Płytki elewacyjne Galeria Płytki elewacyjne Galeria

Współcześnie moda dekoracyjna staje się coraz bardziej urozmaicona. Każdego dnia poszukuje się nowych, coraz ciekawszych rozwiązań. Płytki elewacyjne można zdefiniować jako kamień ozdobny. Są one mocowane przykładowo na powierzchni ściany, chociaż możliwości jest zdecydowanie więcej. Stają się nowoczesną alternatywą i dużo łatwiejszym do realizacji rozwiązaniem. Są one stworzone z tak zwanego łupka kamiennego. Tworzy on naturalnie nierównomierną strukturę, która dodaje szczególnego uroku. Łupek kamienny jest coraz bardziej popularnym materiałem wykończeniowym, ze względu na swoją trwałość. Płytki elewacyjne mogą być stosowane zarówno w pomieszczeniach domowych czy też zakładzie pracy (np. w poczekalni czy biurze). Bardzo często wykorzystywane są również na zewnątrz, gdzie płytki elewacyjne z łupka są rozwiązaniem wręcz perfekcyjnym.

Zewnętrzne Płytki elewacyjne 

Łupek jest materiałem pochodzenia naturalnego, który bardzo dobrze sprawdza się w aranżacji zewnętrznej. To w jaki sposób i w którym miejscu go zastosujemy, zależy w głównej mierze od wyobraźni. Można go zastosować do elewacji, czy też jako wyłożenie okładziny murków wokoło posesji. Idealne sprawdzą się tutaj małe płytki takie jak Płytki z łupka Green lub Łupek California Gold. Montaż jest możliwy bezpośrednio na ociepleniu budynków. I co najważniejsze, nie wymaga on dodatkowych zabezpieczeń do trzech metrów wysokości, w postaci kołków montażowych lub specjalistycznej siatki do tego celu przeznaczonej. Wachlarz w wyborze jest szeroki. Można zdecydować się na odcienie jasne, bądź też ciemne. Wszelkiego rodzaju łupki, elegancko prezentują się na zewnątrz. Bowiem można wybrać takie, które delikatnie mienią się w promieniach słonecznych. Wówczas mogą one subtelnie wpadać w odcienia złota, bądź też srebra. Taki efekt wygląda atrakcyjnie zarówno latem jak i zimą.

Wewnętrzne płytki elewacyjne 

Chcąc urozmaicić wnętrze poprzez minimalistyczne rozwiązania – warto rozwiązań szukać w łupku kamiennym. Nie ma znaczenia, czy wystrój wnętrz jest aranżowany na stary czy też nowy styl. Ponadczasowość produktu tkwi w tym, że sprawdza się ono jaki idealne wykończenie w każdym domu. Płytki elewacyjne z łupka można zastosować zarówno w poczekalni, biurze, wiatrołapie, salonie oraz w kuchni i łazience. Tutaj klienci często wybierają płytki czarne - Łupek Black Slate lub srebrne Łupek Silver Grey. Możliwy jest montaż także na podłodze. Idealnie do tego zadania będą pasować płytki o dużym formacie np Płytki z łupka Silver Grey 30x60 Po gotowym montażu pomieszczenia nabierają unikalnego uroku. Płytki prezentują się zupełnie inaczej w świetle naturalnym oraz sztucznym. W dzień oddają piękno minimalistycznych rozwiązań, w starym bądź też nowoczesnym designie. Natomiast wieczorami, przy zapalonych światłach/świecach mogą się delikatnie błyszczeć i mienić. Delikatność wykonania oraz tkwiąca w niej prostota jest urokiem samym w sobie. Materiał należy do bardzo trwałych, dzięki czemu posłuży na wiele, wiele lat. Kolory i ich odcienie są dostępne w obszernej gamie kolorystycznej, dzięki czemu, każdy znajdzie coś wyjątkowego dla siebie.

Jak impregnować płytki kamienne

Decydując się na zakup płytek kamiennych z łupka warto zainwestować w impregnację produktu. Impregnaty są środkami gotowymi go użycia. Zwiększają one trwałość i pozwalają na zachowanie „świeżości” płytek na jak najdłużej. Zaimpregnowane płytki są odporne na wszelkiego rodzaju przebarwienia oraz odbarwienia spowodowane ekspozycją na promieniowanie ultrafioletowe. Środek głęboko wnika w strukturę kamienia i skutecznie zabezpiecza go. W rezultacie kamień nie poddaje się nieestetycznemu żółknięciu. Co jest także istotne, impregnaty zdecydowanie ułatwiają zachowanie codziennej pielęgnacji. Zabezpieczają również przed pojawianiem się plam związanych z codziennym użytkowaniem. Dzięki czemu żywotność naszej inwestycji wzrośnie. Impregnaty mogą docelowo dawać efekty: mokrych płytek, lśnienia, ożywienia i pogłębienia koloru, wypolerowania. Można wyszczególnić również specjalistyczne, które zapobiegają zmienianiu się koloru. Jest też dostępny impregnat, który stosuje się bezpośrednio przed montażem. Wybór jest iście urozmaicony.

Płytki elewacyjne – szereg zalet

Podsumowując płytki elewacyjne są dostępne w różnorodnych kolorach oraz odcieniach. Możliwe jest ich specjalistyczne dopasowanie do własnych potrzeb i wystroju, bądź też zagospodarowania ogrodu. Można je stosować wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Są odporne na czynniki mechaniczne i atmosferyczne. Dodają one ponadczasowego designu poprzez minimalistyczny urok. Cena jest mocno atrakcyjna, biorąc szczególnie pod uwagę ich nietuzinkowy wygląd. Płytki elewacyjne z łupka mogą być łączone z ozdobami metalowymi i drewnianymi. Pasują one do wystrojów zarówno nowoczesnych jak i tych wykonanych na stary styl.

Zapraszamy do pełnej oferty - płytki elewacyjne

przewiń do góry do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl