Najczęściej kupowane płytki granitoweNajczęściej kupowane

Panel Ścienny BLACK Łupek 36 x 10 cm

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 do 15 dni roboczych
Cena: 56,55 zł 56.55 / szt.
  ( 1 m2 = 145,00 zł )
ilość Opakowanie
dodaj płytkę do ulubionych dodaj do przechowalni
Rodzaj materiału Łupek
Powierzchnia Naturalny
Długość [cm] 36
Szerokość [cm] 10
Grubość [cm] 1
Waga 1 opakowania [kg] 7
Sztuk w opakowaniu 8
Ilość m2 w opakowaniu 0,39
PARAPETY Nie
Schody z noskiem / Bullnose NIE
Format 36 x 10

Panel Ścienny BLACK Łupek

w formie małych sklejonych pasków kamiennych o formacie 36x10 cm. Panele kamienne, z racji swojego oryginalnego wyglądu stanowią rolę kamienia dekoracyjnego. Szczególnie polecane są jako ozdoba ściany w salonie, przedpokoju lub gabinecie. Dodatkowo w związku z odpornością na warunki atmosferyczne, Panele Kamienne BLACK można stosować również jako zewnętrzną elewację. 


Kamienne Panele ścienne

nadają przestrzeni trójwymiarowego efektu aranżacyjnego. Sklejone, wypukłe kawałki łupka, sprawiają wrażenie jakby ściana ozdobiona panelami kamiennymi wykuta była bezpośrednio w skale. 

W przypadku kamienia naturalnego należy pamiętać o okresowej impregnacji 

Niezmiennie ciesz się z naturalnej okładziny kamiennej z łupka naturalnego BLACK o wymiarach 36x10cm, która dzięki nowoczesnemu i wyglądowi łatwemu montażowi stanowi najnowsze trendy aranżacyjne.

Panel ścienny stackstone

Jak tworzone są panele ścienne z kamienia naturalnego?

Panel ścienny z kamienia naturalnego staje się coraz chętniej wykorzystywanym materiałem zarówno jako wykończenie elewacji, jak i element wykończenia wnętrz. Jego popularność wynika z oryginalnego, naturalnego wyglądu połączonego z dodaniem przestrzenności do wnętrz i oraz ścian, na których jest położony. Proces powstawania paneli nie jest skomplikowany. Panel ścienny powstaje na skutek połączenia małych pasków kamienia grubości od 80 – 120 mm , przeznaczonym do tego specjalnym klejem, składającym się z wytrzymałych żywic i charakteryzującym się dużą elastycznością. Jest to istotny element struktury całego panelu ze względu na montaż – zarówno z uwagi na uniknięcie zbyt dużej sztywności jak i lekkość panelu ściennego dzięki zastosowaniu żywicy. Zastosowanie tego środku wiążąco-klejącego materiał ma przewagę nie tylko ze względów technicznych, ale również estetycznych – przezroczyste spoiwo sprawia, że połączenia są niewidoczne, dzięki czemu panel zachowuje swój naturalny charakter.

Gdzie można stosować panele ścienne z kamienia ?

Panele ścienne są materiałem o szerokim wachlarzu zastosowań. W nieograniczony sposób można układać panele zgodnie z koncepcją inwestorów. Panele ścienne z kamienia naturalnego stanowią oryginalny materiał elewacji, jak i detal przy wykończeniu okien czy drzwi. Panel ścienny może być wykorzystywany nie tylko jako zewnętrzna okładzina budynku, ale również element wykończenia wewnątrz. Szczególnie ciemny odcień Black stanowi szlachetny i elegancki materiał wykończeniowy. Kolor sprawdza się zarówno w kontrastujących aranżacjach, jak i ciemniejszych paletach kolorystycznych.

Panele ścienne z kamienia naturalnego są równie ciekawym materiałem wykończeniowym wnętrz, który dobrze wpisuje się w aranżacje pomieszczeń. Często wykorzystywany jest jako okładzina ścienna w salonie, holu, pokoju dziennym lub kuchni w charakterze detalu wydobywającym się ze ściany. Panel stanowi ozdobny akcent, który urozmaica ścianę dodając jej oryginalną, przestrzenną fakturę. Materiał, w zależności do upodobań, może tworzyć różnorodne kompozycje, a dzięki elastycznej formie zastosowań umożliwia uzyskanie efektownych połączeń zarówno bardziej dominujących elementów wykończenia jak i bardziej subtelnych detali.

Jak zadbać o panele ścienne?

Panele ścienne z kamienia naturalnego są wykorzystywane w perspektywie wielu lat, stąd ich główną cechą powinna być trwałość. Kwarcyt jest skałą metamorficzną, stąd cechuje ją twardość i zbita, ścisła budowa. Z uwagi na umiarkowany klimat w którym żyjemy, aby materiał zachowywał swoje właściwości, przewidziana jest impregnacja. Zapewnia ona zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem słońca, wiatru czy opadów atmosferycznych, dzięki czemu panel ścienny zachowuje swoje właściwości i atrakcyjny wygląd przez długi czas.

Rynek oferuje bogaty wybór impregnatów do paneli z kamienia naturalnego. Proces nanoszenia środka impregnującego jest intuicyjny i prosty. Informacje na opakowaniu zawierają szczegółowe informacje odnośnie nanoszenia środka, ilości warstw oraz okresie najlepszym do zastosowania środka. Impregnaty różnią się pod względem ich nanoszenia – środki można natryskiwać bądź nakładać szmatką czy gąbką, dzięki czemu impregnaty są wygodne w użytkowaniu. Prace zabezpieczające należy rozpocząć w miesiącach cieplejszych – środek impregnujący wymaga czasu na wyschnięcie i wsiąknięcie w panele.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą na panele ścienne

Panel Ścienny Stackstone BLACK Łupek 36 x 10 cm

Dostawa

Wszystkie zamówienie ze względu na swoje gabaryty i ciężar dostarczane są przesyłkami kurierskimi paletowymi. Wyjątek stanowią paczki kurierskie zawierające środki specjalistyczne

  • do 1000 kg - 190 zł brutto / paleta
  • do 30 kg - 30 zł brutto*
    * Środki specjalistyczne
  • wysyłka realizowana jest do 5 dni roboczych od zaksięgowania środków na koncie*
  • paleta pozostaje do dyspozycji klienta

* - czas oczekiwania na wysyłkę w sezonie może się wydłużyć, sprzedawca będzie Państwa informować o bieżącym czasie oczekiwania na realizację zamówienia

przewiń do góry do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl