Impregnat do kamienia FILA Wet 1L | Efekt mokrego kamienia |

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 199,00 zł 199.00 / szt.
ilość szt.
dodaj płytkę do ulubionych dodaj do przechowalni
Skład Woda
Powierzchnia kamień naturalny, powierzchia porowata
Efekt mokrego kamienia Tak
Do kontaktu z żywnością Tak
Antygraffiti Nie

Impregnat do kamienia FILAWET

IMPREGNAT NA BAZIE WODY Z EFEKTEM „MOKREJ PODŁOGI”

STOSOWANIE :

- Do impregnacji surowego i antykowanego kamienia naturalnego: np. marmuru, granitu, trawertynu, wapieni, łupków, aglomeratów itp.

- Do impregnacji podłoży porowatych i wysoce nasiąkliwych.

- Do ścian i podłóg.

- Zabezpiecza również spoiny.

- Doskonały do stołów oraz blatów łazienkowych i kuchennych wykonanych z marmuru antykowanego.

WŁAŚCIWOŚCI :

- Znacznie ogranicza chłonność impregnowanego podłoża.

- Odporny na działanie czynników atmosferycznych.

- Zapobiega powstawaniu trwałych plam pochodzenia wodnego i oleistego.

- Ułatwia codzienną pielęgnację.

- Długotrwała ochrona.

- Nie powoduje żółknięcia impregnowanego podłoża.

- Produkt na bazie rozpuszczalnika.

- Gotowy do użycia, nie rozcieńczać.

- Dopuszczony do kontaktu z żywnością.

 

Kamień naturalny to materiał bardzo wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Chropowata powierzchnia jest jednak narażona na pokrycie kurzem i innego rodzaju zabrudzeniami. Kamień może również chłonąć wilgoć i przez to niszczyć się. Dlatego, by zachować estetyczny wygląd, musi być impregnowany. To zwiększy jego odporność na działanie niekorzystnych czynników i pozwoli cieszyć się jego wyglądem przez długi czas.

Prawidłowo przeprowadzony proces impregnacji nie jest łatwy, tak samo jak wybór odpowiedniego środka do konserwacji kamienia. Środek impregnujący powinien być dokładnie rozprowadzony na powierzchni kamienia, a wszelki jego nadmiar starty.

Wybór odpowiedniego impregnatu do kamienia

Podstawowym rolą impregnatu jest ochrona kamienia przed wilgocią i wszelkimi zabrudzeniami. Niektóre środki konserwujące mają jeszcze właściwość zmiany wyglądu kamienia, co zapewnia dodatkowe efekty wizualne.

Popularne rodzaje impregnatów

Impregnat hydrofobowy do kamienia

Chroni przed wilgocią, kurzem, pyłem i opadami atmosferycznymi. Ogranicza chłonność kamienia. Doskonale się czyści kamień tym środkiem. Kamień dobrze go wchłania i preparat nie pozostaje w nadmiarze na powierzchni. Ponadto zabezpiecza kamień przed szarzeniem i porastaniem na czarno albo na zielono.

Impregnat specjalny - hydrooleofobizujacy

Zaletą tego środka jest, że chroni powierzchnię nie tylko przed zwykłym brudem i wilgocią, ale również przed poważniejszymi zabrudzeniami, które powstały z olejów lub innych tłustych substancji, także z alkoholi, soków i niektórych środków chemicznych. Preparat ten zabezpiecza powierzchnię w większym stopniu niż poprzedni. Przy tego typu agresywnych substancjach należy zachować szczególną ostrożność i jak najszybciej usunąć je z powierzchni.

Efekty wizualne pod wpływem działania środka impregnującego na kamień

Środki impregnujące wpływają również na estetykę kamienia. Kolor kamienia staje się pogłębiony i nabiera on połysku. Po zastosowaniu preparatu powierzchnia lśni jakby była lekko wilgotna. To wyostrza jej barwę, pogłębia ją i nadaje jej połysk. Największe efekty pogłębionego kamienia obserwuje się na powierzchniach łupanych, oszlifowanych oraz na surowych, które są najbardziej chłonne dla preparatu. Mniejsze występują na kamieniu polerowanym. Na wszystkich jednak widoczne są efekty pogłębienia, co nadaje powierzchni kamiennej niezwykłego efektu wizualnego.

Impregnat klasyczny - nie zmieniający barwy kamienia

Tego typu środek nie zmienia znacząco koloru powierzchni kamienia. Po jego nałożeniu i wyczyszczeniu powierzchni pozostaje ona bez zmian, a jeśli zmienia barwę, to w sposób niewidoczny dla oka. W tym przypadku działanie preparatu ogranicza się wyłącznie do zabezpieczenia powierzchni przed brudem i wilgocią. Efekty wizualne mają mniejsze znaczenie. 

Jaki środek impregnujący do kamienia wybrać ?

W wyborze odpowiedniego preparatu należy uwzględnić kilka czynników. Pierwszym jest miejsce kamienia. Jeżeli jest on w kuchni, to należy wybrać taki środek, który nie będzie szkodliwy dla żywności. Drugim czynnikiem jest siła działania środka konserwującego. Silniejsze preparaty warto zastosować na zewnątrz w miejscach szczególnie narażonych na wilgoć i zmianę temperatury. Dobrze sprawdzają się one również na powierzchniach chropowatych i łupanych. Gładkie powierzchnie nie wymagają stosowania silniejszych preparatów.

Warto też skorzystać z porady specjalisty, który doradzi nam, jaki preparat wybrać. Nie warto inwestować w najtańsze środki, bo może się to odbić na jakości impregnacji – nie zabezpieczymy kamienia w sposób optymalny, a tylko częściowo. Chodzi o taką konserwację, która doskonale zabezpieczy powierchnię, przedłuży jego żywotność i ewentualnie nada jej połysku, wydobywając głębię koloru.

 

Dostawa

Wszystkie zamówienie ze względu na swoje gabaryty i ciężar dostarczane są przesyłkami kurierskimi paletowymi. Wyjątek stanowią paczki kurierskie zawierające środki specjalistyczne

  • do 1000 kg - 220 zł brutto / paleta
  • do 30 kg - 30 zł brutto*
    * Środki specjalistyczne
  • wysyłka realizowana jest do 5 dni roboczych od zaksięgowania środków na koncie*
  • paleta pozostaje do dyspozycji klienta

* - czas oczekiwania na wysyłkę w sezonie może się wydłużyć, sprzedawca będzie Państwa informować o bieżącym czasie oczekiwania na realizację zamówienia

przewiń do góry do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl