Impregnat do kamienia FILA MP90 1L | Polerowany |
Skład | Rozpuszczalnik |
Powierzchnia | Kamień naturalny, polerowany, blat kuchenny |
Efekt mokrego kamienia | Nie |
Do kontaktu z żywnością | Tak |
Antygraffiti | Tak |
- Na bazie wody do powierzchni polerowanych
- ant-grafiti
- do kontaktu z żywnością ( blaty kuchenne )
- Nie zmienia wyglądu zabezpieczanej powierzchni.
Impregnat do kamienia FILA MP90
IMPREGNAT NA BAZIE WODY DO IMPREGNACJI GRESU POLEROWANEGO I KAMIENIA NATURALNEGO
STOSOWANIE:
- Ochrona przed plamami polerowanego gresu, kamienia naturalnego, marmuru, granitu, trawertynu, wapieni, aglomeratów z wykończeniem polerowanym, lastryka itp.
- Jako ochronna „anty-graffiti” do powierzchni pionowych z polerowanego gresu i kamienia.
- Do impregnacji blatów kuchennych i łazienkowych, parapetów, stołów, rozet, dekorów itp. Posiada certyfikat na kontakt z żywnością.
- Do ścian i podłóg.
- Do wewnątrz i na zewnątrz.
WŁAŚCIWOŚCI :
- Nie zmienia wyglądu zabezpieczanej powierzchni.
- Wnika głęboko w strukturę zabezpieczanego podłoża, nie tworzy wierzchniej warstwy. przez co nie ulega ścieraniu.
- Zabezpiecza przed trwałym zaplamieniem.
- produkt na bazie rozpuszczalnika odaromatyzowanego.
- Posiada certyfikat na kontakt z żywnością Włoskiego Instytutu Higieny.
- Ułatwia codzienną pielęgnację.
- Gotowy do użycia, nie rozcieńczać.
- Dogłębnie penetruje i długotrwale zabezpiecza.
Kamień naturalny jest niezwykle wytrzymały i posiada dużą odporność na uszkodzenia i zniszczenie. Jego powierzchnia jest jednak narażona na zabrudzenia, pokrycie pyłem lub kurzem oraz opad atmosferyczny. Kamień podatny jest również na chłonięcie wilgoci. By zapewnić mu długą żywotność i elegancki wygląd należy go odpowiednio impregnować. Uchroni go to również przed działaniem negatywnych czynników pogodowych. Odpowiednie dobra preparatu do konserwacji kamienia nie jest zadaniem prostym. Trzeba się jednak z nim zmierzyć i zakupić właściwy impregnat.
Optymalny wybór impregnatu do kamienia naturalnego
Impregnat ma głównie na celu zabezpieczyć powierzchnię kamienną przed brudem, zanieczyszczeniem, kurzem, pyłem, wilgocią, tłustymi plamami i rżącymi substancjami. Niektóre środki impregnujące poza tymi właściwościami posiadają jeszcze dodatkowe zalety – zmieniają barwę kamienia, a raczej wydobywają głębie z koloru naturalnego. Te dodatkowe zalety poprawiają estetykę powierzchni kamiennej i zapewniają doskonałe efekty wizualne.
Impregnacja kamienia - popularne środki
Impregnat hydrofobowy
Zabezpiecza kamień przed chłonięciem wilgoci, kurzem, opadem i innego rodzaju zabrudzeniami. Dzięki jego zastosowaniu kamień jest mniej chłonny na wilgoć. Środek doskonały do czyszczenia, dobrze wchłaniany przez kamień, nie pozostaje w nadmiarze na jego powierzchni, dobrze się rozprowadza. Dzięki jego zastosowaniu kamień nie barwi się na szaro, czarno i nie porasta na zielono.
Impregnat hydrooleofobizujacy
Poza podstawową ochroną powierzchni przed brudem, wilgotnością, chroni także przed wnikaniem bardziej agresywnych substancji, takich jak oleje, alkohole, soki i inne substancje chemiczne. Zabezpiecza przed powstawaniem plam. Przy jego stosowaniu należy zachować wszelkie środki ostrożności. Środek ma silne działanie i może podrażnić skórę lub spowodować poważniejsze obrażenia.
Środek impregnujący a efekty wizualne
Niektóre impregnaty posiadają dodatkową zaletę – poprawiają estetykę kamienia, wydobywają z barwy kamienia naturalnego głębię, kamień lśni, nabiera połysku. Na pierwszy rzut oka wygląda to jak powierzchnia subtelnie wilgotna. Takie efekty najlepiej widoczne są na kamieniu łupanym i surowym. Chłoną one w największym stopniu impregnat. Powierzchnie polerowane nie są tak efektowne po zastosowaniu preparatu, ale i tak można zauważyć na nich pozytywne zmiany.
Impregnacja podstawowa – klasyczna
Środki przeznaczone do tego rodzaju impregnacji nie mają za zadanie zmiany koloru powierzchni i zapewnieniu jej efektów wizualnych. Służą one do konserwacji, ochrony przed zabrudzeniami i niekorzystnymi warunkami pogodowymi (wilgoć i zmiany temperatury). To ich podstawowa funkcja. Efekty wizualne mają tutaj drugorzędne znaczenie.
Impregnacja kamienia - jaki środek wybrać ?
Wybierając właściwy środek do konserwacji kamienia, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Ważne jest, gdzie znajduje się kamień, który chcemy poddać impregnacji. Jeżeli jest nim pokryta jakaś przestrzeń w kuchni czy jadalni, trzeba zastosować środek nieszkodliwy dla żywności. Silniejszy preparat wskazany jest do stosowania zewnętrznego, gdzie kamień jest o wiele bardziej narażony na chłonięcie wilgoci, zmiany temperatury i zabrudzenia. Silniejsze preparaty dobrze wchłaniane są przez powierzchnie kamienne chropowate i łupane. Do konserwacji gładkiego kamienia wystarczy zastosowanie słabszego środka.
Jeżeli mamy dylemat, jaki impregnat wybrać, zapytajmy sprzedawcy albo poradźmy się specjalisty. Nie ma też sensu sugerować się ceną. Tańszy środek wcale nie oznacza lepszy – czyli taki, który optymalnie zaimpregnuje kamień. A przecież chodzi nam o najlepszą impregnację, która wydłuży żywotność kamienia, zabezpieczy go i zapewni elegancki wygląd.
Dostawa
Wszystkie zamówienie ze względu na swoje gabaryty i ciężar dostarczane są przesyłkami kurierskimi paletowymi. Wyjątek stanowią paczki kurierskie zawierające środki specjalistyczne
- do 1000 kg - 220 zł brutto / paleta
- do 30 kg - 30 zł brutto*
* Środki specjalistyczne - wysyłka realizowana jest do 5 dni roboczych od zaksięgowania środków na koncie*
- paleta pozostaje do dyspozycji klienta
* - czas oczekiwania na wysyłkę w sezonie może się wydłużyć, sprzedawca będzie Państwa informować o bieżącym czasie oczekiwania na realizację zamówienia