Płytki Bazaltowe Płomieniowane 60x40x2

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 82,80 zł 82.80 / szt.
  ( 1 m2 = 345,00 zł )
ilość szt.
dodaj płytkę do ulubionych dodaj do przechowalni
Rodzaj materiału Bazalt
Powierzchnia Płomieniowany
Długość [cm] 60
Szerokość [cm] 40
Grubość [cm] 2
Waga 1 opakowania [kg] 13
Sztuk w opakowaniu 1
Ilość m2 w opakowaniu 0,24
PARAPETY Nie
Schody z noskiem / Bullnose NIE
Grubość 2 cm
Format 40 x 60 cm

Płytki Bazaltowe Płomieniowane

Bazalt określany jest jako najtwardsza i najtrwalsza skała występująca obecnie na świecie. Dlatego też znalazł swoje zastosowanie w różnych dziedzinach, między innymi jako surowiec do tworzenia efektownych i wytrzymałych płytek. Płytki bazaltowe płomieniowane są doskonałą alternatywą dla płytek granitowych. Odznaczają się one nie tylko estetyką i wytrzymałością, ale również dowolnością wykończenia. W tym celu stosuje się różne metody, a jedną z najbardziej znanych jest płomieniowanie. Proces promieniowania to rodzaj obróbki, który polega na poddawaniu kamienia działaniu wysokiej temperatury. Efektem tego zabiegu jest uzyskanie chropowatej struktury bazaltu poprzez odpryskiwanie skały. Takie działanie sprawia, że płomieniowane płytki bazaltowe posiadają wiele użytecznych i ciekawych właściwości. Wiedza na ich temat z pewnością okaże się przydatna. 

Właściwości antypoślizgowe płytek bazaltowych płomieniowanych

 Antypoślizgowość to wyróżniająca cecha płytek z bazaltu płomieniowanych, dowodząca ich niezwykłej funkcjonalności. Obróbka termiczna płytek nadaje im szorstkości, stają się idealnie matowe, co jest zbawienne podczas utraty równowagi na śliskiej nawierzchni. Ta praktyczna cecha płytek płomieniowanych bywa pomocna na zewnątrz oraz w miejscach, w których przebywa jednocześnie wielu ludzi. Użycie tego typu materiału zmniejsza ryzyko upadku podczas wystąpienia opadów atmosferycznych i oblodzenia nawierzchni, a dzięki temu dba o bezpieczeństwo osób znajdujących się w tym miejscu. Wykorzystanie płytek bazaltowych płomieniowanych jest również bardzo istotnym zabiegiem w miejscach często uczęszczanych, szczególnie przez małe dzieci, gdzie troska o bezpieczeństwo użytkowników jest sprawą najważniejszą.

Płytki bazaltowe płomieniowane

Bazalt płomieniowany jako surowiec do wykończeń zewnętrznych

Bazalt płomieniowany z sukcesem stosuje się głównie na zewnątrz, z uwagi na jego antypoślizgowość. Z jednej strony jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, a z drugiej - pozwala zadbać o walory estetyczne wokół budynku. Nadaje się do wykończenia schodów, tarasu czy podjazdu. Dzięki swojej funkcjonalności bazalt płomieniowany zyska popularność wśród osób, którym zależy i na bezpieczeństwie i na stylowym charakterze wykończenia zarazem. Kamień naturalny, jaki jest bazalt, sprawia, że jego wykorzystanie w wykończeniach pozostaje w harmonii z ogrodem i całym otoczeniem.

Wybór materiału, jaki jest bazalt, niesie ze sobą kilka czynności, które warto wykonać przy takim wykończeniu. Najważniejsza w tym wypadku jest impregnacja, którą należy powtarzać co rok. Nie jest to zbyt skomplikowany zabieg, a pozwala przedłużyć wydajność kamienia, chroniąc jednocześnie przed brudem i wilgocią. Impregnowany bazalt przetrwa wiele lat i będzie odporny na warunki atmosferyczne i inne zagrożenia. Brak zabezpieczenia bazaltu spowoduje powstanie trudnych lub niemożliwych do usunięcia plam czy przebarwień.

Walory płytek bazaltowych

Zalety płytek bazaltowych sprawiają, że są one coraz częściej wykorzystywane w wykończeniach. Najbardziej istotną kwestią jest ich wytrzymałość, ponieważ są trwałe niczym skała. Co za tym idzie, płytki z bazaltu są odporne na uszkodzenia, w tym wszelkiego rodzaju rysy i pęknięcia. Dzięki temu zdają egzamin w miejscach często uczęszczanych. Jeśli będą odpowiednio zaimpregnowane, stawią również czoło warunkom atmosferycznym, substancjom chemicznym, a nawet będą odporne na ogień. Nie należy się zatem martwić o ich trwałość.

Przeznaczenie płomieniowanych płytek bazaltowych

Jak już wcześniej wspomniano, płytki z bazaltu wykorzystuje się głównie na zewnątrz. Można je również z powodzeniem kłaść we wnętrzach budynków. Idealnie nadają się tam, gdzie ich antypoślizgowość znajdzie swoje zastosowanie. Zwiększają bezpieczeństwo z zachowaniem walorów estetycznych miejsca. Stąd płytki kamienne wykorzystuje się na schodach, gdzie mogą zminimalizować zagrożenie upadkiem. W garażu czy na podjeździe ich antypoślizgowe właściwości będą niezwykle przydatne. Co ciekawe, płytki z kamienia naturalnego świetnie współgrają z aranżacją roślinną i staną się stylowym wykończeniem tarasu, chodnika czy ścieżki ogrodowej. Możliwości jest wiele, a bez wątpienia każdy znajdzie dla siebie odpowiednie zastosowanie.

 Płytki bazaltowe płomieniowane łączą w sobie praktyczne zastosowanie oraz walory estetyczne. Szczególnie ważną funkcję stanowi ich antypoślizgowość, bez względu na miejsce, w którym zostały położone. Kamień jest łatwy w pielęgnacji, a dzięki swojej niepodatności na warunki atmosferyczne i inne szkodliwe czynniki może służyć przez lata. Wybór bazaltu płomieniowanego będzie bez wątpienia dobrą decyzją, ponieważ jest to surowiec naturalny, wytrzymały i wypróbowany przez pokolenia.

Zachęcamy do sprawdzenia reszty oferty na płytki kamienne

 

Dostawa

Wszystkie zamówienie ze względu na swoje gabaryty i ciężar dostarczane są przesyłkami kurierskimi paletowymi. Wyjątek stanowią paczki kurierskie zawierające środki specjalistyczne

  • do 1000 kg - 190 zł brutto / paleta
  • do 30 kg - 30 zł brutto*
    * Środki specjalistyczne
  • wysyłka realizowana jest do 5 dni roboczych od zaksięgowania środków na koncie*
  • paleta pozostaje do dyspozycji klienta

* - czas oczekiwania na wysyłkę w sezonie może się wydłużyć, sprzedawca będzie Państwa informować o bieżącym czasie oczekiwania na realizację zamówienia

przewiń do góry do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl