Najczęściej kupowane płytki granitoweNajczęściej kupowane

Salon to miejsce, w którym spędzamy znaczną ilość czasu. Tutaj urządzamy bankiety i przyjęcia rodzinne, przyjmujemy gości. Często jest wyznacznikiem naszego gustu i styl w jakim go urządzimy, wiele o nas mówi. Największym wyzwaniem, z którym się spotykamy przy aranżacjach salonu jest wybór właściwej podłogi. W sklepach dostępny jest szeroka oferta różnych materiałów do wyłożenia podłogi, jednak wybór może nastręczać wiele problemów, ponieważ często musimy tutaj pogodzić wiele wykluczających się kwestii.

Płytki Granitowe Polerowane Bianco Cristal 61x30,5x1

Płytki Granitowe Polerowane Bianco Cristal 61x30,5x1

Cena: 23,00 zł
( 1 m2 = 123,66 zł )
szt.
zobacz więcej
2027-06-30 23:59:59
Płytki Granitowe Polerowane Brąz Królewski 61x30,5x1

Płytki Granitowe Polerowane Brąz Królewski 61x30,5x1

Cena: 20,27 zł 23,99 zł -16%
( 1 m2 = 108,98 zł )
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • -16%
Płytki Granitowe Polerowane Yellow Pink 30,5x61x1

Płytki Granitowe Polerowane Yellow Pink 30,5x61x1

Cena: 35,15 zł
( 1 m2 = 188,98 zł )
szt.
zobacz więcej
Płytki Granitowe Polerowane Bianco Cristal 60x60x1,5

Płytki Granitowe Polerowane Bianco Cristal 60x60x1,5

Cena: 64,44 zł
( 1 m2 = 179,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Płytki Granitowe Polerowane Padang Dark 60x60x1,5

Płytki Granitowe Polerowane Padang Dark 60x60x1,5

Cena: 97,20 zł
( 1 m2 = 270,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Płytki Granitowe Polerowane COFFEE BROWN 30,5x61x1

Płytki Granitowe Polerowane COFFEE BROWN 30,5x61x1

Cena: 43,20 zł
( 1 m2 = 240,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Płytki Granitowe Polerowane Fantasy Cream 60x60x1,5

Płytki Granitowe Polerowane Fantasy Cream 60x60x1,5

Cena: 113,40 zł
( 1 m2 = 315,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Płytki Granitowe Polerowane Fantasy Cream 61x30,5x1

Płytki Granitowe Polerowane Fantasy Cream 61x30,5x1

Cena: 53,01 zł
( 1 m2 = 285,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Płytki Granitowe Polerowane Juparana 30,5x61x1

Płytki Granitowe Polerowane Juparana 30,5x61x1

Cena: 47,43 zł
( 1 m2 = 255,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Płytki Granitowe Polerowane Juparana 60x60x1,5

Płytki Granitowe Polerowane Juparana 60x60x1,5

Cena: 82,44 zł
( 1 m2 = 229,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Płytki Granitowe Polerowane Kashmir GOLD 61x30,5x1

Płytki Granitowe Polerowane Kashmir GOLD 61x30,5x1

Cena: 54,87 zł
( 1 m2 = 295,00 zł )
szt.
zobacz więcej

Z jednej strony zależy nam aby była ona odporna na zniszczenia, a z drugiej strony by była uniwersalna i pasowała do wielu aranżacji, jeżeli zechcemy zmienić wystrój wnętrza. Wszystkie te warunki z pewnością spełni podłoga z kamienia naturalnego. Przeglądając najnowsze magazyny wnętrzarskie i zajmujące się projektowaniem pomieszczeń, daje się zauważyć zwrot w stronę zastosowania tego naturalnego surowca. Jego uniwersalność powoduje, że idealnie będzie się prezentował we współcześnie urządzonych salonach, jak również w klasycznych, stonowanych aranżacjach. Decydując się na płytki kamienne w salonie należy przede wszystkim zastanowić się jaki rodzaj kamienia wybrać. Na co powinniśmy zwrócić szczególna uwagę przy wyborze kamiennych płytek ?

Wyjątkową popularnością i coraz większym zainteresowaniem cieszą się płytki z granitu. Zawdzięczają to przede wszystkim swojej bezkonkurencyjnej trwałości i odporności na uszkodzenia oraz doskonale nadają się do pomieszczeń, które z racji intensywnego użytkowania są narażone na różnego rodzaju uszkodzenia. Odpowiednio położone i zaimpregnowane płytki granitowe będą odporne na zalania czy uszkodzenia mechaniczne, które mogą się zdarzyć podczas posiłków czy imprez taneczno-towarzyskich w naszym salonie.

Dodatkowym argumentem przemawiającym za wyborem płytek granitowych jest ich bogaty asortyment. Dostępne są one w różnych formach i kształtach. Pełna, bogata paleta kolorów i odcieni pozwala na dobór optymalnych płytek kamiennych nawet najbardziej wybrednemu klientowi.

Płytki kamienne do łazienki

Wybór płytek kamiennych do łazienki to trafna decyzja. Ten szczególny rodzaj płytek przeznaczonych do wykańczania łazienek ma wiele zalet w porównaniu do standardowych ceramicznych kafli. Łazienka to pomieszczenie, gdzie często stosuje agresywne środki czyszczące aby utrzymać odpowiedni poziom higieny, co wpływa na wygląd i kolorystykę kafli w dłuższej perspektywie. Przy zastosowaniu płytek granitowych podczas urządzania łazienki da się uniknąć tego problemu, ponieważ wykazują one wysoki stopień wytrzymałości na ścieranie. Dodatkowo dzięki zastosowaniu przy ich produkcji zaawansowanej technologi polerowania, uzyskuje się na ich powierzchni rozświetlenie, który daje spektakularny efekt czystości i świeżości podłóg.

Bez względu na jaki styl zdecydujemy się przy urządzaniu łazienki, płytki z kamienia naturalnego sprawdzą się idealnie. Doskonale będą prezentować się przy stylu minimalistycznym czy rustykalnym, który inspiruje się naturą i przyrodą. Cechuje go prostota, a nawet pewna surowość, co świetnie współgra z granitem. Skała granitowa kojarzy nam się z monumentalnym pięknem gór, nienaruszalnością i trwałością. Płytki kamienne w łazience, w przeciwieństwie do przemysłowo wytwarzanych kafli ceramicznych, pozwolą na poczucie naturalnego piękna i dadzą nami namiastkę kontaktu z przyroda w warunkach domowych.

Jeśli jednak wolimy styl klasyczny czy włoski, to szeroki wybór płytek kamiennych pozwoli na stonowaną, spokojną aranżację łazienki z klasą. Będzie to miejsce na spokojny wypoczynek, w którym poczujemy się luksusowo i komfortowo.

Kamień to materiał wyrafinowany a nawet awangardowy. Odważnie można go stosować do wykończenia pokoi kąpielowych. Dzięki zastosowaniu surowca w odcieniu szarości lub czarnego uda się nam uzyskać zaskakujące aranżacje w stylu nowoczesnym i niekonwencjonalnym.

Płytki kamienne do kuchni

Kuchnia to często serce każdego domu. Dzięki specjalnemu charakterowi jakie ma to pomieszczenie, często gromadzą się tu domownicy, zapraszamy tu gości na kawę czy sami spędzamy długie godziny przygotowując i jedząc posiłki. Musimy się tu czuć dobrze i swobodnie. Szczególnie ważnym elementem w kuchni jest podłoga. Dobór odpowiednich materiałów do tego pomieszczenia powinien odznaczać się wyjątkową starannością.

Nawierzchnia podłogi w kuchni jest ważnym polem użytkowym, narażonym na codzienne uszkodzenia, uszczerbki i skazy, i niestety nie każdy materiał spełni wyśrubowane wymagania odpowiednie do tego rodzaju nawierzchni. Podłoga kuchenna jest eksploatowana bardzo intensywnie każdego dnia. To tutaj najczęściej dochodzi do upuszczenia ciężkich przedmiotów z dużej wysokości, czy zalania jej powierzchni przez różne substancje. Również awarie urządzeń kuchennych mogą powodować gromadzenie się wilgoci na jej powierzchni przez długi czas. Do tego dochodzi destrukcyjne działanie pary wodnej, która pojawia się podczas pracy różnych sprzętów kuchennych.

Wybór podłóg z kamienia naturalnego wydaje się być naturalnym rozwiązaniem do tego typu pomieszczeń. Jest przede wszystkim prawie niezniszczalny i wyjątkowo solidny, co czyni go najwłaściwszym materiałem wykończeniowym przy nawierzchniach wymagających ponadprzeciętnej trwałości. Nawet wyjątkowo intensywna eksploatacja nie wpłynie na utratę jej unikalnych właściwości.

Płytki kamienne są wyjątkowo odporne na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne czy zarysowania. Łatwo utrzymać je w czystości i nawet intensywne używanie detergentów nie wpłynie na uszkodzenie jej powłok. Dzięki tym unikalnym właściwością są polecane przez ekspertów jako idealny materiał podłogowy do kuchni.

Najpopularniejszym rozwiązaniem aranżacyjnym w kuchni jest wykorzystanie płytek marmurowych czy granitowych polerowanych. Są one często polecane i wybierane przez projektantów kuchni ze względu na to, że są wdzięcznym materiałem do aranżacji. Przy ich pomocy udaje się stworzyć eleganckie i przyciągające oko stylizacje. Da się je łatwo dopasować do różnych rodzajów mebli kuchennych, tak aby razem z wyposażeniem stanowiły spójną całość, która pozwoli przyjemnie spędzać tu czas.

Płytki kamienne do domu i mieszkania

Kamień jest surowcem, który nie wymaga skomplikowanych procesów przemysłowych aby wydobyć jego piękno. Jest to powodem coraz szerszego wykorzystywania go w projektach i wizualizacjach projektantów wnętrz. I trudno się temu dziwić. Jest to najbardziej naturalny i zdrowy materiał jaki możemy wykorzystać w naszych domach. Zastosowanie płytek kamiennych nawet we wszystkich pomieszczeniach naszych mieszkań nie wpłynie na nas negatywnie, a wręcz przeciwnie ozdobi je, a nam pozwoli na kontakt z surowcem całkowicie bezpiecznym i stworzonym przez naturę. Dzięki swoim uniwersalnym właściwością, nadaje się do wykorzystania w całym domu i tylko od nas zależy jak go zużytkujemy.

Najczęściej i najszerzej wykorzystujemy płytki kamienne do aranżacji łazienek. Można je położyć na ścianach, podłogach czy wyłożyć nimi kabiny prysznicowe. Aby służyły nam bezproblemowo należy tylko poświęcić należytą uwagę podczas ich instalacji. Odpowiednio zainstalowane i zaimpregnowane będą nam służyć długo. Odpowiednio duży wybór kolorów i wzorów płytek pozwoli na stworzenie indywidualnych aranżacji w zależności od gustu czy wielkości łazienki.

Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. I to powiedzenie jest szczególnie prawdziwe w odniesieniu do przedpokoi w naszych mieszkaniach. Stanowią one swego rodzaju wizytówkę mieszkania czy domu. Zastosowanie eleganckich płytek kamiennych w korytarzu, wskaże na wyrafinowany gust gospodarzy. Dodatkowo pamiętając o wyjątkowych właściwościach ściernych granitu czy marmuru, nie należy się obawiać, że ulegną one zniszczeniu czy zarysowaniu. Wysoka wytrzymałość i trwałość płytek kamiennych zabezpieczy je przed zniszczeniami wywołanymi przez piasek czy błoto. Niestraszne im będą również woda czy śnieg.

Oprócz kuchennych podłóg warto zastosować kamień naturalny w formie kuchennego blatu. Ten sposób wyjątkowo uatrakcyjni to pomieszczenie, podnosząc jego walory estetyczne. Trwałość i wytrzymałość blatu z płytek kamiennych doskonale sprawdzi się podczas codziennych czynności kuchennych. Pamiętając o odpowiedniej pielęgnacji blatu, nie utracimy jego blasku i pozwoli nam to na długie cieszenie się jego pięknem.

Płytki kamienne na ścianę

Zastosowanie kamienia naturalnego do ozdoby mieszkań i domów to coraz powszechniejszy trend. Z roku na rok zwiększa się ilość dostępnych wzorów i kolorów płytek kamiennych, które pozwalają na stworzenie ciekawych aranżacji. Ten produkt wykończeniowy może pełnić wiele dekoracyjnych i praktycznych funkcji.

Ze względu na swoją nowoczesną i przyjazną formę, coraz częściej jest wykorzystywany przez projektantów wnętrz do tworzenia niepowtarzalnych i niebanalnych stylizacji mieszkań i domów. Płytki kamienne stosowane często jako element elewacji zewnętrznych doskonale sprawdzają się również jako materiał wykończeniowy wewnątrz pomieszczeń. Najczęściej stosowane są jako produkt do wykańczania powierzchni w łazienkach, kuchniach, korytarzach czy salonach. Czyli wykorzystuje się je głównie tam gdzie potrzebna jest wysoka trwałość i wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia i wyjątkowo niska ścieralność.

Nowy kierunek, który nabiera na sile to wykorzystanie płyt kamiennych jako elementu dekoracyjnego i ozdobnego, a nie tylko opieranie się na ich praktycznym i funkcjonalnym sposobie zastosowania. Takie wykorzystanie kamienia może całkowicie zmienić oblicze pomieszczenia, dodając im luksusu i elegancji. Szczególnie często tę formę dekorowania stosuje się w nowoczesnych, industrialnych mieszkaniach czy biurach.

Projektanci z upodobaniem pozwalają sobie na zastosowanie płytek kamiennych polerowanych do takich projektów. Pozwala im to na wykorzystanie lustrzanego efektu jaki można osiągnąć stosując tego rodzaju kamień i odpowiednie oświetlenie. Dzięki temu udaje im się uzyskać ciekawą grę barw i świateł, co dodaje wyjątkowego uroku każdemu z pomieszczeń, bez względu czy to będzie kuchnia, łazienka czy salon.

Przy urządzaniu mieszkań czy domów warto również rozważyć położenie płytek kamiennych w miejscach, które są narażone na duże natężenie ruchu i podatne na uszkodzenia mechaniczne. Niektóre pomieszczenia są eksploatowane wyjątkowo intensywnie i dlatego potrzebują naszej dodatkowej uwagi. Zastosowanie płytek kamiennych na ścianach w kuchni, łazience czy przedpokoju z pewnością pozwoli na korzystanie z tych pomieszczeń bezproblemowo przez długi czas, bez obaw o działanie takich czynników jak woda, wilgoć czy niezamierzone uderzenia. Dobór odpowiednich materiałów wykończeniowych zabezpieczy nas przed niepotrzebnymi wydatkami na remonty oraz pozwoli na cieszenie się wyjątkowym urokiem pięknie położonych płytek.

Płytki kamienne na schody

W naszych mieszkaniach czy domach ważnym elementem architektonicznym są schody – zewnętrzne i wewnętrzne. Oprócz funkcji praktycznej stanowią także element dekoracyjny, który powinien współgrać z całością otoczenia. Często są linią dzielącą mieszkania na strefę aktywności dziennej i nocnej. Korzystamy z nich wielokrotnie w ciągu doby, więc projektując je powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na bezpieczeństwo ich stosowania oraz funkcjonalność. Ważne jest tu dostosowanie się do parametrów technicznych, które pozwolą na ich odpowiednie użytkowanie.

Szczególnie istotne jest właściwe zaaranżowanie płytek kamienny na schody pod kątem ich użyteczności, bezpieczeństwa i harmonijnego wkomponowania się w resztę elementów mieszkania. Planując sposób wykończenia schodów powinniśmy rozważyć wykorzystanie do tego płytek kamiennych. Oferta płytek dedykowanych do wykończenia schodów jest bardzo bogata. Szeroka gama kolorów i faktur pozwoli na dobranie odpowiedniego modelu, który idealnie wtopi się w aranżację naszego mieszkania i nada mu niepowtarzalnego stylu i charakteru.

Najczęściej wybieranymi płytkami do ozdabiania schodów wewnętrznych pozostają płytki marmurowe. Cieszą się niesłabnącą popularnością, głównie ze względu na elegancję i szyk z jakim kojarzy się wykorzystanie marmuru w mieszkaniach. Drugim powodem jest trwałość i odporność na uszkodzenia. Niewątpliwie zastosowanie marmurowych płytek w pomieszczeniach sprawdzi się jako nietypowy element dekoracyjny pasujący do wszystkich stylów. Dzięki zastosowaniu ich we wnętrzu uzyskamy delikatny smak luksusu i akcent niebanalnej estetyki.

Zastosowanie płytek kamiennych do wykończenia schodów zewnętrznych do bardzo dobry pomysł. Przy ich projektowaniu należy uwzględnić jeszcze więcej parametrów niż przy projekcie schodów wewnętrznych. Przede wszystkim muszą zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa, co udaje się zapewnić dzięki chropowatej powierzchni i powłoce antypoślizgowej. Następnym istotnym elementem jest ich trwałość, odporność na mechaniczne uszkodzenia, odpryski czy zarysowania.

Ze względu na ich zewnętrzny charakter użytkowania, muszą być super odporne na warunki atmosferyczne. Powinny być szczególnie wytrzymałe na duże wahania temperatur, mróz, nadmierne nasłonecznienia czy intensywne wiatry. Wszystkie te czynniki mogą zagrażać stabilności schodów, i dlatego ważne jest dobranie odpowiednich płytek do wymaganych warunków. Wybierając materiały wykończeniowe na schody, należy zwrócić szczególną uwagę na ich specyfikacje techniczną dotycząca nasiąkliwości. Powinny one charakteryzować się maksymalnie niską wartością nasiąkliwości wodą i wilgocią, co będzie zapobiegać pękaniu płytek podczas ich ekspozycji na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Płytki kamienne na podłogę

Poszukując na rynku najtrwalszej podłogi, z pewnością zakończysz swoje poszukiwania przy stoisku z kamiennymi płytkami podłogowymi. I trudno się temu dziwić, gdyż tym sposobem zapewnisz swojemu mieszkaniu produkt wyśmienity. W każdym domu podłoga to powierzchnia wyjątkowo mocno obciążona. Biegające dzieci, zwierzęta czy zwykłe, codzienne użytkowanie przez wszystkich domowników powoduje, że utrzymanie podłogi w stanie niezmienionym jest zadaniem trudnym. W takim przypadku inwestycja w podłogi z kamienia to wybór optymalny i przemyślany, pozwalający na znaczne oszczędności w dłuższej perspektywie czasowej.

Przy aranżacjach mieszkań od lat największą popularnością cieszą się płytki granitowe i marmurowe. Te pierwsze charakteryzują się jedną z najwyższych twardości i wytrzymałości. Po odpowiednim zaimpregnowaniu nie wchłaniają wody, nie odbarwiają się, są odporne na działanie środków chemicznych i z łatwością się je czyści. W przypadku płytek marmurowych częstym argumentem stosowanym przez użytkowników jest wskazywanie na ich ponadczasowe piękno i elegancję. Często są wybierane do miejsc, którym chcemy dodać prestiżu i luksusu przez wykorzystanie ich do ekskluzywnych aranżacji.

Ostatnią, ciekawą propozycją są płytki z łupka. Ze względu na bogaty wachlarz barw, mogą stanowić interesująca ofertę dla klientów, którzy szukają płytek niebanalnych i unikatowych. Przy ich pomocy, z pewnością uda się stworzyć kompozycje jedyne w swoim rodzaju.

przewiń do góry do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl