonalne wykończenie schodów, tarasów i wielu innych przestrzeni.

Najczęściej kupowane płytki granitowe płomieniowane

 

 Płytki granitowe płomieniowane G664        Płytki granitowe płomieniowane Coffee Brown
 

 

Płytki granitowe płomieniowane G602      Płytki granitowe płomieniowane G654     
 

 

Płytki granitowe płomieniowane Yellow Pink   Płytki granitowe płomieniowane G684
 

Płytki granitowe na zewnątrz

Antypoślizgowość płytek granitowych płomieniowanych jest brana przede wszystkim pod uwagę, kiedy pada decyzja o ich położeniu na zewnątrz. Decyzja ta sprawia, że oprócz wielu praktycznych zalet tego kamienia, będzie można cieszyć się przepięknym i oryginalnym wystrojem. Płytki granitowe znajdą swoje zastosowanie przy tworzeniu posadzek na tarasach, podjazdach, ścieżkach ogrodowych lub schodach. Jest to dobre wyjście dla wszystkich tych, którzy chcą stworzyć wyjątkową aranżację na swoim podwórku.

Warto pamiętać, by razem z tą decyzją, zdecydować się na odpowiednią impregnację granitu. Ważne też, by powtarzać tę czynność okresowo, np. raz do roku. Ten bardzo łatwy w wykonaniu proces pozwoli wydłużyć trwałość płytek, ochronić przed negatywnie wpływająca wilgocią i ułatwić ewentualne zabrudzenia. Używając impregnatu, można znacząco zwiększyć żywotność granitu, który dzięki temu będzie w stanie przetrwać bardzo wiele lat i zachować tym samym bardzo estetyczny wygląd. Nawet często zmienne warunki atmosferyczne i różne uszkodzenia mechaniczne nie spowodują, że straci on swój naturalny urok.

Granit płomieniowany - zalety

Mnóstwo korzyści płynących z zastosowania płytek granitowych płomieniowanych sprawia, że jest to materiał godny uwagi. Bardzo ważne, że jest to kamień naturalny, który nie traci swoich właściwości po obróbce w odpowiedniej wielkości płytki. Nadal cechuje go niezwykła twardość jak skała.

Dzięki temu płytki są bardzo odporne i trudno jest je uszkodzić. Są bowiem znacząco odporne na różne zarysowania czy pęknięcia. Nawet bardzo zatłoczone miejsca nie wpłyną na to, że kamień szybciej się wyeksploatuje i straci swój nadzwyczajny wygląd. Dzięki odpowiedniemu impregnatowi będzie również odporniejszy na wilgoć, różne chemiczne substancje i wysokie temperatury (w tym ogień). Zamartwianie się o ich żywotność nie ma zatem większego sensu.

W opisie płytek granitowych płomieniowanych zawsze warto podkreślać ich fantastyczny wygląd. Co bardzo ciekawe, występują one w wielu różnych kolorach. Granit przyjmuje takie barwy jak: biel, różne odcienie brązu, czerwień, czerń i wiele innych. Taki wybór pozwala dostosować płytki granitowe do własnych wymarzonych aranżacji. Każdy ich wzór przyczyni się do narodzin modnego stylu. To przepiękny materiał budowlany, który znajduje zastosowanie w wielu miejscach.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną oferta na nasze płytki granitowe 

 

przewiń do góry do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl