Płytki Granitowe Płomieniowane Crystal Pearl 60x40x2

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 do 7 dni roboczych
Cena: 28,56 zł 28.56 / szt.
  ( 1 m2 = 119,00 zł )
ilość szt.

Opis

Płomieniowane Płytki granitowe Crystal Pearl Fustone

Kamień w formacie 60x40x2 płomieniowane to idealny wybór dla osób poszukujących trwałych płytek za rozsądną cenę. Produkt stanowi zarówno cenne dopełnienie każdej ogrodowej stylizacji, jak i podnosi bezpieczeństwo osób chodzących po tak wykonanej powierzchni. Chropowate płytki granitowe daję efekt antypoślizgowy. Z powodzeniem można je zastosować na tarasie, ścieżce ogrodowej lub wyłożyć nimi klatkę schodową, czy użyć jako okładziny ściennej.

"/

 


Płytki Granitowe - Płomieniowanie

Płomieniowanie to metoda obróbki płytek granitowych. Dzięki niej powierzchnia kamienia staje się chropowata i zyskuje nie tylko oryginalny, wysoce atrakcyjne wygląd, ale i właściwości antypoślizgowe.

Płomieniowanie to technika wykorzystywana jest do obórki: granitu, piaskowca, gnejsu i kwarcytu. Polega na poddaniu powierzchni kamienia naturalnego działaniu wysokiej temperatury, której wartość waha się od 1280 do 1360 stopni Celsjusza. W efekcie na kamieniu pojawiają się kilkumilimetrowe wgłębienia sprawiające, że płytki granitowe przypominają wyglądem przełom kamienia. Narzędziem używanym do płomieniowania są profesjonalne palniki. Co do samej metody obróbki, to używa się jej do każdego kamienia, w skład którego wchodzi kwarc.

Płomieniowanie płytek granitowych ma dwa etapy. Celem pierwszego z nich jest pozbycie się wody. Aby to zrobić najpierw podgrzewa się i osusza kamień przy użyciu palnika gazowego. Dzięki tej czynności woda wyparowuje z zagłębień kamienia, gdyż w przeciwnym wypadku mogłaby by później przyczynić się do rozsadzenia płytki kamiennej. Drugi etap polega na nagrzaniu płyty granitu przy użyciu palnika spalającego mieszanki propanu i tlenu oraz gazu ziemnego, butanu i propanu. Trwa on błyskawicznie, a po zakończenia płytę oczyszcza się z resztek kamienia.

Te wszystkie zabiegi sprawiają że płytki granitowe płomieniowane nabieraja właściwości antypoślizgowych. 

Tak jak w przypadku każdego kamienia naturalnego, warto pamiętać o jego okresowej impregnacji. 

Poniżej znajdziecie Państwo informację dlaczego jest to tak ważna czynność 

Dlaczego warto impregnować granit 

Dane techniczne

Rodzaj kamienia Granit
Powierzchnia Płomieniowany
Długość [cm] 60
Szerokość [cm] 40
Grubość [cm] 2
Waga 1 opakowania [kg] 13
Sztuk w opakowaniu 1
Ilość m2 w opakowaniu 0,24
Kolor kamienia Szary
Grubość 2 cm
Format 40 x 60 cm

Dostawa

Wszystkie zamówienie ze względu na swoje gabaryty i ciężar dostarczane są przesyłkami kurierskimi paletowymi. Wyjątek stanowią paczki kurierskie zawierające środki specjalistyczne

  • do 400 kg - 147 zł brutto / paleta
  • do 1000 kg - 190 zł brutto / paleta
  • do 30 kg - 30 zł brutto*
    * Środki specjalistyczne
  • wysyłka realizowana jest do 5 dni roboczych od zaksięgowania środków na koncie*
  • paleta pozostaje do dyspozycji klienta

* - czas oczekiwania na wysyłkę w sezonie może się wydłużyć, sprzedawca będzie Państwa informować o bieżącym czasie oczekiwania na realizację zamówienia

przewiń do góry do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl