Płytki elewacyjne – trwała i efektowna ozdoba ściany

Płytki elewacyjne – trwała i efektowna ozdoba ściany

Płytki elewacyjne – trwała i efektowna ozdoba ściany

Płytki elewacyjne z kamienia naturalnego już od dłuższego czasu są polecane przez projektantów i chętnie wybierane przez klientów do wykańczania ścian. Nie bez powodu – rozwiązanie to ma bardzo wiele zalet i interesujących zastosowań. Najczęściej spotykane są płytki kwarcytowe, łupkowe lub też marmurowe – dostępne w różnych wzorach i fakturach. Dzięki temu możliwe jest niemal zupełnie swobodne projektowanie przestrzeni. Planując remont lub chcąc poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą aranżacji budynków, warto więc wziąć pod uwagę kamień elewacyjny i dowiedzieć się kilku najważniejszych rzeczy na jego temat.

Elewacja z płytek kamiennych – gdzie stosować?

Płytki kamienne znajdują szerokie zastosowanie na zewnątrz budynków. Można wykończyć z ich pomocą ściany domu czy garażu i sprawić, by obejście stało się wyjątkowo stylowe i zachwycające. Będzie to z pewnością świetne, ponadczasowe rozwiązanie. Co istotne, mimo że określenie „elewacyjne” zdaje się wskazywać na zastosowanie płyt kamiennych na zewnątrz budynku, nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać je do dekoracji wnętrz. Sprawdzą się do tego celu rewelacyjnie – świetnie ozdobią na przykład kominek czy konkretną ścianę w salonie albo w kuchni. W ten sposób można zaakcentować poszczególne elementy pomieszczenia i uzyskać fantastyczne efekty aranżacyjne.

 

Płytki Elewacyjne Black Slate  Płytki Elewacyjne Green Natura
 

 

Płytki elewacyjne zewnętrzne

Płytki kamienne doskonale nadają się do stosowania na dworze, przede wszystkim ze względu na swoją trwałość i dekoracyjny charakter. Można oczywiście wyłożyć nimi ściany domu – wszystkie tym samym rodzajem kamienia, lub też puścić wodze fantazji i zdecydować się na bardziej oryginalne rozwiązania. Współcześnie bardzo modne jest na przykład zdobienie płytkami tylko cokołu budynku lub okolic jego drzwi wejściowych. Warto też zdecydować się na udekorowanie kamieniem narożników lub schodów. Dobrym pomysłem jest także wykorzystanie dwóch rodzajów płytek i stworzenie na ścianach budynku ciekawego wzoru, opartego na przykład na kontrastach. Można również pokusić się o wyróżnienie za pomocą kamienia tylko jednej ściany – frontowej lub tej od strony tarasu. Poza tym, płytki doskonale posłużą do wykończenia garażu lub słupków ogrodzenia – takie rozwiązanie pozwala nadać obejściu wyjątkowego, prestiżowego charakteru. Możliwości jest zatem, jak widać, naprawdę sporo – wszystko zależy od indywidualnych preferencji i pomysłowości.

Dlaczego warto stosować płytki elewacyjne z kamienia naturalnego?

Różnorodność płytek i wspaniałe efekty stylistyczne, jakie można z ich wykorzystaniem uzyskać, to bardzo istotny, choć nie jedyny powód, dla którego warto je stosować. Kamień naturalny prezentuje się doskonale, wpisuje się w wiele aranżacji, a ponadto pozwala podnieść prestiż i wartość domostwa. To niezwykle eleganckie i ponadczasowe rozwiązanie, które ma dodatkowo wiele innych, bardzo ważnych i ułatwiających życie zalet.

 

Płytki elewacyjne Deoli Green Płytki elewacyjne Silver Grey
Płytki elewacyjne deoli green płytki elewacyjne silver grey

Zalety kamiennych płytek elewacyjnych

Poza wspomnianymi już pięknem i różnorodnością, wśród najistotniejszych walorów kamiennych płytek należy bez wątpienia wymienić ich wytrzymałość i odporność na uszkodzenia oraz zmienne warunki atmosferyczne. To właśnie z tego względu kamień tak doskonale sprawdza się na zewnątrz – nie zniszczy go deszcz, mróz czy upały. Należy tylko pamiętać o jego okresowej impregnacji – jest to jednak na tyle prosty zabieg, że dbanie o utrzymanie płytek w dobrym stanie nie stanowi w zasadzie żadnego problemu. Ich ważną zaletą jest też to, że mają one właściwości termoizolacyjne – pozwalają więc ocieplić dom.  Na uwagę zasługuje także stosunkowa łatwość montażu płyt na ścianach – przy odrobinie wiedzy i praktyki można sobie z tym poradzić bez większych kłopotów. Co więcej, kamień nie zbiera też zbyt wiele kurzu, dlatego łatwo zachować jego czystość i piękny wygląd również we wnętrzach.

Płytki elewacyjne będą zatem idealnym pomysłem dla wszystkich osób, które cenią sobie rozwiązania nie tylko modne i eleganckie, ale też praktyczne i ponadczasowe. Piękno kamienia, jego trwałość, łatwość utrzymania i różnorodne możliwości zastosowania sprawiają, że pozwala on uzyskiwać zachwycające efekty, które będą cieszyć oko przez wiele lat. Tak wykończone ściany mogą stanowić fantastyczną ozdobę budynku i obejścia na naprawdę długi czas.

Pełna oferta na płytki elewacyjne

Zapraszamy do naszej galerii z płytkami elewacyjnymi

 
przewiń do góry do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl