Filtry
Rodzaj materiału
Powierzchnia
Schody z noskiem / Bullnose
Grubość

Najczęściej kupowane płytki granitoweNajczęściej kupowane

Łupek jest to metamorficzna skała osadowa z charakterystyczną łupkowatej powierzchni. Jest szczególnie wodoszczelna, odporna na wpływy zewnętrznych czynników, trwała oraz uniwersalna w wykorzystaniu. Jednak warto zainwestować w tej materiał dekoracyjny, z pewnością posłuży nam długie lata.
 

2026-12-31 23:59:59
Płytki z Łupka California Gold 30 x 10 cm

Płytki z Łupka California Gold 30 x 10 cm

Cena: 101,99 zł 117,00 zł -13%
( 1 m2 = 113,32 zł )
Opak.
zobacz więcej
  • promocja
  • -13%
Płytki z Łupka California Gold 30 x 60 cm

Płytki z Łupka California Gold 30 x 60 cm

Cena: 24,30 zł
( 1 m2 = 135,00 zł )
szt.
zobacz więcej

Płytki z łupka California Gold - bogate wykorzystanie dekoracyjne

Łupek kamienny słynie z uniwersalnego wykorzystania w aranżacjach i wykończeniach. Jest to materiał do zastosowań na wszelkich przestrzeniach, kształtach czy nachyleniach powierzchni. Płytki z łupka są powszechnie wykorzystywane jednakowo wewnątrz mieszkań, domów, jak i na zewnątrz.

Nie potrzebują specjalnego traktowania czy użycia wyspecjalizowanych środków konserwujących. Są długowieczne, swój wygląd oraz właściwości techniczne, oraz wizualne zachowują bardzo długo. Kamień naturalny, jakim jest łupek, spotykany jest jako pokrycia dachowe, podłogowe tarasów, balkonów, czy stylowych ścieżek wokół domów.

Łupek California Gold jako uniwersalny materiał elewacyjny

Łupek jest najczęściej wykorzystywany jako okładzina ścian wewnętrznych oraz zewnętrznych elewacji budynków. Kamienna okładzina to stylowy, elegancji wygląd ścian, z pewnością zwróci uwagę miłośników pięknych domów. Elewacja stworzona z łupka to nie tylko niesamowity efekt wizualny, ale też wiele walorów użytkowych.

Ściany łupkowe są łatwe w utrzymaniu w czystości, odporne na wahania temperatur oraz zmienność warunków pogodowych, bez specjalnych zabiegów. Są niewątpliwie materiałem wyróżniającym się naturalnością wybarwienia, strukturą materiału i idealnie wpasują się w krajobraz.

Wyróżniają się pokryte łupkami ogrodzenia, ścieżki czy chodniki. Łupki to komplikacja wielu różnych minerałów, dlatego ich kolory są unikalne.

Ściany zewnętrzne z płytki z łupka

Płytki łupkowe są doceniane w przemyśle dekoratorskim i architektonicznym ze względu na wyjątkową twardość, wytrzymałość, odporność na uderzenia, łatwość pielęgnacji. Dlatego rekomendowane są do pomieszczeń wyeksponowanych na zabrudzenia, duży ruch osób, na przykład przedsionki, korytarze czy przedpokoje.

Biorąc pod uwagę walory wizualne kamienia, jego fakturę, kolorystykę oraz wzory, jest on chętnie używany jako dekoracje we wnętrzach mieszkań, gdzie tworzy ciekawe aranżacje. Ich naturalność oraz niepowtarzalność struktur pokreśli piękno domowych roślin, więcej, sprawdzą się jako obłożenie salonowego kominka czy jako oryginalny i zarazem trwały parapet, a nawet półki.

Płytki łupkowe doskonale prezentują się na ścianach małych, jak i dużych pomieszczeń, aby uniknąć wrażenia zbytniego przeładowania, poleca się kłaść łupek naprzemiennie, przy małych powierzchniach- dekoracje mogą objąć filary, półścianki, wnęki.

Walory kamiennych płytek łupkowych California Gold

Płytki z łupka charakteryzują się nieregularną, chropowatą powierzchnią, co stanowi ich niewątpliwy walor aranżacyjny. Kamienną płytę łupkową można poddać dalszej obróbce, biorąc pod uwagę nasze preferencje oraz zamierzone efekty dekoracyjne.

Kamień Łupkowy można spotkać w wielu odcieniach i wybarwieniach: czerni, grafitu, fioletów, brązów aż po odcienie rudości i dostojnego, bogatego złota. Zawartość w kamieniu wielu minerałów przekłada się na wygląd wykonanych z niego płytek - są unikatowe pod względem wizualnym.

Łupek zachwyca nie tylko kolorami, ale także wykorzystaniem go w praktyce. Jest wyjątkowo twardym i wytrzymałym naturalnym surowcem dekoracyjnym.

Płytki z łupka jako materiał wyjątkowo odporny na działanie czynników pogodowych- deszczu, śniegu czy temperatur ujemnych oraz innych czynników zewnętrznych, może być wykorzystywany na zewnątrz pomieszczeń, zdobiąc domy prywatne oraz budynki użytku publicznego.

Nie wymaga używania specjalistycznych środków pielęgnacyjnych, zabiegów, jest łatwy w utrzymaniu. Aby płytki wykonane kamienia łupkowego jak najdłużej zachowały swoje cechy użytkowe oraz walory wizualne i zachwycały naturalnym pięknem mieniących się struktur mineralnych, specjaliści rekomendują poddawanie go zabiegom impregnacji, konserwacji odpowiednimi preparatami. 

 

 

 

przewiń do góry do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl