Najczęściej kupowane płytki granitoweNajczęściej kupowane

Kostka Granitowa Szara G602 20x10x5 cm Płomieniowana i bębnowana

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 4,20 zł 4.20 / szt.
  ( 1 m2 = 210,00 zł )
ilość szt.
dodaj płytkę do ulubionych dodaj do przechowalni
Rodzaj materiału Granit
Powierzchnia Płomieniowany
Długość [cm] 20
Szerokość [cm] 10
Grubość [cm] 5
Waga 1 opakowania [kg] 2,65
Sztuk w opakowaniu 1
Ilość m2 w opakowaniu 0,02

Kostka Granitowa Szara G602 

20x10x5 po obróbce bębnowania oraz płomieniowania. Kostka granitowa jest idealnym produktem do ułożenia chodnika ogrodowego, ścieżki prowadzącej do drzwi wejściowych dom lub tarasu. Dzięki ponad przeciętnej wytrzymałości, granit zachowa swój niepowtarzalny wygląd przez długie lata użytkowania. 

Kostka granitowa płomieniwana

 Granit to niewątpliwie jedna z najbardziej odpornych i twardych skał występujących na naszej planecie. Z tego względu, nie jest więc zaskakującym fakt, iż jest często wybieranym materiałem na płytki podłogowe. Jednocześnie jego dobre strony nie ograniczają się jedynie do pięknego i eleganckiego wyglądu. Jest to bowiem materiał wyjątkowo trwały, który może być poddawany przeróżnym procesom obróbki. Jednym z najczęściej stosowanych w kamieniarstwie wykończeń jest płomieniowanie. Istotą całego procesu jest niesamowicie wysoka temperatura, która powoduje wykruszanie się kawałków poddawanego obróbce kamienia. Kostka granitowa zyskuje dzięki temu wyjątkowych i funkcjonalnych właściwości, z którymi warto bliżej się zapoznać.

Kostka granitowa, antypoślizgowa powierzchnia

 Cechą, która sprawia, że wybieramy granit płomieniowany ze względu na jego praktyczność, jest przede wszystkim antypoślizgowa powierzchnia. Podczas płomieniowania nawierzchnia kamienia chropowacieje, dzięki czemu zwiększona zostaje przyczepność. Jest to ogromnym atutem w przypadku płytek zastosowanych w miejscach często uczęszczanych, publicznych lub wokół budynków. Kiepskie warunki atmosferyczne jak mróz, śnieg i deszcz, nie stanowią już ryzyka poślizgnięcia się i bolesnego upadku. Maksymalne zmniejszenie tego zagrożenia pozwala znacznie podnieść stopień bezpieczeństwa obiektu. Cechy antypoślizgowe są szczególnie pożądane w lokalizacjach, w których przebywa dużo osób dorosłych oraz dzieci. W tych przypadkach dbanie o jakość nawierzchni, która gwarantuje bezpieczeństwo jest celem nadrzędnym.

Granit płomieniowany - materiał wykończeniowy zewnętrzny

 Płytki o antypoślizgowych własnościach, które posiada granit płonmieniowany, to często wymieniany powód podczas ich wyboru na dwór. Jednocześnie dzięki swojej niebanalnej strukturze, płytki te dodają miejscu stylowego wyglądu. To doskonały materiał do wykończenia przydomowych tarasów, podjazdów i schodów, a także alejek w ogrodach. Jest to opcja, która swoim bezpieczeństwem i funkcjonalnością nie ujmuje nic estetyce i prezencji, o którą jednakże powinniśmy zadbać. Poruszając temat pielęgnacji warto wspomnieć o dedykowanej impregnacji płytek, które należy przeprowadzać raz na rok. Ten prosty zabieg jest sposobem na utrzymanie nienagannego wyglądu i trwałości kamienia. Impregnaja chroni płytki między innymi przed wilgotnością i trwałymi zabrudzeniami. Wykonywanie impregnacji gwarantuje wieloletnią ochronę płytek przed szkodliwymi czynnikami i warunkami atmosferycznymi.

Mnogość wyboru i inne zalety płytek granitowych płomieniowanych

 Argumentów, które przekonują nas do wyboru płytek granitowych płomieniowanych jest wiele. Niekwestionowanym czynnikiem za jest oczywiście ich trwałość, a dokładniej wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne lub te wynikające z ich eksploatacji. To dlatego, są tak popularnym materiałem, stosowanym w miejscach użyteczności publicznej. Jest to bowiem materiał odporny na pęknięcia i rysy, a żeby go uszkodzić, trzeba się dobrze postarać. Dzięki wspomnianej wcześniej impregnacji nie straszne im są substancje chemiczne, woda, ogień lub ekstremalne warunki atmosferyczne. Ich trwałość nie jest mimo wszystko jednakowo kluczowym uzasadnieniem decyzji dla wszystkich. Całkiem spore grono ludzi ceni sobie granit przede wszystkim za niebanalny wygląd. Różnorodność barw pozwala nam cieszyć oczy ciekawymi kolorami, od bieli, poprzez brązy i czerwienie, po czerń. Granit jest niezmiennie bardzo eleganckim kamieniem, który można śmiało połączyć z niemalże każdym stylem architektonicznym, a możliwości zastosowania go jest mnóstwo.

Możliwości zastosowania płytek granitowych płomieniowanych

 Jedną z możliwości zastosowań płytek granitowych płomieniowanych jest wspamniane wcześniej ułożenie ich na zewnątrz, jednakże równie często wybierane są z przeznaczeniem wewnątrz budynków. Płytki te są często stosowanym materiałem na schodach, zarówno w domach, jak i miejscach użyteczności publicznej, jak urzędy i szkoły. Są opcją przydatną w każdym miejscu, przez które dziennie przewija się tłum ludzi, a bezpieczeństwo i walory antypoślizgowe stanowią priorytet. Równie niebezpiecznym miejscem, w którym upadek może mieć groźne skutki co na schodach, są garaże samochodowe. W takich miejscach płytki płomieniowane spiszą się równie doskonale. Tłuste plamy oleju lub innych substancji mogą stanowić zagrożenie, a w takich przypadkach doskonale spisuje się powierzchnia antypoślizgowa. Jednocześnie zastosowanie granitu nie jest zarezerwowane jedynie dla powierzchni użytkowych domów lub innych budynków. Granit płomieniowany jest również doskonałym kamieniem nadającym się do aranżacji ogrodów. Utworzone z niego alejki ogrodowe lub tarasy, pięknie skomponują się zielenią trawnika i posadzonych roślin, czyniąc spacery po dużym ogrodzie jeszcze przyjemniejszymi.

Płytki granitowe – dla kogo są idealnym wyborem

 Płytki posiadają niewątpliwie wiele zalet, nie tylko tych estetycznych. Zadowolony z takiego wyboru będzie każdy, kto wybiera jedynie najlepsze jakościowo materiały i kto oprócz jakości oczekuje także piękna. Swoje przeznaczenie znajdzie w budynkach, a także wokół nich. Granit podziwiany za swój spektakularny wygląd doskonale wkomponuje się we wnętrze domu i ogrodu. Płytki płomieniowane zadowolą najbardziej wymagających klientów, a stosowanie się do zaleceń impregnacji pozwoli cieszyć się nimi w pełnej okazałości przez długie lata.

Sprawdź nasze inne produkty które pomogą w aranżacji ogrodu - Kamień ogrodowy 

Dostawa

Wszystkie zamówienie ze względu na swoje gabaryty i ciężar dostarczane są przesyłkami kurierskimi paletowymi. Wyjątek stanowią paczki kurierskie zawierające środki specjalistyczne

  • do 1000 kg - 190 zł brutto / paleta
  • do 30 kg - 30 zł brutto*
    * Środki specjalistyczne
  • wysyłka realizowana jest do 5 dni roboczych od zaksięgowania środków na koncie*
  • paleta pozostaje do dyspozycji klienta

* - czas oczekiwania na wysyłkę w sezonie może się wydłużyć, sprzedawca będzie Państwa informować o bieżącym czasie oczekiwania na realizację zamówienia

przewiń do góry do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl