Najczęściej kupowane płytki granitoweNajczęściej kupowane

Kamień dekoracyjny na elewację

Aby wybrać odpowiedni materiał do wykończenia elewacji, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Powinien on być przede wszystkim trwały, odporny na różne warunki pogodowe, dobrze też, aby spełniał estetyczne oczekiwania i upodobania nabywcy. Wszystkie te warunki spełnia kamień dekoracyjny. W związku z tym, zakup kamień dekoracyjny na elewację będzie, bez cienia wątpliwości, bardzo dobrą decyzją.

Co to jest kamień dekoracyjny?

Kamień dekoracyjny na elewacje tworzy się ze specjalnie przygotowanych do tego celu kawałków kamienia naturalnego. Przeważnie w produkcji stosowany jest łupek, kwarcyt, a czasem także marmur. Paski kamienne, które w zależności od rodzaju paneli mogą być różnej długości i szerokości, skleja się następnie za pomocą odpowiedniego kleju.

Kamień dekoracyjny na elewację - zastosowanie

Kamień dekoracyjny może stanowić doskonałą ozdobę elewacji i pozwalają nadać niepowtarzalnego, eleganckiego charakteru każdemu budynkowi. Można nimi wyłożyć wszystkie ściany lub też postawić na tylko jedną, na przykład tę od strony tarasu lub drzwi. Dobrym pomysłem jest też udekorowanie wejścia do domu.

Wybierając spośród dostępnych wersji kamieni, warto zastanowić się nad tym, jaki efekt będzie pożądany.

Zwolennicy klasycznych rozwiązań mogą wybrać jeden rodzaj kamienia dekoracyjnego i tradycyjnie wyłożyć nimi elewację, z kolei osoby lubiące bardziej oryginalne rozwiązania mają możliwość zdecydowania się na kilka kolorów i ułożenia z nich fantazyjnego wzoru lub też stylowej zabawy z detalami. Jedno jest pewne - zastosowanie kamienia dekoracyjnego na elewację bardzo pozytywnie wpłynie na estetykę budynku, przyciągnie wzrok i wzbudzi zachwyt sąsiadów czy gości.

Kamień dekoracyjny na elewację - zalety 

Powodem, dla którego kamień naturalny tak dobrze sprawdza się na elewacjach, jest fakt, że jest on niezwykle trwały i odporny na zmienne warunki atmosferyczne, między innymi mróz, śnieg czy deszcz. Właściwość tę powinno się dodatkowo wzmocnić przez przeprowadzenie impregnacji paneli. Dzięki temu dom będzie przez wiele lat cieszył oczy właścicieli i odwiedzających.

Nieocenione są też właściwości termoizolacyjne kamiennych dekoracji - położenie ich na elewacji pozwoli doskonale ocieplić budynek. Kamień naturalny jest również odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także mało podatny na zabrudzenia, dlatego tym lepiej sprawdzi się do zastosowania na dworze.

Z kolei różnorodność dostępnych wersji kolorystycznych zadowoli każdego - pozwoli stworzyć dom zarówno w stylu rustykalnym, jak i nowoczesnym. Zwolenników prostych rozwiązań ucieszy też fakt, że montaż kamienia dekoracyjnego na elwacji jest niezwykle prosty.

Jak się zatem okazuje, wykańczając elewację budynku, warto postawić na sprawdzone rozwiązanie, jakim jest kamień naturalny. Jest on trwały, odporny, stylowy oraz praktyczny, spełni zatem oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

 

Kamień dekoracyjny na elewację Kora

 

Kamień dekoracyjny na elewację Rustic

 

Kamień dekoracyjny na elewację Zebra

Zapraszamy do zapoznania się z pełną oferta na kamień dekoracyjny oraz kamień dekoracyjny zewnętrzny

oraz na inny kamień - płytki marmurowe

kamień dekoracyjny na elewację

kamień dekoracyjny cena

przewiń do góry do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl