Najczęściej kupowane płytki granitoweNajczęściej kupowane

Płytki elewacyjne, wykonane z najwyższą precyzją z naturalnego materiału, jakim jest kamień stanowią wyjątkową dekorację ścian zewnętrznych budynków jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz siedzib instytucji i firm. Zalety płytek elewacyjnych zdecydowanie przemawiają za zastosowaniem ich na elewacjach nowoczesnych budynków, wykończonych w wysokim standardzie.

2030-12-20 23:59:59
Płytki Wapienne Czarne 30 x 10 cm

Płytki Wapienne Czarne 30 x 10 cm

Cena: 108,00 zł 121,50 zł -11%
( 1 m2 = 120,00 zł )
 • promocja
 • -11%
Płytki z Łupek Multicolor 30 x 10 cm

Płytki z Łupek Multicolor 30 x 10 cm

Cena: 140,00 zł
( 1 m2 = 155,56 zł )
Opak.
zobacz więcej
2026-12-31 23:59:59
Płytki z Łupka California Gold 30 x 10 cm

Płytki z Łupka California Gold 30 x 10 cm

Cena: 101,99 zł 117,00 zł -13%
( 1 m2 = 113,32 zł )
Opak.
zobacz więcej
 • promocja
 • -13%
Płytki z Łupka California Gold 30 x 60 cm

Płytki z Łupka California Gold 30 x 60 cm

Cena: 24,30 zł
( 1 m2 = 135,00 zł )
szt.
zobacz więcej
2026-09-30 23:59:59
Płytki z Łupka Copper 30 x 10 cm

Płytki z Łupka Copper 30 x 10 cm

Cena: 103,50 zł 121,50 zł -15%
( 1 m2 = 115,00 zł )
Opak.
zobacz więcej
 • promocja
 • -15%
2026-12-31 23:59:59
Płytki z Łupka Czarne 30 x 10 cm

Płytki z Łupka Czarne 30 x 10 cm

Cena: 98,00 zł 135,00 zł -27%
( 1 m2 = 108,89 zł )
Opak.
zobacz więcej
 • promocja
 • -27%
2027-06-30 23:59:59
Płytki z łupka Deoli Green 30 x 10 cm

Płytki z łupka Deoli Green 30 x 10 cm

Cena: 107,10 zł 135,00 zł -21%
( 1 m2 = 119,00 zł )
Opak.
zobacz więcej
 • promocja
 • -21%
Płytki z Łupka Green 30 x 10 cm

Płytki z Łupka Green 30 x 10 cm

Cena: 115,00 zł
( 1 m2 = 115,00 zł )
Płytki z Łupka Green 30 x 10 cm 40m2

Płytki z Łupka Green 30 x 10 cm 40m2

Cena: 3 960,00 zł
( 1 m2 = 99,00 zł )
2026-06-30 23:59:59
Płytki z Łupka Indian Autumn 30 x 10 cm

Płytki z Łupka Indian Autumn 30 x 10 cm

Cena: 112,50 zł 121,50 zł -7%
( 1 m2 = 125,00 zł )
Opak.
zobacz więcej
 • promocja
 • -7%
Płytki z Łupka Indian Autumn 60 x 30 x 1,2 cm

Płytki z Łupka Indian Autumn 60 x 30 x 1,2 cm

Cena: 24,30 zł
( 1 m2 = 135,00 zł )
szt.
zobacz więcej

Płytki elewacyjne zewnętrzne, wytworzone z łupka, charakteryzują się odpornością na działanie zróżnicowanych warunków atmosferycznych oraz uszkodzeń, tworząc unikalne pokrycie ścian, zachowujące właściwości przez wiele lat.

Dzięki zastosowaniu naturalnego kamienia, elewacja budynku będzie prezentowała się naturalnie, wyeksponowany zostanie nowoczesny, rustykalny charakter budowli. Płytki elewacyjne zewnętrzne dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, cechujących się naturalnym wybarwieniem oraz w zróżnicowanych wymiarach, umożliwiających dostosowanie do charakteru budynku oraz własnego gustu. 

Płytki elewacyjne zewnętrzne – jakie wybrać, jak dopasować do stylu budynku?

Elewacja kamienna, wykonane z łupka, jak California Gold są znakomitym wyborem dla budowli, utrzymanych w nowoczesnej stylistyce. Wyjątkowy efekt, który osiągniemy dzięki wielotonowej kolorystyce, łączącej odcienie złota, brązu z szarościami sprawdzi się na elewacjach nowoczesnych domów, posiadających stolarkę drzwiową i okienną w odcieniach ciepłego brązu lub antracytu.

Najwyższej jakości płytki zewnętrzne z kamienia tworzą wyjątkowo elegancki efekt, doskonale komponując się z nowoczesną kostką brukową oraz ogrodzeniem, wykorzystującym ten sam rodzaj płytek. Jeżeli zależy nam na klasycznym efekcie nowoczesnej elewacji, utrzymanej w chłodnym odcieniu, doskonale sprawdzą się Silver Grey, które dzięki swojej stonowanej i klasycznej strukturze kamienia wydobędą rustykalny charakter elewacji domu.

Łupek w odcieniach szarości znakomicie łączy się z białą stolarką oraz antracytowym odcieniem dachówki, pozwalając na zróżnicowanie w wyborze roślinności, zdobiącej front budynku. Płytki elewacyjne zewnętrzne mogą być ozdobą ściany frontowej, stanowiącą całą jej przestrzeń, mogą okalać otwory okienne, drzwi zewnętrzne oraz bramę garażową. Mogą również stanowić element dekoracji narożnika lub strefy tarasowej. Duże płytki kamienne Silver Grey 30×60 nadadzą ścianom zewnętrznym nowoczesnej elegancji.

Aby zachować pierwotną kolorystykę płytek oraz zapewnić ich ochronę zalecane jest zastosowanie środków impregnujących. Zewnętrzne płytki elewacyjne w odcieniu ciemnej szarości, o gładkiej powierzchni sprawdzą się w budynkach komercyjnych, których ściany zewnętrzne nabiorą klasy. Piękna, nowoczesna elewacja z płytkami kamiennymi Black Slate znacznie podniesie prestiż siedziby firmy. Z drewnem doskonale komponują się płytki elewacyjne Gren Łupek, które naturalnością wybarwienia zapewniają unikalny efekt.

Dla budynków, utrzymanych w stylistyce klasycznej elegancji wyjątkowo pasują płytki elewacyjne granitowe, utrzymane w wysokim połysku. Trwałe, precyzyjnie wykonane płytki granitowe polerowane Brąz Królewski zdecydowanie sprawdzą się jako element elewacji w odcieniach beżu. Ciepły brąz nada gustownego wyrazu, natomiast granit w kolorze szarym polerowany g602 pasuje do stolarki białej oraz tynku strukturalnego w zimnym odcieniu.

Zalety stosowania płytek elewacyjnych zewnętrznych

Płytki elewacyjne z kamienia są rozwiązaniem, które łatwo nałożyć. Do wysokości 3 m nie wymagane jest użycie dodatkowych siatek oraz kołków. Płytki elewacyjne zewnętrzne nakłada się przy użyciu kleju bezpośrednio na ocieplenie ścian zewnętrznych. Dzięki nieskomplikowanemu montażowi rozwiązanie sprawdza się u osób, które samodzielnie chcą wykonać dekorację elewacji.

Zaletą płytek zewnętrznych z kamienia jest wysoka trwałość, oznaczająca, że po wielu latach płytki nie będą nosiły śladów użycia. Świetnie sprawdzą się w miejscach, gdzie ściany zewnętrzne narażone są na szybkie zabrudzenie, czyli w obrębie wejścia oraz bramy garażowej. Tworząc unikalny wzór z płytek elewacyjnych zapewnimy swojemu domowi niepowtarzalny charakter. Płytki z łupka i granitu dostępne są w atrakcyjnej cenie, która może okazać się korzystniejsza niż zakup farby elewacyjnej na całość budynku. 

Płytki elewacyjne – estetyka zewnętrznych ścian

Uzyskanie trwałej i estetycznej, a także ponadczasowo modnej elewacji może być trudne, niemniej nie jest niewykonalne. Gwarantowany efekt można bowiem uzyskać stosując płytki elewacyjne wykonane z materiału naturalnego, czyli z kamienia.

Płytki Elewacyjne Black Slate

Materiał płytek elewacyjnych

Łupki, z których wykonuje się płytki elewacyjne zewnętrzne, przeszły długą drogę geologiczną. Jest to skalny materiał sprasowany przez miliony lat tektoniki ziemi, niezwykle odporny zarówno na działanie zróżnicowanych warunków atmosferycznych, jak i na uszkodzenia mechaniczne. Aby płytki kamienne mogły trafić na ściany i swoją ponadczasowością cieszyć oczy właścicieli budynków oraz osób postronnych, zostały przy tym poddane starannej obróbce.

Kamień podczas przerobu na płytki elewacyjne nie jest poddawany żadnej przeróbce jego naturalnej struktury. Zachowuje swoje właściwości, tworząc estetyczną kamienną strukturę, a staranność produkcji umożliwia łatwość wykonania elewacji z użyciem takich płytek. Płytki elewacyjne zewnętrzne wykonane są ponadto ze zróżnicowanych kolorystycznie łupków, dzięki czemu mogą być z łatwością dopasowane do ścian każdego domu jednorodzinnego, wielorodzinnych kamienic, czy budynków użyteczności publicznej. Ekspozycja ścian ma charakter rustykalny, a nawet monumentalny, a przy tym zachowuje naturalną harmonię z otoczeniem.

Płytki Elewacyjne zewnętrzne

Jak dopasować płytki elewacyjne do stylu budynku?

Nowoczesna stylistyka to  płytki kamienne California Gold. Łupki w wielotonowej kolorystyce, łączącej złoto z brązami i szarościami zapewnią wyjątkowy efekt domom ze stolarką okienną w odcieniach brązu lub antracytu. Najwyższa jakość kamiennych płytek zewnętrznych zapewnia ponadto idealne dopasowanie do nowoczesnej kostki brukowej, a także skomponowanie się z ogrodzeniem, w którym wykorzystano płytki tego samego rodzaju.

Chłodny odcień klasyki to wybór szarych płytek z łupka Silver Grey, gdzie stonowana i dumna struktura kamienia tworzy rustykalny charakter domostwa. Szary odcień łupka jest idealny do białej stolarki okiennej i do antracytowego koloru dachówek, pozwalając również na skomponowanie elewacji z otaczającą dom roślinnością. Przy tym tego rodzaju płytki elewacyjne ozdobią zarówno front, gdzie można pokryć całą przestrzeń płytkami, jak i okolić otwory okienne i drzwiowe, a także bramę garażową. Doskonale nadają się jako element ozdobny narożników i stref tarasowych i dotyczy to również formatu większego.

Płytki Elewacyjne zewnętrzne

Duże płytki elewacyjne Silver Grey jeszcze dodadzą ścianom elegancji, jednak aby zachować pierwotny wygląd płytek i odpowiednio je chronić, zaleca się zastosowanie na nich impregnatów. Płytki elewacyjne zewnętrzne w odcieniu ciemnej szarości i gładkiej powierzchni to z kolei idealny element wykończeniowy budynków komercyjnych. Nowoczesna elewacja z płytek kamiennych Black Slate niezawodnie podniesie prestiż siedziby firmy.

Do komponowania z drewnem warto wybrać Płytki elewacyjne łupek Green, gwarantujące swoim wybarwieniem efekt unikalny. Budynki w stylu klasycznym będą dostojniejsze, gdy ozdobią je płytki granitowe o wysokim połysku Brąz Królewski. Trwałe i wykonane z najwyższą precyzją dopasują się idealnie do wszystkich odcieni beżu. Ciepłe brązy dodadzą gustownego smaku, a szary granit z kolei będzie idealnie komponował się z białą stolarką – szary granit G602. Ten rodzaj płytek dopasujemy również do zimnych odcieni tynków strukturalnych. 

Zastosowanie płytek elewacyjnych zewnętrznych – zalety

Dlaczego warto położyć płytki kamienne elewacyjne?

Są łatwe w nakładaniu nawet dla niewykwalifikowanych właścicieli domów. Płytki nakłada się na klej bezpośrednio na ocieplenie ściany, a do wysokości trzech metrów nie zachodzi potrzeba używania podkładów w postaci siatek i kołków.

Są bardzo trwałe, pozostając nowe przez wiele lat po nałożeniu i są odporne na zabrudzenia.

Zapewniają elewacjom wyraz mocy charakteru i stabilności, a ponadto są na tyle atrakcyjne cenowo, że nierzadko ich koszt jest niższy od zakupu farby elewacyjnej do pokrycia całego budynku.

Pełna oferta na płytki elewacyjne

przewiń do góry do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl