Płytki z trawertynu, czyli nowoczesny styl i elegancja

Płytki z trawertynu, czyli nowoczesny styl i elegancja

Płytki z trawertynu, czyli nowoczesny styl i elegancja

Płytki trawertyn jak powstają

Trawertyn jest to kamień naturalny szeroko wykorzystywany w budownictwie i zdobnictwie. Pod względem chemicznym ma on wiele wspólnego z wapieniem, gdyż złoża trawertynu tworzą się w pobliżu gorących źródeł w procesie wytrącania się węglanu wapnia, to znaczy w czasie wypływania wód gruntowych na powierzchnię. W trwającym setki lat procesie sedymentacji powstają kolejne warstwy kamienia o różnych odcieniach i to właśnie one tworzą piękne, wielobarwne pasy w strukturze pozyskanego ze złoża minerału. Nic więc dziwnego, że te niezwykłe walory estetyczne determinują szeroką popularność trawertynu we współczesnych aranżacjach. Płytki z trawertynu często spotykamy zarówno w lokalach prywatnych, jak i w budynkach użyteczności publicznej jako ozdobną okładzinę ścian czy podłóg. Ważną cechą minerału jest również jego znaczna trwałość, wystarczy tylko spojrzeć na Koloseum w Rzymie. Oczywiście, obecnie nie wykorzystuje się już tego kamienia w celach budowlanych, zmianie uległy także metody jego pozyskiwania. Cieszące się rosnącym zainteresowaniem klientów płytki trawertynowe powstają w wyniku cięcia, za pomocą specjalistycznych ostrzy, większych bloków kamienia wydobywanych w kamieniołomach.

 

Płytki Trawertynowe ASH Silver Szczotkowane
plytki-trawertyn-ash-1

Trawertyn płytki ścienne

Ozdobne płytki z trawertynu są doskonałym wyborem dla osób ceniących sobie elegancję i niebanalny wygląd. Wnętrze pomieszczeń inspirowane i wykończone naturalnym kamieniem przyciąga uwagę gości i pobudza dobry nastrój wśród domowników. Ciepłe, stonowane odcienie beżu i brązu tworzą niepowtarzalny klimat wnętrza przytulnego, ale zarazem o efektownym designie. Aranżacje z zastosowaniem płytek trawertynowych, szczególnie korzystnie prezentują się w połączeniu z szerokimi, ciemnobrązowymi, dobrze widocznymi listwami, które w pewnym stopniu imitują drewno, podkreślając jednocześnie piękno kamienia.

 Płytki Trawertynowe Light Szczotkowane

Trawertyn – płytki podłogowe

Naturalne płytki kamienne, w tym także płytki trawertyn, bardzo dobrze sprawdzają się przy zamontowanym ogrzewaniu podłogowym. Trawertyn, dzięki zdolności kumulowania ciepła, jest świetnym rozwiązaniem, nawet po wyłączeniu systemu grzewczego jeszcze przez długi czas będzie utrzymywał ciepło i powoli, stopniowo oddawał je otoczeniu. Płytki z trawertynu są również bardzo uniwersalne, mają szerokie zastosowanie we wszystkich typach pomieszczeń. Doskonale prezentują się w łazience lub w kuchni jako podłogi, można wykorzystać je jako okleinę ścienną, a nawet jako dekoracyjne wykończenie kominków, wanien, parapetów czy stopni. Ograniczeniem jest tylko nasza inwencja! 

Płytki Trawertynowe ASH Silver Bębnowane

Na taras: płytki trawertyn

Kluczową cechą, która determinuje przeznaczenie danej płytki jest jej grubość. O ile grubość płytek podłogowych z trawertynu do montażu wewnętrznego waha się w granicach 1-2 cm, to w przypadku płytek z kamienia na taras czy do ogrodu średnia grubość wyniesie około 3 cm. Dostępne w sklepach internetowych płytki trawertynowe występują w szerokiej gamie ciepłych odcieni brązu i beżu, dzięki czemu tworzą przytulną atmosferę. Wysoka wartość dekoracyjna nie jest jednak jedyną zaletą tego minerału. Dodatkowo bowiem jest on bardzo wytrzymały, a jego twardość, szczególnie w połączeniu z odpornością na wysokie temperatury i wodę, sprawia, że często spotykamy również trawertynowe płytki zewnętrzne. Mogą one być z powodzeniem stosowane jako okładzina ścian zewnętrznych i jako podłoga balkonów czy tarasów. Warto nadmienić, że w przypadku zakupu płytek kamiennych z trawertynu w celu montażu na zewnątrz lepszym wyborem okażą się płytki z naturalnymi porami, czyli bez dodatkowych wypełnień, czy wykończenia w formie polerowania. Wynika to z faktu, że płytki pozbawione chropowatości po namoczeniu stają się śliskie i stwarzają ryzyko upadku, zwłaszcza w przypadku dzieci lub osób starszych.

Zapraszamy do pełnej oferty na płytki trawertynowe - PŁYTKI TRAWERTYN

przewiń do góry do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl