Kamień elewacyjny zewnętrzny Kamień elewacyjny zewnętrzny

Kamień elewacyjny to z pewnością bardzo efektowne rozwiązanie, które doskonale podkreśli charakter budynku oraz będzie stanowić wysublimowaną i elegancką wartość dodaną do wyglądu ścian. Kamień naturalny idealnie sprawdzi się na ścianach zewnętrznych ( naturalny kamień elewacyjny zewnętrzny ), jednak nikt nie powiedział, że nie można zastosować ich w środku. Elewacja z kamienia może pokrywać ścianę tylko częściowo – bardzo popularne rozwiązania to cokół (pas u dołu ściany) lub dekoracje na bokach narożnych. Kamień elewacyjny naturalny montuje się m.in. od frontu, na garażach, ścianach od strony patio czy tarasu, ale także w pomieszczeniach zamkniętych (np. pokój kominkowy, salon). --part--

Kamień elewacyjny cena, modele

Mamy wiele możliwości aby ozdobić elewację kamieniem naturalnym. Począwszy od płytek z łupka w różnych formatach które układamy tak samo jak posadzkę, po mieniące się promieniach słońca panele dekoracyjne z kwarcytu takie jak biały kamień elewacyjny lub czarny kamień elewacyjny 42P. Dla osób poszukujących bardziej tradycyjnych stylów posiadamy w ofercie elewację, w modnej biało szarej kolorystyce - kamień elewacyjny Carrara ( kamień elewacyjny naturalny szary ). Taki gotowy kamień elewacyjny doskonale podkreśla fakturę materiałów skalnych, dlatego warto wykorzystać go w architekturze, w której to natura ma być motywem przewodnim. To oczywiście tylko propozycje – elewacja kamienna może być wykonana na bardzo wiele sposobów, a szeroki wybór płytek z łupka kamiennego oraz kwarcytu ( kamień elewacyjny kwarcyt ) z pewnością pozwoli puścić wodzę fantazji.  

Jak stosować kamień elewacyjny

Nie bez powodu kamień elewacyjny jest najczęściej wybieranym materiałem budowlanym przez większość architektów – nie tylko doskonale komponuje się z otaczającą naturą (co bardzo efektownie wygląda np. w przypadku domku jednorodzinnego wybudowanego w pobliżu lasu), ale także cechuje się niezwykłą trwałością oraz solidnością, a także zapewnia dodatkową izolację termiczną.

Kamień elewacyjny łupek, kwarcyt, bazalt, trawertyn, wapień, marmur – ach, można by tak wymieniać w nieskończoność… Kamień elewacyjny to nie tylko propozycja na wykończenie posesji – pełen wachlarz barw, faktur oraz możliwych rozmiarów płytek sprawia, że ma on naprawdę szerokie zastosowanie – może być on wykorzystywany również:

  • do wykończenia podmurówki bądź ogrodzenia, co dodatkowo podkreśli elegancki wygląd Twojej posesji;
  • do budowy elementów dekoracyjnych takich jak np.grill bądź piec do pizzy w ogrodzie, murki, kaskady, oczka wodne, skalniaki, czy też zapewniający ciepło nawet w największe mrozy kominek;
  • do wykańczania pomieszczeń w domu – coraz częściej spotykanym rozwiązaniem są m.in. kamienne posadzki, ściany, a także zabudowa kuchni wykonana z kamienia elewacyjnego;
  • jako materiał do wykańczania podjazdów, parkingów, patio, czy też ścieżek ogrodowych;

Zastosowanie kamienia elewacyjnego sprawia, że nawet najprostsza bryła architektoniczna zyskuje na elegancji i nabiera reprezentacyjnego charakteru, dzięki czemu zamienia się w małe dzieło sztuki obok którego trudno przejść bez zachwytu. 

Zalety kamienia elewacyjnego 

Kamień elewacyjny ma do zaoferowania dużo więcej niż tylko piękny wygląd – wśród jego niepodważalnych zalet warto wymienić także:

  • Łatwy montaż – dzięki trójwymiarowości struktury kamienia wkomponowanie płytek zewnętrznych w fasadę budynku i dopasowanie je do elementów tradycyjnych (takich jak np. drewniane okiennice) oraz nowoczesnych jest niemal dziecinnie proste, a jednokolorowe elewacje zyskują mocny i atrakcyjny wizualnie akcent;
  • Odporność na nawet najbardziej niesprzyjające warunki atmosferyczne, dzięki czemu jest to jeden z najbardziej trwałych materiałów budowlanych, który dzięki odpowiedniemu impregnowaniu będzie nam służył przez lata w stanie niemal nienaruszonym;
  • Mnogość możliwości – wspomniana wcześniej cała paleta barw sprawia, że wśród dostępnych w naszym sklepie kamieni elewacyjnych znajdzie się propozycja zarówno dla osób poszukujących płytek przywodzących na myśl uliczki śródziemnomorskich miast – np. Kamień elewacyjny krem antyczny jak i dla miłośników chłodnych, sprawiających wrażenie surowych odcieni – jak chociażby wykonany z czarnego kwarcytu Kamień Elewacyjny 42P- czarny kamień elewacyjny czy też naturalny Kamień elewacyjny Silver Grey. 
  • Jest on w stanie całkowicie odmienić zwykły dotąd budynek! Kamień elewacyjny pozwala stworzyć niepowtarzalną grę światłocienia, która w zależności od pory dnia uwypukli inne elementy fasady posesji. 
  • Uniwersalność zastosowania – o tym jak bardzo narażony na zabrudzenia jest przedpokój nie trzeba nikomu przypominać, z pomocą przychodzą wówczas płytki, które nie tylko nadadzą wnętrzu charakteru, ale będą także pełniły funkcję ochronną. Z kolei kamienna ściana w salonie będzie przepięknie współgrać zarówno z nowoczesnym jak i tradycyjnym wnętrzem. Zastosowanie kamienia elewacyjnego nie ogranicza się przecież wyłącznie do zewnętrznych części domu!
  • Doskonały izolator termiczny – nie straszne są mu nawet najcięższe syberyjskie mrozy, a ponadto kamień elewacyjny pomaga także zabezpieczyć ściany przed wilgocią i zabrudzeniem. 

Naturalny kamień elewacyjny

Jeśli poszukujesz naturalnego kamienia elewacyjnego, który najlepiej sprawdzi się do okładzin na elewacji wówczas z czystym sumieniem możemy polecić piaskowce, dolomity oraz lekkie wapienie. Absolutnie nie musisz martwić się o ich docinanie, gdyż w naszym sklepie znajdziesz złączone ze sobą za pomocą kleju gotowe panele elewacyjne, które są bardzo łatwe w montażu oraz nie sprawiają problemów w kwestii utrzymania ich czystości. 

Niepowtarzalnego charakteru elewacjom budynków doda z pewnością:

  • Naturalny kamień elewacyjny Cukierek;
  • Naturalny kamień elewacyjny Carrara;
  • Krystalicznie biały, naturalny kamień elewacyjny - biały kamień elewacyjny;

Warto zaznaczyć, że zastosowanie kamienia elewacyjnego na ścianach niesie ze sobą coś więcej niż wartość dekoracyjną. To dodatkowa warstwa izolacji termicznej – kamienne płytki elewacyjne akumulują ciepło, dzięki czemu budynki, których ściany zostały pokryte taką warstwą, dużo wolniej się wychładzają. Kolejna zaleta to ochrona przed uszkodzeniami zarówno tymi mechanicznymi, jak i powstałymi na skutek warunków atmosferycznych czy upływu czasu. Kamień ze względu na naturalne środowisko, z którego pochodzi, pozostaje trwałym materiałem, dlatego niestraszne mu skrajne temperatury, opady, wiatr itd. Doskonale sprawdzi się w każdym klimacie, będąc trwałą zaporą chroniącą nasze domostwo.

Elewacja z kamienia naturalnego przez długie lata pozostanie atrakcyjnym wykończeniem każdej inwestycji.

Płytki elewacyjne z kamienia naturalnego należy do tego typu materiałów budowlanych, który jest zawsze chętnie wybierany przez architektów, projektantów wnętrz oraz przez konsumentów ceniących sobie dobry styl i ponadczasową elegancję.

Jeśli chcemy aby kamień elewacyjny cieszyła nas swoim wyglądem przez długie lata, należy go odpowiednio zaimpregnować.

Jak impregnować kamień elewacyjny

Choć nie wymaga on szczególnie skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych oraz jest odporny na złe warunki atmosferyczne czy też wilgoć, to nie obędzie się bez jednego – impregnacji, która nie tylko dodatkowo wydłuży „żywotność” kamienia zastosowanego na elewacji zewnętrznej posesji, ale również uodporni go na brud. Dzięki impregnatowi wszelkie zabrudzenia będą znacznie łatwiejsze do usunięcia, a płytki pozostaną zabezpieczone przy jednoczesnym zachowaniu ich wyglądu i walorów estetycznych.

Kamień elewacyjny zewnętrzny oraz kamień elewacyjny wewnętrzny narażony jest na wilgoć, śnieg i zmiany temperatury, które w niektórych przypadkach mogą doprowadzić nawet do znacznego osłabienia jego struktury. Wówczas z pomocą przychodzi właśnie impregnat, który blokuje wnikanie wody, zabezpiecza budynek przed promieniami słonecznymi i rozwojem grzybów, glonów oraz mchu. 

 

przewiń do góry do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl