Najczęściej kupowane płytki granitoweNajczęściej kupowane

Impregnat do kamienia FILA W68 1L | Nie zmienia wyglądu |

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 199,00 zł 199.00 / szt.
ilość szt.
dodaj płytkę do ulubionych dodaj do przechowalni
Skład Woda
Powierzchnia kamień naturalny, powierzchia porowata
Efekt mokrego kamienia Nie
Do kontaktu z żywnością Nie
Antygraffiti Nie

Impregnat do kamienia FILA W68

IMPREGNAT NA BAZIE WODY DO KAMIENIA NATURALNEGO, CEGŁY, KLINKIERU I COTTO

 

STOSOWANIE :

- Do impregnacji surowego i antykowanego kamienia naturalnego: marmuru, granitu, trawertynu, wapieni, łupków itp.

- Do impregnacji podłoży porowatych i wysoce nasiąkliwych: cegła, cotto, beton.

- Do wewnątrz i na zewnątrz.

- Do ścian i podłóg.

 

WŁAŚCIWOŚCI :

- Znacznie ogranicza chłonność impregnowanego podłoża.

- Nie zmienia wyglądu podłoża.

- Chroni przed plamami pochodzenia wodnego i oleistego.

- Ułatwia codzienną pielęgnację.

- Gotowy do użycia, nie rozcieńczać.

- Nie tworzy powierzchniowej warstwy, wnika głęboko w strukturę podłoża.

- Długotrwała ochrona.

- Możliwość stosowania na podłoża z wilgocią resztkową.

- Paroprzepuszczalny.

- Odporny na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych.

 

Kamień naturalny jako naturalny element wykończenia wnętrza. Jego popularność trwa od dłuższego czasu, głównie ze względu na cechy, jakimi się odznacza. Kamień to przede wszystkim trwały i solidny fundament wystroju każdego pomieszczenia. Jego funkcjonalność oraz kolor sprawia, że z łatwością jest on w stanie odnaleźć się jako wypełnienie elewacji, gabinetu, salonu oraz kuchni. By jednak dłużej móc cieszyć się jego właściwościami, należy pamiętać o jego impregnacji. Jaki więc impregnat wybrać do kamienia naturalnego, by nie żałować wydanych pieniędzy?

Kamień naturalny odznacza się wyjątkową trwałością. Jest on wytrzymały i odporny na uszkodzenia, lecz ze względu na swoją charakterystyczną „chropowatość” może zbierać kurz w szczelinach. Czasem też kamień może pochłaniać gromadzącą się wilgoć i przez to niszczeć. By temu przeciwdziałać, kluczowe jest stosowanie odpowiedniego impregnatu.

Środki impregnujące działają na kamień, chroniąc go, co wydłuża czas jego eksploatacji. Dokładnie rozprowadzony impregnat na dokładnie oczyszczonej powierzchni wraz z usunięciem nagromadzonego impregnatu wystarczy, by ten efekt uzyskać.

Jaki wybrać odpowiedni impregnat do kamienia?

Wybór impregnatu nie ogranicza się jedynie do ochrony kamienia przed kurzem, zabrudzeniami czy wilgoci. Poszczególne impregnaty mają także inne właściwości jak chociażby mogą zmieniać wygląd kamienia, nadając mu bardziej efektowną barwę.

Impregnat do kamienia naturalnego hydrofobowy

Jak sama nazwa wskazuje, jego zadaniem jest ochrona kamienia przed pochłanianiem wilgoci. Do pozostałych zdań tego impregnatu należą także ochrona w przypadku intensywnych zabrudzeń oraz wystawienie na działanie intensywnych opadów. Kamień jest mniej chłonny, przez co nie pobiera już tyle wody czy brudu do siebie co wcześniej. Kamień jest też dużo łatwiejszy do wyczyszczenia oraz nie pozostawia na powierzchni śladów.

Impregnat hydrooleofobizujacy

Zastosowanie impregnatu hydrofobowego i olejofobowego wpływa na uzyskanie ochrony przeciw zakurzeniom, wilgoci oraz przed wymagającymi plamami np. oleju. Dzięki swoim właściwościom ochronnym znacznie przedłużona jest żywotność kamienia w przypadku intensywnych zabrudzeń wywołanych przez znacznie silniejsze środki niż brud czy woda np. alkoholi i środków chemicznych.

Unikalne efekty zastosowania impregnatu do kamienia

Impregnaty posiadają także właściwości estetyczne. Mogą działać na kilka sposobów. Niektóre są w stanie nadać kamieniowi większego połysku, inne podkreślą aktualny kolor, a inne pozostawią na kamieniu efekt, jakby powierzchnia została skąpana w wodzie. Efekt ten jest jednak uzależniony od typu zastosowanego impregnatu i chłonności naturalnego kamienia. Stąd też najbardziej efektowne rezultaty będą widoczne w przypadku kamieni o powierzchni surowych, łupanych i szlifowanych, czyli tych najbardziej absorpcyjnych.

Klasyka impregnat

Zastosowanie klasycznego impregnatu ochraniającego nie zmienia koloru kamienia ani też nie wpływa na uzyskanie efekt połysku. Po zastosowaniu efekty są niemal niewidoczne. Niekiedy możliwa jest nieznaczna zmiana odcienia koloru. Przeważnie jednak efekty w kolorze i połysku są niemożliwe do zauważenia. Ten klasyczny wybór stanowi podstawowe rozwiązanie gdy konieczne jest zapewnienie ochrony kamienia naturalnego.

Co zatem wybrać?

Podczas doboru kamienia należy wziąć pod uwagę powierzchnię, gdzie kamień się znajduje. Wybór impregnatu zależy od warunków atmosferycznych lub wpływu na otoczenie. Wybór kamienia do kuchni musi wiązać się z zastosowaniem impregnatu ochronnego niewpływającego szkodliwie na otoczenie, zwłaszcza w kontakcie z żywnością.

Warto doprecyzować siłę działania do miejsca usytuowania kamienia. Silniejsze impregnaty sprawdzą się w warunkach otwartej przestrzeni, gdzie kamień narażony jest na kontakt z warunkami atmosferycznymi oraz w przypadku chłonnych powierzchni, na przykład łupanych. Gładkie powierzchnie szlifowane powinny korzystać z nieco słabszych impregnatów ze względu na swoją mniejszą wchłanialność.

W wyborze odpowiedniego preparatu warto też pomóc sobie, korzystając z rad specjalistów. Wybór impregnatu nie może jedynie wiązać się z wybraniem najtańszego środka. Wybranie takiego rozwiązania może jednoznacznie spowodować powstanie odbarwienia i zniszczenia powierzchni kamienia.

 

Dostawa

Wszystkie zamówienie ze względu na swoje gabaryty i ciężar dostarczane są przesyłkami kurierskimi paletowymi. Wyjątek stanowią paczki kurierskie zawierające środki specjalistyczne

  • do 1000 kg - 190 zł brutto / paleta
  • do 30 kg - 30 zł brutto*
    * Środki specjalistyczne
  • wysyłka realizowana jest do 5 dni roboczych od zaksięgowania środków na koncie*
  • paleta pozostaje do dyspozycji klienta

* - czas oczekiwania na wysyłkę w sezonie może się wydłużyć, sprzedawca będzie Państwa informować o bieżącym czasie oczekiwania na realizację zamówienia

przewiń do góry do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl