Płytki marmurowe do łazienki

Płytki marmurowe – skąd pochodzą

W wyniku procesu, jakim jest przeobrażenie skał wapiennych, czy dolomitów, we wnętrzu Ziemi, z udziałem bardzo wysokiej temperatury oraz ciśnienia powstaje marmur. Tylko natura potrafi stworzyć coś tak idealnego. Efekt tego procesu jest zachwycający, piękny oraz niesamowicie trwały. Marmur stanowi bardzo cenny surowiec już od wieków. W starożytności z początku nie zdobył popularności, uważano go za ekstrawagancki, w pełni doceniono jednak jego urodę za panowania Oktawiana Augusta, który zasłyną z powiedzenia „Zostawiam Rzym marmurowy, a zastałem ceglany”. W zasadzie od 27 roku p.n.e. stał się najbardziej popularnym kamieniem, a jego chwała trwa do dzisiaj. O jego trwałości i odporności na wszystkie warunki pogodowe, możemy się przekonać oglądając na przykład Partenon, do którego budowy użyto białego marmuru. Starożytni cenili ten piękny surowiec przede wszystkim ze względu na możliwość wydobycia w większych  kawałków oraz na jego dostępność w kilku kolorach. Wykorzystanie marmuru w prywatnych domach już w starożytności uchodziło za ekskluzywne, mało kogo było na niego stać. Przeświadczenie takie trwało całe tysiąclecia, zmianie uległo dopiero kilka lat temu. Od niedawna płytki marmurowe, w najlepszych sklepach dostać można w cenach przystępnych. Jednak bez względu na cenę płytki rekompensują wszystko swoją niesamowitą trwałością, zyskując dzięki temu coraz szersze zastosowanie.

Płytki marmurowe do łazienki – styl i elegancja

Płytki marmurowe do łazienki mogą uczynić nasz pokój kąpielowy piękny, nietuzinkowy, ekskluzywny. Naturalne odcienie w jakich spotykany jest marmur, stanowią szczyt ponadczasowej elegancji. Oglądając łazienkę wykonaną z użyciem płytek marmurowych nawet dekadę temu, nie odnosimy wrażenia, że wchodzimy do pomieszczenia niemodnego, starego, na tym polega magia aranżacji wnętrza na pomocą klasycznych materiałów najwyższej jakości- moda na nie nigdy nie przemija. Fakt ten jest szczególnie istotny, kiedy mówimy o remoncie łazienki, który wykonywany jest przeważnie raz na kilkanaście lat.

Różne rodzaje płytek marmurowych

Bardzo ciekawy efekt w pokoju kąpielowym możemy uzyskać stosując wielkoformatowe płytki marmurowe do łazienki, dzięki którym stosuje się dużo mniejszą ilość łączeń, wzór jest nieprzerwany, przez co finalne wrażenie jest niepowtarzalne. Inną opcją pozwalającą na uzyskanie niepowtarzalnej przestrzeni w łazience, jest połączenie płytek marmurowych do łazienki, z innymi płytkami, lub elementami drewnianymi, dzięki czemu uzyskamy efekt „ocieplenia” marmuru.  Dla fanów typowej klasyki bardzo eleganckie wnętrze otrzymamy łącząc płytki marmurowe ze złotą armaturą. Osoby gustujące w bardziej nowoczesnych wnętrzach dodając do tych samych płytek, armaturę o współczesnej linii, wykonywanej coraz częściej w kolorze czarnym uzyskają zupełnie inny efekt. Stanowi to koleją zaletę płytek marmurowych w łazience– po kilku latach dokonując kilku drobnych zmian, np. kupując nowe meble łazienkowe otrzymamy całkiem nowe wnętrze. 

Alternatywne zastosowanie płytek marmurowych!

Uniwersalność płytek marmurowych robi z nich materiał nadający się do aranżacji wielu pomieszczeń, nie tylko łazienki. Marmur stanowi idealne rozwiązanie jako materiał na posadzki posiadające ogrzewanie podłogowe, znakomicie przewodzi i rozprowadza ciepło. Płytki marmurowe stanowią dobry wybór do wykończenia schodów, cokołów czy parapetów. Nadadzą niepowtarzalnego wyglądu kominkowi, możemy je użyć także jako elewacje zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Zastosowanie znajdą też na blatach kuchennych.

Dostępność kamienia w wielu rozmiarach zostawia duże pole do popisu naszej wyobraźni, dając wręcz nieograniczone możliwości aranżacji. Decydując się na wykorzystanie płytek marmurowych do łazienki, wybieramy trwałe, robiące wrażenie wnętrze. Pokój kąpielowy jednak nie musi być naszym ograniczeniem w wykorzystaniu płytek marmurowych, najczęściej osoby decydujące się na kamień w jednym pomieszczeniu po poznaniu zalet jego użytkowania, wykorzystają go przy urządzaniu kolejnych pomieszczeń. Dlatego podarujmy sobie odrobinę luksusu i zbudujmy łazienkę z naszych marzeń!

Pełna oferta na płytki marmurowe

Płytki Marmurowe Polerowane Queen Beige 61x40,6x1,2cm

Płytki Marmurowe Polerowane Queen Beige 61x40,6x1,2cm

Cena: 65,64 zł
( 1 m2 = 262,56 zł )
szt.
zobacz więcej
Płytki Marmurowe Polerowane Royal White 15x7,5x1

Płytki Marmurowe Polerowane Royal White 15x7,5x1

Cena: 2,70 zł
( 1 m2 = 240,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Płytki Marmurowe Polerowane Royal White 30x10x1

Płytki Marmurowe Polerowane Royal White 30x10x1

Cena: 7,50 zł
( 1 m2 = 250,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Płytki Marmurowe Polerowane Royal White 61x40,6x1,2 cm

Płytki Marmurowe Polerowane Royal White 61x40,6x1,2 cm

Cena: 74,16 zł
( 1 m2 = 309,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Płytki Marmurowe Szczotkowane Crema Eda 60x60x1,7 cm

Płytki Marmurowe Szczotkowane Crema Eda 60x60x1,7 cm

Cena: 102,60 zł
( 1 m2 = 285,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Płytki Marmurowe Szlifowane Atlantic Grey 61x40,6x1,2 cm

Płytki Marmurowe Szlifowane Atlantic Grey 61x40,6x1,2 cm

Cena: 75,60 zł
( 1 m2 = 315,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Płytki Marmurowe Szlifowane Queen Beige 61x40,6x1,2 cm

Płytki Marmurowe Szlifowane Queen Beige 61x40,6x1,2 cm

Cena: 64,39 zł
( 1 m2 = 259,64 zł )
szt.
zobacz więcej
Płytki Marmurowe Szlifowane Royal White 61x40,6x1,2 cm

Płytki Marmurowe Szlifowane Royal White 61x40,6x1,2 cm

Cena: 81,36 zł
( 1 m2 = 339,00 zł )
szt.
zobacz więcej
przewiń do góry do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl