Płytki marmurowe na podłogę

Płytki marmurowe na podłogę

Płytki marmurowe na podłogę

 

 

 

 

Produkcja marmurowych płytek

Po wydobyciu marmuru w kopalni, jest on w postaci bloków przewożony do fabryk w różnych zakątkach świata, tam jest on piłami wodnymi i diamentowymi dzielony na mniejsze płytki. Zależnie od zapotrzebowania, marmur jest szlifowany ( marmur Royal White ) lub polerowany ( marmur Emperador Dark ), dzięki czemu osiąga się efekt matu, bądź połysku. Jest to materiał nieregularny, co czyni każdą płytkę unikalną. Obróbka wydobywa z kamienia żyłkowanie, a także intensyfikuje kolor.

 

Płytki marmurowe podłogowe Atlantic Grey
plytki-marmurowe-atlantic-grey

 

Stosowanie skały naturalnej. Płytki marmurowe na podłogę

Obrabiane na wszelkie sposoby skały, są wykorzystywane na wiele sposobów. Materiał jest funkcjonalny i cechuje go charakterystyczny styl. Tworzy się z niego elewacje, a także okładziny ścienne lub podłogowe. Każde wnętrze wydaje się szlachetniejsze, jeśli znajdują się w nim marmurowe schody, parapet lub blat. Marmurowe płytki są łatwe do wyczyszczenia, dzięki czemu idealnie nadają się do kuchni. Jeśli odpowiednio je zakonserwujemy, będą zachwycać swoim wyglądem przez lata. Popularne jest także stosowanie marmuru w łazienkach, a przypadku ludzi zamożnych, w pokojach kąpielowych. Marmur nie jest przytłaczający, jego subtelna barwa i charakter działają kojąco.

Jeśli chodzi o warianty stylistyczne, jest ich naprawdę wiele. Mamy do wyboru mnóstwo barw, a także rodzajów żyłkowań. Wnętrze nie zostanie zdominowane przez marmurowe elementy, a jedynie podkreślone będą jego zalety.

Płytki Marmurowe Polerowane Crema Eda

 

Płytki marmurowe podłogowe – zalety

Ostatnimi czasy zapotrzebowanie na marmur wzrasta. Nowe metody pozyskiwania, sprawiły, że jego cena spadła. Możemy wybierać spośród elementów marmurowych wszelkiego rodzaju, co pozwala zastosować je w pomieszczeniach o różnych przeznaczeniu - bez względu na to, czy jest to kuchnia, salon albo łazienka. Wszystko tak naprawdę zależy od naszych indywidualnych potrzeb, ponieważ możemy wybrać zarówno marmur, który będzie posiadał charakterystyczny połysk, jak i matowy, który nie będzie odbijał światła. Płytki marmurowe charakteryzują się dużą łatwością w czyszczeniu, co czyni je elementem całkowicie uniwersalnym. Konserwacja marmurowych płytek odbywa się poprzez wcieranie w nie specjalnego impregnatu. Pomaga to w utrzymaniu niezwykłych właściwości estetycznych tej skały, przez naprawdę długi okres czasu. Jego odporność na uszkodzenia także ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o długowieczność tego materiału.

Płytki Marmurowe Polerowane Queen Beige
Płytki Marmurowe Polerowane Queen Beige

Kupno marmurowych płytek zawsze wiąże się z wysoką jakością tego wyrobu. Jest to jedyny materiał budowlany, posiadający całkowicie wszechstronne zastosowanie. Może znajdować się w każdym miejscu - wewnątrz, jak i poza budynkiem, ponieważ wpływ czynników środowiskowych jest bardzo mały. Dla artystów stwarza ogromne możliwości, jeśli chodzi o zmienianie jego kształtu na wszelkie możliwe sposoby. Doceniany był już w czasach starożytnych, w wielu gigantycznych imperiach całego świata.

Antyczny arystokraci powszechnie używali go, jako materiał do budowy podłóg, ścian czy też całych budynków. Wszechstronność materiału sprawiła, że był on w historii wykorzystywany nie tylko jako budulec, służący do wznoszenia majestatycznych pałaców i świątyń, ale także jako materiał obrabiany przez rzeźbiarzy. Etymologia nazwy marmuru także sięga czasów starożytnych i swoje źródło ma w greckim słowie marmos.

Aktualnie jego największe złoża znajdują się w Chorwacji i we Włoszech, co sprawia, że tamtejszy marmur jest doceniany na całym świecie. Dzięki najnowszej technologii, obróbka materiału w fabrykach jest łatwa i nieinwazyjna, co pozwala zachować jego szczególne właściwości, przy możliwie największej oszczędności środków.

Pełna oferta na płytki marmurowe 

 
przewiń do góry do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl