Fornir kamienny Line Black 122x305x0,2 cm
Rodzaj materiału | Łupek |
Powierzchnia | Naturalny |
Długość [cm] | 122 |
Szerokość [cm] | 305 |
Grubość [cm] | 0,2 |
Waga 1 opakowania [kg] | 10 |
Sztuk w opakowaniu | 1 |
Ilość m2 w opakowaniu | 3,64 |
Zastosowanie | wewnątrz / na zewnątrz |
Wykończenie | Naturalne |
PARAPETY | Nie |
Schody z noskiem / Bullnose | NIE |
Format | 305 x 122 x cm |
Co to jest fornir kamienny Line Black
Fornir Kamienny Line Black w formacie 122x305x0,2 cm to nowy innowacyjny produkt do każdego rodzaju zastosowań wewnętrznych lub zewnętrznych. Wykonany jest z prawdziwego kamienia naturalnego przyklejonego do żywicy poliestrowej i siatki z włókna szklanego. Takie rozwiązanie sprawia że tapeta z kamienia naturalnego jest bardzo lekka, a jednocześnie wytrzymała i elastyczna. Produkt występuje dużych formatach, dzięki czemu jest bardzo łatwy i szybki w montażu.
To rewolucyjny produkt, który pozwala na aranżację kamiennej powierzchni za niższą cenę niż tradycyjne płytki kamienne.
Również dzięki swojej lekkości, fornir kamienny pozwala na wykorzystanie go wszędzie tam, gdzie okładzina kamienna była by zbyt ciężka.
Fornir kamienny jest dodatkowo materiałem elastycznym. Można go przyklejać do zakrzywionych powierzchni na kominku czy wokół filarów.
Cienkie paski forniru z kamienia, podczas montażu można bez problemu ciąć nożyczkami lub nożem do tapet. Pomimo tak wielkiej wygody w obsłudze, materiał ten zachował wszystkie cechy standardowego kamienia naturalnego. Jest odporny na wodę, warunki atmosferyczne oraz ścieranie.
Zalety forniru kamiennego
Do głównych zalet oferowanych przez nas tapet kamiennych należą
- Łatwość w obsłudze.
- Odporność na wodę i warunki pogodowe.
- Bardzo lekki.
- Bardzo cienki, każdy łupek ma tylko 1 mm do 3 mm grubości.
- Nieograniczone możliwości zastosowania.
- Może być stosowany na dowolną powierzchnię (ceramika, meble, beton itp.)
- Każdy łupek jest wyjątkowy.
- Nie ma specjalnych narzędzi ani wymagań do instalacji, wystarczy ceramiczny klej.
- Łatwe do cięcia i pracy.
- Opłacalne.
- Przyjazny dla środowiska.
Wykorzystanie Forniru kamiennego
Najczęściej tapety kamienne wykorzystujemy do:
- Pokrycie ścian
- Obudowa kominka
- W łazienkach
- Elewacje kamienne
- Okleiny meblowe
- Posadzki kamienne
- Okleiny drzwi
- Okleiny sufitów
- W kuchni
Chcesz nadać swoim wnętrzom całkowicie nowego charakteru ale nie chcesz przeprowadzać dużego i skomplikowanego remontu? Szukasz rozwiązania, które w krótkim czasie pozwoli uzyskać niesamowity efekt kompletnie odmienionego mieszkania bez ogromnego bałaganu i dużego nakładu pracy?
Jeśli odpowiedź na te pytania brzmi TAK, to tym czego szukasz jest fornir kamienny. Jest to nic innego jak rodzaj tapety wykonany z naturalnych łupków charakteryzujący się niepowtarzalna fakturą i ogromną paletą barw. Pozwala to na dobór kolorystyki dostosowany zarówno do aranżowanego wnętrza jak i indywidualnych preferencji i potrzeb. Fornir kamienny idealnie sprawdzi się jako wykończenie ścian jak i niezwykle efektowna okleina mebli. Dodatkowym atutem jest również wielkoformatowość kawałków forniru dzięki którym unikniesz szpecących łączeń, które potrafią wyglądać bardzo nieestetycznie i psuć efekt końcowy remontu.
Dlaczego warto wybrać fornir kamienny?
Fornir kamienny to materiał, który poza niewątpliwymi atutami wizualnymi posiada szereg zalet, wśród których można wymienić:
- trwałość – jest to materiał niezwykle odporny na wszelkie uszkodzenia natury mechanicznej oraz nawet najtrudniejsze warunki pogodowe, dzięki czemu jest on chętnie wykorzystywany do wykończeni na zewnątrz budynków;
- pochodzenie naturalne – jednym z najpopularniejszych trendów ostatnich miesięcy jest powrót do natury, również w kwestii aranżacji i wykończeń budynków. Jest to powód dla którego fornir cieszy się coraz większą popularnością i staje się materiałem stawianym na równi z drewnem i kamieniem naturalnym;
- elastyczność – jest to niewątpliwie cecha dosyć niezwykła i bardzo zadziwiająca, bowiem fornir to kamień elastyczny, tak jak każda standardowa tapeta. Fornir kamienny strukturą zbliżony jest do płyt HPL wykorzystywanych w stolarstwie przy oklejaniu blatów;
- lekkość – jest to cecha, która niewątpliwie ułatwia zarówno transport jak i montaż materiału. Wybierając fornir kamienny nie musisz martwić się o uszczerbienia i pęknięcia powstałe podczas transportu, tak jak to jest w przypadku standardowych płytek kamiennych. Metr tego produktu waży niecały kilogram, przy czym jest odporny na uszkodzenia co czyni go niezwykle pożądanym i łatwym w obsłudze.
Okładzina kamienna - rodzaje forniru kamiennego
Wielu osobom wydaje się, że opisywana niezwykła trwałość forniru kamiennego to tylko jeden z chwytów marketingowych. Nic bardziej mylnego! Przykładem może być fornir kamienny łupek, wyprodukowany z łupku szarogłazowego, wykorzystywanego jako surowiec do tworzenia dachówek, kamiennych elewacji oraz płytek posadzkowych. Tak szerokie zastosowanie oznacza, że jest to niezwykle odporny materiał, któremu nie straszne są zarówno uszkodzenia mechaniczne jak i trudne warunki pogodowe.
Innym dosyć popularnym rodzajem tego typu produktów jest fornir kamienny wykonywany z piaskowca. Jest on popularny głównie wśród osób lubujących się w cieplejszej kolorystyce wnętrz. Tego typu fornir jest wprost idealny do wnętrz zaaranżowanych w stylu rustykalny. Bardzo dobrze sprawdzi się również jako okleina drzwi, okien czy tez kominków oraz jako okładzina elewacyjna.
Montaż forniru kamiennego
Montaż tapety z forniru kamiennego jest dużo prostszy niż może się to wydawać. W wielu przypadkach przymocowanie tego materiału jest wprost dziecinnie proste. Jedyne czego potrzebujesz to specjalny klej w kartuszu i szpachelka z plastiku.
Przed przystąpieniem do pracy należy bardzo starannie przygotować powierzchnię do której będzie przytwierdzany fornir. Niezbędne jest dokładne odpylenie powierzchni forniru a następnie kontrolowanie ilości kleju używanego do montażu. Fornir kamienny nie lubi się z dużymi ilościami spoiwa, a bardzo dobry efekt osiągniemy przy cienkiej warstwie kleju rozsmarowanej bardzo dokładnie po całej powierzchni forniru. Kolejnym niezwykle istotnym etapem jest dokładne dociśnięcie forniru do miejsca w którym został zamocowany, tak aby klej związał się z powierzchnią a materiał przytwierdził się i nie odstawał.
W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroki wybór tapet kamiennych zapraszamy Inne Forniry Kamienne
Dostawa
Wszystkie zamówienie ze względu na swoje gabaryty i ciężar dostarczane są przesyłkami kurierskimi paletowymi. Wyjątek stanowią paczki kurierskie zawierające środki specjalistyczne
- do 1000 kg - 220 zł brutto / paleta
- do 30 kg - 30 zł brutto*
* Środki specjalistyczne - wysyłka realizowana jest do 5 dni roboczych od zaksięgowania środków na koncie*
- paleta pozostaje do dyspozycji klienta
* - czas oczekiwania na wysyłkę w sezonie może się wydłużyć, sprzedawca będzie Państwa informować o bieżącym czasie oczekiwania na realizację zamówienia