Najczęściej kupowane płytki granitoweNajczęściej kupowane

Łupek to pojęcie, które opisuje grupę skał metamorficznych o łupkowatej powierzchni. Dzięki swoim właściwościom, takim jak wodoszczelność, odporność na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, uniwersalność i trwałość stanowi doskonały materiał wykończeniowy pomieszczeń i budynków. Jego wszechstronne zastosowanie i wytrzymałość dają pewność, że zachowa on świetność przez długie lata, a jego wykorzystanie będzie doskonałą inwestycją.

2028-12-29 23:59:59
Płytki kamienne z Łupka Silver Grey 30 x 60 x 1,2 cm

Płytki kamienne z Łupka Silver Grey 30 x 60 x 1,2 cm

Cena: 24,30 zł 30,60 zł -21%
( 1 m2 = 135,00 zł )
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • -21%
Płytki kamienne z Łupka Silver Grey 40 x 60 x 1,2 cm

Płytki kamienne z Łupka Silver Grey 40 x 60 x 1,2 cm

Cena: 40,80 zł
( 1 m2 = 170,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Płytki kamienne z Łupka Silver Grey 60 x 60 x 1,2 cm Leather

Płytki kamienne z Łupka Silver Grey 60 x 60 x 1,2 cm Leather

Cena: 77,76 zł
( 1 m2 = 216,00 zł )
szt.
zobacz więcej
2025-12-31 23:59:59
Płytki z Łupka Silver Grey 30 x 10 cm

Płytki z Łupka Silver Grey 30 x 10 cm

Cena: 108,00 zł 139,50 zł -23%
( 1 m2 = 120,00 zł )
Opak.
zobacz więcej
  • promocja
  • -23%

Płytki z łupka Silver Grey

Płytki z łupka są uniwersalnym materiałem dekoracyjnym. Łupek kamienny jest skałą, która może pokryć wszystkie przestrzenie, kształty oraz nachylenia. Wykonane z łupka płytki mogą być używane zarówno zewnątrz, jak i wewnątrz budynków, domów i mieszkań. Nie są wymagające pod kątem konserwacji oraz dzięki swojej wytrzymałości długo zachowają właściwości techniczne i estetyczne.

Można kłaść je na płaskie i poziome powierzchnie takie jak podłogi, ściany, parapety i inne elementy wykończeniowe. Ten naturalny, wytrzymały kamień, można zastosować również podczas wykonywania pokryć dachów, podłóg na tarasach i balkonach oraz chodników w ogrodach. 

Łupek elewacyjny

Najbardziej popularnym zastosowaniem łupka Silver Grey jest wykorzystywanie go do dekoracji ścian wewnętrznych i zewnętrznych elewacji domów. Jest to ponadczasowa okładzina ścienna, dzięki której budynek staje się klimatyczny i zdecydowanie wyróżnia się wśród innych zabudowań.

Oprócz wizualnych aspektów kamień łupkowy przynosi wiele innych korzyści. Elewacja wykonana z płytki kamiennej jest prosta w utrzymaniu i konserwacji, nie wymaga wysokiej dbałości o czystość, jest odporna na złe warunki atmosferyczne (w tym gwałtowne zmiany temperatury). Doskonale pasuje w aranżacji przyrody, gdzie zestawiona jest zarówno z zieloną roślinnością i innymi elementami ogrodowymi.

Płytki z łupka tworzą oryginalną dekorację, która swoje walory estetyczne zawdzięczają nietypowej strukturze i kolorowi. Inne materiały bowiem nie są w stanie naśladować naturalnego zabarwienia kamienia pełnych różnych minerałów. 

Ściany wewnętrzne i łupek Silver Grey

Płytki z łupka jako materiał dekorujący ściany jest ceniony ze względu na trwałość, wytrzymałość i łatwość w otrzymaniu. Dlatego też płytki z łupka powinny być wykładane w pomieszczeniach szczególnie podatne na zabrudzenia i uszkodzenia np. przedpokój, ganek.

Kamienne płytki, jak każde kamienie naturalne pełnią bardzo ważną funkcję dekoracyjną. Są ciekawym urozmaiceniem gładkich, jednolitych i jednobarwnych powierzchni. Łupek stwarza niepowtarzalny klimat w aranżacji pomieszczeń. Pozwala na nadanie domowi naturalnych akcentów oraz niepowtarzalnych wzorów i kształtów. Stanowi pięknie wyglądające tło dla roślinności domowej oraz jest idealnym wykończeniem kominka czy parapetów.

Płytki z łupka można wykorzystywać zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach. W dużych przestrzeniach można stosować je jako pokrycie całej elewacji. W małych mogą być pokryciem małych powierzchni, co pozwoli uniknąć efektu przytłoczenia. W tym wypadku mogą być wykorzystane do dekoracji filarów i małych ścianek.

Płytki kamienne z łupka - zalety 

Płytki z łupka to materiał, który dzięki nieregularnej powierzchni stanowi idealnych walor dekoracyjny. Ten typ płytek kamiennych może być również wykorzystywany i i obrabiany z zależności od założonego kształtu i chęci wykorzystania.

Łupek w naturze jest spotykany w różnych kolorach - czerni, grafitu, brązu, zieleni, barwy rudej i złotej. Ta właściwość zależna jest od ilości i obecności poszczególnych minerałów. Dzięki temu wykonane z niego płytki mogą być efektownym materiałem dekoracyjnym.

Płytki kamienne to również materiał wytrzymały, twardy i odporny na działanie wielu czynników zewnętrznych - zmiennych temperatur, wilgotności oraz opadów atmosferycznych. Łupek jest też łatwy w utrzymaniu czystości i konserwacji. Nie wymaga wykorzystywania i stosowania preparatów konserwujących. Jednak warto zapamiętać, że odpowiednio zakonserwowany dłużej zachowa swoje techniczne właściwości i piękny, niepowtarzalny, naturalny wygląd. 

przewiń do góry do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl